Neurolog - Kraków/małopolsk

Jesteśmy z różnych stron Polski więc...

Moderator: Beata:)

pw
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-17, 15:53
Lokalizacja: Kraków

Neurolog - Kraków/małopolsk

Postautor: pw » 2011-01-17, 15:56

Witam wszystkich.
Proszę o namiar na jakiegoś dobrego neurologa w Krakowie/małopolsce. Temat SM spadł na mnie jak grom z jasnego nieba i nie jestem oblatany w temacie lekarzy w Krakowie/małopolsce.
Jeżeli nie Kraków to wszystko jedno gdzie - byle był dobry. Proszę o pomoc i jakieś informacje.
Pięknie z góry dziękuje

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-01-17, 17:50

Witam pw, wkleję post, który pisałam dawno temu na tym forum.
***************************************************************

Jeśli mogę komuś pomóc,to szczerze polecam Panią dr.Wach. Niestety po przeprowadzce z Krakowa gdzieś zapodział mi się numer telefonu. Pracuje w Szpitalu Wojskowym w Krakowie, przyjmuje też prywatnie. Z całej mojej"kariery" z SM Ją wspominam najlepiej. Kobieta z ikrą, o każdego pacjenta walczy jak lwica, potrafi się postawić ordynatorowi żądając dodatkowych badań, nawet gdy kasa się w szpitalu kończy...Przemiła, w dodatku konkretna i zawsze uśmiechnięta. Po niej nie miałam już żadnego dobrego lekarza, może też dlatego teraz sobie odpuściłam :(

[ Dodano: 2009-02-13, 21:38 ]

tu znalazłam opinie innych na temat dr.Wach ,teraz szukam nr.telefonu
http://www.znanylekarz.pl/barbara-wach/neurolog/krakow

[ Dodano: 2009-02-13, 21:39 ]
Specjalistyczny Gabinet Neurologiczny Barbara Wach
Al. 29 Listopada 178 A (I piętro)
31-236 Kraków
tel. kom. 0-504 04 30 22
Dr Barbara Wach (neurolog)
Gabinet jest czynny we wtorki i w piątki od godz. 15.30
*******************************************************

Minęło kilka lat, a ja wciąż uważam, że był to najlepszy neurolog z jakim miałam do czynienia.

Pozdrawiam i może ktoś Ci jeszcze napisze jakieś sensowne nazwiska.
Obrazek

pw
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-17, 15:53
Lokalizacja: Kraków

Postautor: pw » 2011-01-17, 19:08

Dziękuje bardzo za pomoc. będę starał się umówić..

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2011-01-17, 21:37

Bardzo mila jest tez pani dr Marona w klinice na Botanicznej.Wprawdzie klinika ohydna i personel zmanierowany,ale dr Marona chyba jeszcze sie nie zblazowała,ja przynajmniej po róznych przeprawach z innymi medykami z tej placówki oceniam ją jako anioła w piekle.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2011-01-23, 19:27

Własnie wyszłam ze szpitala Wojskowego przy Wrocławskiej i miałam kontakt z Panią dr.Barbarą Wach .Polecam z całego serca,jak też "moją" dr.Grażynę Kowalską.
http://www.chorobaalzheimera.pl/index.p ... alopolskie - namiary na obie.
Te lekarki są jak rozum i serce - nierozerwalnie złączone pasją pomagania chorym... Piękne dusze... :-) Dziękuję za słowa otuchy,optymizm i wiarę...no kurcze..za całokształt!

Dla mnie pobyt w tym szpitalu był czymś absolutnie niezwykłym. Cały personel oddziału jest niesamowicie zgrany,sprawny,obdarzony empatią ..od Pana ordynatora Gardeły ,przez lekarzy,pielęgniarki...uśmiechnięte!,cudownych rehabilitantów,Panią Helenkę-czyli naszą szafarkę... Siostra oddziałowa przeżywała zawsze chwile grozy wchodząc do pokoju i ogarniając wzrokiem "twórczy nieład" :lol:
Tam przyciski przy łóżkach działają jak odrzutowce :mrgreen:

Strasznie dużo dał mi pobyt w tym szpitalu,rehabilitacja,i sama atmosfera która wyciągnęła mnie z dołka -dziękuję absolutnie Wszystkim :-)
Zdaję sobie sprawę jak dziwnie czyta się taki wpis i taką opinię o szpitalu w "dzisiejszych czasach"...ale cuda się zdarzają i można "zderzyć "się z Człowiekiem ....Ludźmi...
I jest to opinia Wszystkich których tam spotkałam...a było "parę" osób z SM.

http://5wszk.com.pl/static/show/Lecznic ... =65;sid=40

Moja kuzynka ( też chora na SM) ,leczy się z kolei w Żeromskim u Pani dr. Anny Rokosz,i też bardzo ją sobie chwali... :-)

Wiem też,że absolutną guru od SM w Krk jest Pani Dr. Gryz-Kurek,prywatnie (100zł) przyjmuje w Centrum Neuro na ul. Dwernickiego 8. Spotkałam się z różnymi opiniami na jej temat-przeważają dobre,ale nie znam jej i mogę tylko stwierdzić,że taka Pani dr.istnieje. ;-)
Pozdrawiam Krakusów szukających swego miejsca/neuro na ziemi :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2011-01-23, 20:21

anula;) pisze:Pozdrawiam Krakusów szukających swego miejsca/neuro na ziemi


Anulo ja chyba też mogę uważać się za Krakusa. Moja babcia pochodzi z Wadowic, i rodzinka z Kleczy, a Dziedek świętej pamięci z Bochni. Do tego mam ogromny sentyment, bo moja eks studiowała na AP, i byłem częstym gościem grodu Kraka :-D
W ogóle moje nazwisko w wyszukiwarce na NK to sama Małopolska :mrgreen:
P.S.Na szewskiej jest fajna kameralna kawiarenka w podwóreczku zakątek z pysznym grzanym winem ;-)
P.S.2 Cieszę się, że tak super wyszła Twoja kuracja, i powrót do formy :-)
No niestety po wojnie moich dziadków wywiało na ziemie odzyskane.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-01-23, 21:08

Dodam jeszcze słówko o ordynatorze. To On był pierwszym neurologiem w moim życiu, z którym miałam do czynienia. Zaczęło się od wizyty prywatnej właśnie u Niego. Nawet nie miałam pojęcia kim jest, bo kierowałam się przypadkiem i bliskością mojego miejsca zamieszkania do gabinetu. Po tygodniu leżałam już na neurologii. Polecam również, bo z perspektywy czasu wiem, że wiele Mu zawdzięczam. Dane z wizytówki:
dr. Grzegorz Gardeła
Kraków ul. Brzechwy 17
tel: 12 411 28 05
Obrazek

Nest
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-14, 10:47
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Nest » 2011-02-25, 15:33

podpisuję się ręką i nogą pod tym co napisała "anula", bo panie Kowalska i Wach to moje neuro. W szpitalu wojskowym w Krk jestem w programie interf. Oddział neuro w tym szpitalu to normalnie serialowa Leśna Góra :) Co miesiąc chodzę tam z uśmiechem, polecam wszystkim.
W Krakowie polecam jeszcze dr Gryz- Kurek (miła, konkretna osoba, na początku choroby wytłumaczyła mi wszystko co i jak, wpisała mnie na listę bez żadnych komisji- jednym słowem sporo pomogła). Jej koleżanka ze szpitala uniwersyteckiego na ul. botanicznej dr Róg też jest dobra jako neuro, ale cieplutka, milutka z pewnością nie :) Jednek samego Szpitala Uniwersyteckiego polecić nie mogę.
sTwardy & Rozsiany :)

teheir
Posty: 22
Rejestracja: 2011-07-12, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Postautor: teheir » 2011-08-04, 21:22

To ja dla odmiany chciałabym kogoś niepolecić ;) Moja pierwsza wizyta u neurologa po diagnozie to konsultacja z dr Szczudlikiem (prywatna). Wyglądała tak: nie obejrzał badań MRI, jedynie przeczytał opisik, na moje pytania o sm stwierdził: 'Nie będę opisywał choroby, proszę sobie poczytać w internecie'. A sam przebieg wizyty (pokrótce i nieco dosadniej ukazany) wyglądał tak: 'Ogólnie ma pani nieciekawie. Choroba jest ciężka. Może się pani leczyć na 2 sposoby, pierwszy jest nieskuteczny [interferon], a drugi bardzo ryzykowny i grozi zejściem śmiertelnym [tysabri chyba miał na myśli]. Z zaleceń proszę się oszczędzać i nie przegrzewać. 400zł. Do widzenia.' Przyznam, że wgięło mnie w krzesło.
:D więc... szczerze nie polecam.

Teraz leczę się u dr Anny Rokosz, jest kochaną osobą, stara się robić co może, ale jak każdy pewnie lekarz w szpitalu, ma często związane ręce przez nfz.
Myślę, że spróbuję odwiedzić p. Wach, skoro tak polecacie.

Aha - Nest - p. Róg jest 'podopieczną' dr Szczudlika, ponieważ powiedział mi, że jak chcę się dostać do programu interferonowego do niej, bo on ją poleca, to muszę jeszcze kilka razy przyjść na prywatne wizyty do niej (ta sama klinika, tzn jego klinika chyba), żeby dobrze sobie mnie zapamiętała [czytaj: żeby zapłacić swoje] i wtedy może uda się wejść do programu nfz'towego.. :)

Avva
Posty: 34
Rejestracja: 2010-05-29, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Avva » 2011-10-11, 16:38

teheir pisze:Nest - p. Róg jest 'podopieczną' dr Szczudlika

Poczytałam wątek i stwierdziłam, że szkoda że moja mama trafiła do dr. Róg. Wydaje mi się, w tej chorobie wśród lekarzy potrzeba zapaleńców, którzy przestawią choremu i jego rodzinie świat, myślenie i kilka jeszcze innych rzeczy, a Botaniczna tego nie robi.
Życie jest jak żeglarstwo, nie naprawiaj niczego za wszelką cenę...

ewelinac2006
Posty: 41
Rejestracja: 2011-02-12, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Postautor: ewelinac2006 » 2011-10-12, 07:37

Avva,lekarza zawsze można zmienić.W Krakowie jest kilku dobrych neurologów.
http://akupunktura2.wizytowka.pl/ ( i nie chodzi tu o akapunkturę).
Nie trzeba być bogaczem,by ofiarować coś cennego
drugiemu człowiekowi.
(Dorothy Green)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2011-10-12, 10:02

Avva- spróbuj zmienić dr Róg na DR Maronę z gabinetu obok ,to jest naprawdę ludzka kobitka.Pogadaj z panią z rejestracji tak wiesz,milutko ;-) grzeczniutko :-P , albo wymyśl jakąś ściemę. A co do przestawiania myslenia,to może rozważcie raczej dobrego psychologa albo osobę ,której autorytet uznajecie, a która będzie miała siłę i ochotę wesprzeć Was moralnie?

poprostuaga
Posty: 7
Rejestracja: 2011-09-24, 09:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: poprostuaga » 2011-10-22, 09:14

Hej,
na początku mojej przygody z sm trafiłam na Botaniczną...jedno wielkie nieporozumienie, szczególnie dr Róg (podejście do nowozdiagnozowanej osoby szalenie nieprofesjonalnie, z największą dawką znieczulicy i przedmiotowego traktowania). Nikomu nie polecam świadomego wyboru tego lekarza. Po jakimś czasie trafiłam do przychodni przyszpitalnej na ulicy Skarbowej 4, a tam bardzo pozytywne rozczarowanie i p. dr Wiesława Sotowska. Naprawdę polecam, czasami sama rozmowa z nią dużo daje, nie obiecuje niestworzonych rzeczy, nie mówi, że będę zdobywała szczyty, ale nie powiedziała mi też (jak na Botanicznej), żebym cieszyła się, że jeszcze chodzę. Polecam z czystym sumieniem.

mazia
Posty: 136
Rejestracja: 2011-12-03, 10:49
Lokalizacja: małopolska

Postautor: mazia » 2011-12-04, 19:47

Tak jak poprostuaga, też trafiłam na Botaniczną do dr Róg.

W sumie nie wiem co na ten temat powiedzieć, bo mam mieszane uczucia.
Przy przyjęciu na oddział dostałam swojego lekarza prowadzącego(młodą panią ok.27lat ), który mnie zbadał w obecności Pani ordynator w grupie studentów.
Potem wszelkich informacji udzielała mi tylko moja lekarz prowadząca. A kontakt z dr Róg miałam przy wypisie.

Potem miałam się zgłosić na wizyte razem z zaświadczeniem od psychiatry.
No to przybyłam i zaczęły się problemy.

Ordynatorka na mnie gały czego od niej chce (no a szukałam jej, bo w końcu to ona udzielała mi końcowych informacji). Po długich a ciężkich zapisałam się do tej przychodni, a wizytę poszpitalną oczywiście wykonał lekarz prowadzący, a nie tak jak miało być przez dr Róg.

Na Botanicznej biurokracja straszliwa, budynek okropny, a personel?
Tak naprawdę przekonam się przy następnej wizycie, którą tu opisze :)

krowa
Posty: 74
Rejestracja: 2011-05-07, 13:51
Lokalizacja: wodzislaw

Postautor: krowa » 2011-12-13, 23:00

Czy ktoś z Was zna któregoś z tych lekarzy? http://krakow.multimedis.pl/dla-pacjent ... e/neurolog Nic złego mi się na szczęście nie dzieje więc chyba nie potrzebuję super specjalisty, ale i tak przydałoby się wybrać co jakiś czas do neuro. A tę przychodnię mam zaraz naprzeciwko pracy więc...


Wróć do „Neurolodzy z różnych części Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości