Zachodnio- pomorskie

Jesteśmy z różnych stron Polski więc...

Moderator: Beata:)

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Zachodnio- pomorskie

Postautor: Iffonka » 2010-09-30, 08:48

Mam do Was ogromną prośbę, znajomemu koleżanki postawiona diagnozę SM, ma 47 lat problem w tym, że miał różne problemy od kilku lat, podejrzany był błędnik, od dwóch lat ma problemy z nogami, ale diagnozy nikt nie chciał postawić. Kilka dni temu jakiś "lekarz" zawyrokował, że to SM i to w najgorszej wersji :shock: jak można coś takiego pacjentowi powiedzieć, człowiek jest załamany.

Z racji tego, że mieszkam na drugim końcu kraju ciężko mi polecić dobrego diagnostę ze Szczecina, stąd moja ogromna prośba, czy znacie może neurologa z tego rejonu Polski. Z góry wielki dzięki.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-10-02, 15:29

:lol: Sorki Iffonka -ja Ci nikogo nie mogę polecić bo to nie moje rejony,ale coś by się znalazło w Szczecinie ,a ze zdania są podzielone to: ;-) :mrgreen:

Anonymous pisze:Ze Szczecina polecam dr hab. n. med. Andrzeja Potemkowskiego, przyjmuje na ulicy Pocztowej. Zajmuje się leczeniem SM.
Zostałam jego pacjentką z polecenia jakiejś osoby z forum i naprawdę jest wart tego polecenia.
Pozdrawiam ! :)


Anonymous pisze:
aura pisze:Gościu, a można prosić o namiary telefoniczne Pana Potemkowskiego?



Proszę bardzo !
Oto link do jego strony: http://www.neurolog.net.pl/
Tu znajdziesz telefon stacjonarny.
Podam Tobie jeszcze jego numer na tel. komórkowy, bo na wizytówce również go podaje- 602 658 482.
Pozdrawiam !


aga_tka pisze:
krysia69 pisze:ewa, Wiesz Ewo ...zarejestrowałam się w kolejkę na U nii Lubelskiej .Kolejka że hoho na 16 lipca .Jestem w szoku .Sześć miesięcy czekania na wizyte .


Fakt, ja rejestrowałam się do poradni na Unii we wrześniu 2008 i dopiero wczoraj miałam wizytę u dr Nocoń.

A propos doktora Potemkowskiego.
Też BYŁAM jego pacjentką przez ponad rok.
W październiku młody lekarz ( jak dowiedziałam się później - jego zięć ) na Arkońskiej na ostrym dyżurze był przekonany, że mam rzut i chciał podać sterydy.
Zadzwonił do Potemkowskiego, a ten kazał mi iśc do domu i skontaktować się z nim jutro w celu wdrożenia leczenia.
Nazajutrz zadzwoniłam do doktora, wyznaczył termin wizyty na za dwa tygodnie !!!
Po dwóch tygodniach oczywiście już było cudownie, powróciło normalnie widzenie itd.
Za 5 minutową wizytę, na której mnie nawet nie zbadał, tradycyjnie skasował 150 zł...

W środę, 5 miesięcy po tym incydencie, okazało się, że podwójne widzenie, oczopląs, ból gałki ocznej i zaburzenia widzenia, które zgłaszałam jesienią na ostrym dyżurze
(jedne z wielu objawów, które doszły z dnia na dzień ), to pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego i w związku z tym, że nie otrzymałam leczenia, nerw wzrokowy uległ znacznemu uszkodzeniu.
Okulistka, która potwierdziła diagnozę, nie ukrywała złości...


ewa pisze:Witam aga_tko. Właśnie ze względu na koszty zrezygnowałam z wizyt u Potemkowskiego, ale muszę jednak przed nim pochylić czoła, bo to dzięki niemu już w 2004 roku dostałam leczenie interferonem. Po ostatnim rzucie i leczeniu sterydami w klinice na Unii załapałam się na program BG0012 i siłą rzeczy teraz co miesiąc tam się pokazuję. Jestem pod opieką dr. Nocoń. Jest SPOKO. Pozdrawiam


Natalia86 pisze:Ja mam tylko pytanie do aga_tki mianowice czy nie mogłaś się do niego(Potemkowskiego) zarejestrować na kasę chorych? Mnie też nigdy jeszcze nie zbadał choć byłam u niego kilka razy.
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-10-04, 10:55

Dzięki wielkie :-)

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2010-10-04, 12:54

Witajcie !

Zniesmaczona przedmiotowym traktowaniem przez dr. Potemkowskiego, zdecydowałam się zostać pacjentką doc. dr hab. med. spec. neurolog Korwin-Piotrowskiej Teresy.
Pierwszą wizytę, w trakcie rzutu, odbyłam u Niej w gabinecie prywatnym ( koszt wizyty, to 90 zł ),na kontrolną wizytę zapisała mnie już do siebie, ale w poradni SM na Unii ( która odbyła się w przeciągu dwóch tygodni ) i od tej pory kazała tylko na NFZ przychodzić do kontroli do Poradni, zamiast do jej gabinetu prywatnego.

Dlatego też pozwolę sobie polecić tę Panią Doktor.

Oto dane kontaktowe :
doc. dr hab. med. spec. neurolog Korwin-Piotrowska Teresa
Księdza Stanisława Kozierowskiego 21 A, Szczecin
tel. 91 487 16 24

Pozdrawiam.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-10-05, 10:38

Dzięki informacje przekazałam dalej.

almawet
Posty: 21
Rejestracja: 2010-04-26, 14:47
Lokalizacja: szczecin

Postautor: almawet » 2010-10-05, 14:48

a co sądzicie o dr. Robercie Jałowińskim? Jest neurologiem w szpitalu przy ul. Arkońskiej
Tam zdiagnozował u mnie SM

aga_tka
Posty: 270
Rejestracja: 2008-01-30, 14:49
Lokalizacja: skądinąd

Postautor: aga_tka » 2010-10-10, 13:19

I znowu będę psioczyć ;)

Jałowińskiego poznałam tuż przed podejrzeniem sm.
Poszłam do niego na wizytę w ramach nfz, ponieważ mój lekarz rodzinny tam mnie skierował.

Najpierw mówił, że na chorą nie wyglądam (cokolwiek to znaczy ... ).
Po badaniu skierował na rezonans w trybie pilnym.
Na wizycie, po rezonansie, powiedział, że jestem zdrowa, ponieważ opis mri nie wykazuje odchyleń.
Wzięłam zdjęcia i trafiłam do Potemkowskiego, który stwierdził, że opis jest błędny, a mri należy wykonać ponownie.
Psioczył na Jałowińskiego wtedy okrutnie...

magda74
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-19, 17:47
Lokalizacja: gorzow wlkp.

Postautor: magda74 » 2010-12-20, 03:04

witam,
u mnie jest na razie podejrzenie sm, bylam z pierwsza wizyta u prof. Nowackiego, distalam encorton, prosze o jakas opinie

dorciak85
Posty: 82
Rejestracja: 2010-12-07, 18:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postautor: dorciak85 » 2012-12-13, 14:00

Kurcze nie straszcie... ja mam wizytę w środę 19-go u Jałowińskiego właśnie...jak wydam kasę a on mi nie pomoże to się wkurzę :-x i pewnie jak już złość mi przejdzie wybiorę się raz jeszcze ale do Potemkowskiego... nic tylko kasa, kasa,kasa... trzeba w lotto wygrać żeby się leczyć! tyle co człowiek chory wydaje w tym kraju na leczenie to można sobie dom postawić i jeszcze na wakacje pojechać z rodziną! ale co zrobić... chory kraj też trzeba leczyć!!! ;-)

Pola1
Posty: 22
Rejestracja: 2012-11-08, 20:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: Pola1 » 2012-12-13, 15:18

Dorociak, w Szczecinie nie ma żadnego specjalisty od sm, lepiej pojedź do Poznania, słyszałam że dr. Tokarz- Kupczyk jest bardzo dobra, na forum też pisano o niej pozytywnie. Pozdrawiam

dorciak85
Posty: 82
Rejestracja: 2010-12-07, 18:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postautor: dorciak85 » 2012-12-13, 18:31

Pola1 dzięki za odp. leczę się również w poznaniu... tzn. usiłuję zakwalifikować się tam znowu na leczenie...bo leczyłam się tam u Tokarz-kupczyk, Wyglądalskiej i Wendera na Przybyszewskiego...próbuję wszędzie, w miarę blisko:szczecin, poznań itd...rezonans z czerwca nie jest ciekawy, mam aktywne zmiany, które się powiększyły w stosunku do poprzedniego MRI z 2009r. Generalnie Wender w poznaniu u którego byłam w tym miesiącu powiedział mi że jak będą znów kwalifikować na leczenie to da mi znać bo powinnam coś brać i to szybko...Cholera próbuję tylko kto by pomyślał że osoba w wieku 27 lat chorująca od 9 lat będzie miała taki problem z zakwalifikowaniem się na leczenie. :-( dlatego próbuję wszędzie gdzie się da...że tak powiem wolę mieć otwarte kilka furtek a nóż akurat gdzieś się uda! Po wizycie w szczecinie zamierzam znów pojechać do poznanie,może znów do Wyglądalskiej albo może faktycznie do Tokarz-Kupczyk.

almawet
Posty: 21
Rejestracja: 2010-04-26, 14:47
Lokalizacja: szczecin

Postautor: almawet » 2012-12-17, 11:46

po "dłuższym stażu" u doktora Jałowińskiego, mogę stwierdzić, że to całkiem fajny lekarz :) Z pewnością mogę zwrócić się do niego z każdym problemem, nigdy nie podchodził do mnie "olewająco". Tylko strasznie zaganiany jest tam u siebie na Arkońskiej.

dorciak85
Posty: 82
Rejestracja: 2010-12-07, 18:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postautor: dorciak85 » 2012-12-17, 12:52

Ufff trochę mi ulżyło bo już myślałam, że to lekarz typu "krem nivea"- nie zaszkodzi, nie pomoże. No mi właśnie mówił żebym na Arkońską przyjechała.

almawet
Posty: 21
Rejestracja: 2010-04-26, 14:47
Lokalizacja: szczecin

Postautor: almawet » 2012-12-17, 15:06

Jedyne co mi nie pasuje tam, to stan w jakim jest szpital. Mialem "okazje" polezec tam w 2010r i dalej nic sie tam nie zmienilo. Laryngologia jest w o wiele lepszym stanie niz neurologia, ktora od dawna wola o remont.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez almawet, łącznie zmieniany 1 raz.

dorciak85
Posty: 82
Rejestracja: 2010-12-07, 18:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postautor: dorciak85 » 2012-12-18, 21:59

Nie zamierzam tam leżeć i obym nigdy nie musiała!!! Ale doskonale cię rozumiem bo zanim neurologię w Gorzowie przenieśli do innego szpitala to również była w opłakanym stanie! a leżeć w takim miejscu to jest masakraaa...!
Mi raczej chodzi o dostanie się na "leki" bo ponoć on się tym zajmuje. Cóż pojadę, pogadam i zobaczymy...choć nie mam zbyt dużej nadziei na powodzenie!


Wróć do „Neurolodzy z różnych części Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości