Neurolog - Warszawa

Jesteśmy z różnych stron Polski więc...

Moderator: Beata:)

kami
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-22, 20:34
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kami » 2010-09-28, 01:30

W 1985r gdy pierwsze dziwne objawy leżałam jak dziecko na Banacha u prof. Hausmannowej. Kolejne lata z bardzo ciężkimi rzutami także tak do 1999. Wciągnęli mnie bardzo dobrze. Bardzo miły prof. Andrzej Friedman a dr Jakub Sienkiewicz (Elektryczne Gitary) uratował mi życie ale specjalizuje się raczej w Parkinsonie (obaj w Bródnowskim). Dr Zakrzewska ... leczyła mnie ale zakwestionowała diagnozę prof. Selmaja. Jak się okazało to on miał rację.
Na Sobieskiego w IPIN jest fajnie. Zielono, cicho, miły dr Wicha.
Zapalenia nerwu wzrokowego dobrze leczyć na okulistyce np. na Sierakowskiego u prof. Szaflika. Po prostu okulisyka jest ich specjalizacją. Szczególnie gdy się od leków przypląta zaćma lub jaskra. Profesor przyjmuje też na Grzybowskiej w Laser a lekarze z jego zespołu w róznych przychodniach np. Spółdzielni Rentgen.

Generalnie dobrze jest się trzymać lekarzy "z zapleczem" i kontaktami zagranicznymi.
pOzdrawiam

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-10-02, 14:56

Napiszę tylko tyle: Nie neguję wiedzy Hausmanowej-natomiast zapomniała że człowiek oprócz tkanek i mięśni ma też uczucia i odczucia. Taaak., jako dziecko w roku 1975 diagnozowana u niej na oddziale nabawiłam sie zaburzeń lękowych które mam do dzisiaj na widok białego kitla. Odpuściłam jej dawno-ale nie zapomniałam...
Nie jest to moje odosobnione zdanie-podzielają je 3 osoby które znam i które miały z nią kontakt...Piszę to dlatego,ze ta pani pomimo 93 lat jest nadal czynna zawodowo-ku przestrodze.Zresztą -moze z wiekiem zaczęła dostrzegać w pacjencie człowieka? Oby..

Kami -pozdrawiam cieplutko,ja mam jednak inną radę..:

Generalnie dobrze jest trzymać się lekarzy "z zapleczem" i sercem dla pacjenta...
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

k_a_r_o_l
Posty: 88
Rejestracja: 2011-05-25, 14:32
Lokalizacja: Hornówek/Warszawa

Postautor: k_a_r_o_l » 2011-05-30, 10:52

Witajcie.
Jest mi ktoś w stanie powiedzieć jakąś opinię o oddziale neurologicznym w WIML-u. Czy mieliście do czynienia z tym ośrodkiem, jacy tam są lekarze.
Neurolog zasugerowała mi 4 szpitale, gdzie ew miałbym jakąś szansę na program leczenia interferonem, tam podobno maja jeszcze wolne miejsca.
Zastanawiam się nad WIML-em bo mniej więcej z domu maiłbym najbliżej, a mieszkam kawałek za Warszawą.

kasia1972
Posty: 80
Rejestracja: 2009-04-29, 17:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: kasia1972 » 2011-06-09, 12:30

Czy w Warszawie jest jakiś dobry neurolog od SM?

Pomocy!!

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-06-10, 11:42

Kasiu, a czytałaś ten temat od początku? Jest tu sporo nazwisk z namiarami, może warto skorzystać.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2013-08-14, 22:51 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.

weisena
Posty: 39
Rejestracja: 2011-08-23, 14:36
Lokalizacja: Łomianki

Postautor: weisena » 2011-08-25, 13:17

z całego serca polecam dr Wichę, przyjmuje na Sobieskiego (długie terminy, po pół roku się czeka) oraz prywatnie na Waliców - Przychodnia Ordynatorska. Cierpliwy, długo mnie badał, wszystko powie, rzetelny i przede wszystkim ludzki. Bo już się z taką znieczulicą spotkałam, że szkoda gadać.
Na neurologii leżałam w Szpitalu Bielańskim - jest tam dużo młodych lekarzy, bardzo dociekliwych, badań miałam full wypas, do tego prowadził mnie miły, przystojny lekarz :-P Tylko ordynator niemiły. Ale z nim na szczęście osobistego kontaktu za bardzo nie ma.

k_a_r_o_l
Posty: 88
Rejestracja: 2011-05-25, 14:32
Lokalizacja: Hornówek/Warszawa

Postautor: k_a_r_o_l » 2011-08-25, 14:20

Nie wspominam dobrze neurologii w Bielańskim, chyba że coś sie zmieniło przeciągu ostanich 4 lat. Po tamtym pobycie "obraziłem" sie na długi czas na lekarzy.

Co do Sobieskiego tam również leżałem na neurologii i mimo że wtedy juz u mnie podejrzewali SM (również 4 lata temu) jakoś mnie "olali" więc ja też ich również olałem i więcej się u nich nie pojawiłem.

Tak już mam nie znoszę lekarzy i szpitali. Ciekawy jestem kiedy się obrażę na WIML.
Kurczę tylko przez najbliższe 2 lata (3 lat) nie mogę bo mam od nich interferon. ;-)

I N E S
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-23, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: I N E S » 2011-09-01, 21:10

weisena pisze:z całego serca polecam dr Wichę, przyjmuje na Sobieskiego (długie terminy, po pół roku się czeka) oraz prywatnie na Waliców - Przychodnia Ordynatorska. Cierpliwy, długo mnie badał, wszystko powie, rzetelny i przede wszystkim ludzki. Bo już się z taką znieczulicą spotkałam, że szkoda gadać.
Na neurologii leżałam w Szpitalu Bielańskim - jest tam dużo młodych lekarzy, bardzo dociekliwych, badań miałam full wypas, do tego prowadził mnie miły, przystojny lekarz :-P Tylko ordynator niemiły. Ale z nim na szczęście osobistego kontaktu za bardzo nie ma.


dodam że bardzo przystojny :-D przed chwilą od niego wróciłam i mam jak najbardziej pozytywne odczucia, super miły i faktycznie cierpliwy "wystukał" mnie od stóp do głowy :P

I N E S
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-23, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: I N E S » 2011-12-04, 18:50

Chciałam wycofać opinie o tym lekarzu, w bardzo krótkim czasie osiwiał i zbrzydł, nie jest już miły, przestał się przejmować pacjentami, uśmiechać, chyba miał jakieś problemy bo zupełnie inny człowiek...

weisena
Posty: 39
Rejestracja: 2011-08-23, 14:36
Lokalizacja: Łomianki

Postautor: weisena » 2012-01-10, 12:45

I N E S pisze:Chciałam wycofać opinie o tym lekarzu, w bardzo krótkim czasie osiwiał i zbrzydł, nie jest już miły, przestał się przejmować pacjentami, uśmiechać, chyba miał jakieś problemy bo zupełnie inny człowiek...


o kurcze, a niedługo do Niego idę, niedługo tzn w kwietniu :lol: ciekawe, bo na mnie za każdym razem robił dobre wrażenie, może miał jakieś problemy jak piszesz, dlatego tak szybko posiwiał

haniaw
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-23, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: haniaw » 2012-02-23, 13:17

a ja szukam lekarza neurologa specjalizującego sie w SM, który przyszedłby na wizytę domową. Nie musi być renomowany i znany- oby nie olewał pacjenta i znał się na robocie...
Mam ponad 20letnie doswiadczenie z SM i przerabiałam kilku lekarzy (a konkretnie to moja mama, bo to ona choruje a rodzina razem z nią). Ostatni lekarz mamy zostawił ją jakieś 3 lata temu, spisując na straty... Najpierw nie przyjezdzał na umówioną wizytę, potem nie odbierał ode mnie telefonów, a gdy poszłam do przychodni w której przymuje i spytałam czemu, to wzruszył ramionami totalnie mnie olewając...a gdy wkurzona powiedziąłam, ze znajde mamie innego lekarza, to rzucił za mną, że nie znajde specjalisty od SM który jezdzi do domu pacjenta... i wiecie co? faktycznie mam z tym problem... Panią Zakrzewską "przerabiałyśmy" i w efekcie narobiła więcej szkód w mamie organiźmie niż to warte (właśnie przez swoje eksperymenty)- więc odpada...
czy naprawdę wszyscy lekarze tej specjalizacji to nadęte bufony, co to dupy z gabinetów ruszyć nie chcą? czy nie ma już lekarzy z powołania, którzy nawet dla własnej praktyki interesowaliby się różnymi przypadkami SM?
Jeśli macie namiary na lekarzy odwiedzających pacjentów w domu, to poproszę na priv.

Tigi
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-27, 07:10
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tigi » 2012-03-27, 11:45

ja, kiedy 4 lata temu trafilam na izbe przyjec z pierwszym rzutem, bylam przyjeta przez dr Wiche i juz jest moj do tamtej pory ;-) Cokolwiek sie dzieje, dzwonie do Niego i nigdy mnie nie olewa. Fakt, czasami musze czekac z godzine pod gabinetem, ale warto. Jakos sie zwiazalam ze szpitalem na Sobieskiego i moim doktorkiem, ze nawet do glowy by mi nie przyszlo, zeby pojsc gdzies indziej. polecam

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2012-04-20, 08:37

Mam dylemat. Ostatnio nie przyjęli mnie na Banacha z powodu braku miejsc i... rejonizacji, z której istnienia w ogóle nie zdawałam sobie sprawy.

Bywałam u jednej dr na Sobieskiego, ale zanim na serio nawiązałyśmy nić, ona odeszła i teraz waham się, gdzie się zaczepić. Bródnowski? (rejon) czy Sobieski? (tam nieregularnie, ale jednak bywałam, choć nigdy na oddziale).

Czy jak gdzieś jestem w przychodni, to w razie rzutu mogą mnie nie przyjąć?

Znacie jakichś dr w Bródnowskim? Jest tam duży tłok?

dzięki!
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl

Pawelwp
Posty: 1
Rejestracja: 2012-06-20, 09:06
Lokalizacja: Płock

Pytanie o konkretnych lekarzy Warszawa

Postautor: Pawelwp » 2012-06-20, 09:56

Witam mam wstepne rozpoznanie sm lekarz u mnie w szpitalu polecił mi dr Lendzion z Konstancina po konsultacji z inna zniajoma która choruje na sm poleca prof Wojciecha Wicha oraz Beate Zakrzewska Pniewska..

Chciał bym zapytac czy ktos zna tych lekarzy i czy mógłbym prosic o jakies opinie na ich temat .. Bardzo bede wdzieczny za pomoc..

Pozdrawiam

Paweł

borysoela
Posty: 47
Rejestracja: 2012-08-21, 10:00
Lokalizacja: warszawa

Postautor: borysoela » 2012-08-29, 16:01

nie wiem czy aktualne ale swego czasu polecali mi Zakrzewską Pniewską i prof Członkowską


Wróć do „Neurolodzy z różnych części Polski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości