Klinika Neurologii NEURO-Care w Katowicach

Jesteśmy z różnych stron Polski więc...

Moderator: Beata:)

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Klinika Neurologii NEURO-Care w Katowicach

Postautor: Neuro-Care » 2011-11-07, 10:53

Postanowiliśmy dołączyć do Państwa i w miarę możliwości wspomóc Was fachową wiedzą.
Jeżeli moderatorzy umożliwią nam kontakt z członkami forum, gwarantujemy możliwość konsultacji ze specjalistą zajmującym się na co dzień pacjentami z SM dr n.med. Gabrielą Kłodowską-Duda z Kliniki Neurologii Neuro-Care w Katowicach.
Zachęcamy zatem do zadawania pytań, dzielenia się swoimi przemyśleniami oraz stanem ducha. Możliwy jest również kontakt telefoniczny (32) 205-32-88 oraz przez naszą stronę internetową www.neuro-care.pl
Zachęcamy również do wypełnienia naszej ankiety, którą znajdą Państwo klikając na podany link: https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... NVBTVXc6MQ

Pozdrawiamy Wszystkich Forumowiczów
Zespół Neuro-Care :21: :21: :21:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Neuro-Care, łącznie zmieniany 1 raz.
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2011-11-07, 21:07

Witam serdecznie ,
brawo że wyszliście z taką inicjatywą ,to bardzo dobry pomysł !!

Ankieta wypełniona :568:
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Neuro-Care » 2011-11-16, 08:23

Serdecznie dziękujemy :mrgreen:
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-11-16, 08:33

ja też wysłałam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Neuro-Care » 2011-11-16, 13:10

Zachęcam do zadawania pytań do naszego eksperta dr n.med. Gabrieli Kłodowskiej-Duda za pośrednictwem forum.
Zapewniam, że otrzymacie Państwo szybko fachową, rzetelną odpowiedź.
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-11-24, 17:57

Piszecie, że służycie radą i pomocą chorym, że możemy zadawać pytania. Chciałam więc skorzystać z pomocy ale nie bardzo wiem jednak o co i kogo mogła bym pytać. Proszę mi to wytłumaczyć, bo nie rozumiem. Mogę zapytać np. o to czy skurcze nóg, które dokuczają mi w nocy są objawem SM? i co mogło by pomóc je złagodzić?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez renia1286, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Neuro-Care » 2011-12-16, 13:11

Witam,
zadała Pani bardzo trudne pytanie. Kurcze mogą być objawem SM albo nie- jest wiele przyczyn występowania kurczy nóg. Może pani wypróbować typowe środki na zmniejszenie kurczy jak preparaty magnezu z witaminą B6 i potasu ( może to być nawet sok pomidorowy, który go dużo zawiera) dostępne bez recepty. Jeśli kurcze nie ustąpią najlepiej zapytać swojego lekarza neurologa. Dokładne badanie, wywiad pozwolą na udzielenie odpowiedzi czy są to kurcze związane z SM czy nie i jak je leczyć.

Pozdrawiam
GKD
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda

dareczek705
Posty: 437
Rejestracja: 2011-08-01, 16:14
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: dareczek705 » 2012-01-12, 21:50

ja też wypełniłem ankietę i też mam pytanie mięśnie nóg mnie tak pieką jakby ktoś polewał je wrzątkiem co mam robić

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Neuro-Care » 2012-01-13, 12:15

Witam,
przyczyn można szukać w samych mięśniach lub w ośrodkowym układzie nerwowym.
Najwłaściwsze byłoby udanie się do lekarza specjalisty i dokładnie przedstawienie problemu.

Pozdrawiam
DB
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda

zozo
Posty: 81
Rejestracja: 2011-12-25, 12:54
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: zozo » 2012-01-15, 13:11

A jak chciałam zapytać się czy jest możliwe, zeby po dwukrotnym PZNW wzrokowe potencjały wywoływane wyszły prawidłowo??
Okuliści nie mieli wątpliwości co do diagnozy PZNW (bardzo znaczne pogorszenie ostrości w przeciągu ok 2-3 dni, zaburzenia rozpoznawania kolorów, podwójne widzenie, przy pierwszym PZNW dodatkowo bóle przy wszystkich ruchach tą gałką oczną). Dodam, że drugie PZNW wystąpiło 2 miesiące po podaniu Solu Medrolu na pierwsze.

Awatar użytkownika
M_x_c
Posty: 106
Rejestracja: 2011-11-05, 12:05
Wiek: 33
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: M_x_c » 2012-01-15, 16:33

Ja również mam pytania. Odnośnie masażu przy jednostce chorobowej jaką jest SM.
Czy zaleca się masaże dla osób chorujących? Jeżeli tak to w jakich przypadkach i jaki masaż? Czy refleksoterapia stóp lub drenaż limfatyczny pomagaja przy spastyce kończyn dolnych?
Zwykło się mówić, że jak ktoś zna się na chorobie, to będzie umiał wymasować ciało tak, żeby nie było powikłań, a jedynie ukojenie w bólu i pomoc choremu. Stąd chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w przypadkach, które już zostały doświadczone przez chorych z kliniki Neuro-Care.

Za 2 tygodnie zacznę kompleksowy kurs masażu, z elementami bardzo wielu różnych technik. Do tego jestem chory na SM, więc o chorobie wiem bardzo dużo. Wiadomym jest, że masaże rozgrzewające nie są wskazane dla chorych, ale co z innymi? :roll: :?:

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Neuro-Care » 2012-01-16, 09:46

Witam ZOZO,
zwykle każde PZNW pozostawia po sobie ślad pod postacią nieprawidłowych wartości w badaniu wzrokowych potencjałów wywołanych (WPW). Trudno nam na forum polemizować z rozpoznaniem postawiony, przez okulistów, tym bardziej, że nie mamy wglądu w wyniki wykonanych badań. Jeśli obecnie występują jakiekolwiek niepokojące objawy to proszę zwrócić się do neurologa z prośbą o konsultację. Niestety w wielu wypadkach stwardnienia rozsianego, PZNW wyprzedza inne objawy z ośrodkowego układu nerwowego. W związku z tym, że wystąpiło ono dwukrotnie, myślę że rozsądnie będzie wykonać rezonans magnetyczny głowy, jeśli nie został do tej pory wykonany.
Jeżeli dojazd do Katowic nie jest problemem, zapraszamy na bezpłatną konsultację neurologiczną do Naszego Ośrodka.
Pozdrawiam
DB
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda

zozo
Posty: 81
Rejestracja: 2011-12-25, 12:54
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: zozo » 2012-01-16, 10:11

Neuro-Care pisze:Witam ZOZO,
zwykle każde PZNW pozostawia po sobie ślad pod postacią nieprawidłowych wartości w badaniu wzrokowych potencjałów wywołanych (WPW). Trudno nam na forum polemizować z rozpoznaniem postawiony, przez okulistów, tym bardziej, że nie mamy wglądu w wyniki wykonanych badań. Jeśli obecnie występują jakiekolwiek niepokojące objawy to proszę zwrócić się do neurologa z prośbą o konsultację. Niestety w wielu wypadkach stwardnienia rozsianego, PZNW wyprzedza inne objawy z ośrodkowego układu nerwowego. W związku z tym, że wystąpiło ono dwukrotnie, myślę że rozsądnie będzie wykonać rezonans magnetyczny głowy, jeśli nie został do tej pory wykonany.
Jeżeli dojazd do Katowic nie jest problemem, zapraszamy na bezpłatną konsultację neurologiczną do Naszego Ośrodka.
Pozdrawiam
DB


MRI oczywiście było wykonane i wyszło prawidłowo, jednak mam zalecenie aby powtórzyć je po 3 miesiącach, szczególnie ze względu na to, iż teraz w czasie stwierdzonego drugiego PZNW doszły dodatkowo objawy móżdżkowe (niezborność w kończynach prawych, nierpawidłowa próba romberga) i kilka innych nieprawidłowości w badaniu neurologicznym (pod postacią zaburzeń czucia, zniesienia odruchów brzusznych i podeszwowych, opadającej powieki). Zastanawiam się poprostu czy diagnostyka aby na pewno idzie w dobrym kierunku (wszyscy lekarze mi powtarzają, że klinicznie wygląda to na SM), właśnie ze względu na te prawidłowe potencjały (polecono mi powtórzenie ich w innym ośrodku).
Czy skoro MRI zrobione w czasie pierwszego PZNW (październik) oraz teraz te WPW były prawidłowe to całą tą diagnostykę mogę zakończyć i uznać się za zdrową, a zaburzenia neurologiczne i nieprawidłowości, które stwierdzono w badaniu uznać za zbieg okoliczności???

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Neuro-Care » 2012-01-16, 11:07

Drogi/a ZOZO
jeżeli jest to możliwe proszę się zgłosić do nas na wizytę wraz z dokumentacją.
Postaramy się wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Sprawa jest na tyle niejasna, że postawienie ostatecznej diagnozy nie może odbyć się poprzez internet.

Pozdrawiam
DB
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda

Neuro-Care
Posty: 16
Rejestracja: 2011-11-07, 10:23
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Postautor: Neuro-Care » 2012-01-16, 11:14

Panie Mateuszu,
tak jak Panu wiadomo, wszelkiego rodzaju zabiegi manualne zmniejszające napięcie mięśniowe
są wskazane w SM. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów z narastającą spastycznością. Natomiast drenaż limfatyczny wymaga zaistnienia wskazań do tego typu zabiegu jak np. dodatkowe uczucie ciężkości nóg.
Działania mające na celu poprawę samopoczucia, takie jak refleksoterapia zawsze są dobrze odbierane przez chorego, natomiast nie mają wpływu na przebieg choroby.

Pozdrawiam
DB
dr n.med. Gabriela Kłodowska-Duda


Wróć do „Neurolodzy z różnych części Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości