Doktorat badania dot. codziennej jakości życia- wywiady

Prośby o pomoc dla studentów

Moderator: Beata:)

Monika badaniaSM
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-24, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Doktorat badania dot. codziennej jakości życia- wywiady

Postautor: Monika badaniaSM » 2011-08-24, 11:52

Szanowni Państwo,
Piszę właśnie pracę doktorską na temat odczuwalnej, codziennej jakości życia osób chorych na SM. W tym momencie poszukuję kobiet w wieku od 17 do 40 roku życia, z którymi chciałabym przeprowadzić wywiady.
Każdy głos jest ważny. Jak Państwo wiedzą, niektórzy twierdzą, że SM jest chorobą cywilizacyjną. Są oczywiście głosy przeciw. W zależności od źródeł różnią się też liczby dot. zachorowalności na Sclerosis multiplex. Prawda jest jednak taka, że w Polsce i na całym świecie (pamiętając o uwarunkowaniu geograficznym SM) z roku na rok przybywa chorych. Prawda jest też taka, że w Polsce problem chorych (leczenia, przystosowania miejsc pracy, mieszkań, przygotowania odpowiedniego zaplecza informacyjnego itd.) jest marginalizowany. Ciężko znaleźć informacje dotyczące leczenia, programów, możliwości rehabilitacji a nawet świadczeń, które można zdobyć. Oczywiście PTSR działa bardzo prężnie, ale jednak… Dlatego właśnie uważam, że stosowne badania i publikacje zwiększą świadomość społeczną na temat problemu.
Wracając jednak do tematu. Po obronie planowana jest publikacja dysertacji. Zaznaczam jednak, że ani w pracy doktorskiej ani w późniejszej publikacji nie zostaną użyte Pań dane osobowe (badania są anonimowe). Miejsce zamieszkania respondentki nie gra roli (jeśli jeździ tam pociąg bądź PKS :) ). Jeśli któraś z Pań jest zainteresowana bądź ma jakieś pytania bardzo proszę o kontakt: badaniaSM@interia.eu
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
Serdecznie pozdrawiam,
Monika
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Monika badaniaSM, łącznie zmieniany 1 raz.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-08-25, 14:44

Chętnie bym wzięła udział, ale cóż, wyrosłam ;-) :13:

Monika badaniaSM
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-24, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Monika badaniaSM » 2011-08-26, 11:01

Cóż, przynajmniej dziękuję za zainteresowanie :-)
Bardzo ciężko znaleźć osoby z tej grupy wiekowej, które chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Moja mama też choruje na SM więc łatwiej było mi znaleźć osoby po 45 r.ż.
Mam nadzieję, że ktoś jednak będzie chętny :cry:
Bardzo zależy mi na tych badaniach (nie tylko dlatego, że to mój doktorat ;-) ). Jest bardzo dużo badań dot. jakości życia (zarówno osób zdrowych, jak i z rożnymi dolegliwościami i chorobami). Nie ma jednak rzetelnych badań jakościowych wśród osób chorych na SM. Wydaje mi się, że spłycanie tematu tylko do wskaźników, mierników itd. jest niewystarczające. Zycie osoby chorej na SM, to szerokie spektrum problemów (od problemów czysto fizjologicznych, przez problemy psychologiczne aż do społecznych). Dlatego bardzo chciałabym opracować zbiór istotnych zagadnień wpływających na jakość życia chorych na SM. Żeby to zrobić muszę jednak rozmawiać z samami zainteresowanymi i tu jest pies pogrzebany... :cry:
Żyję jednak nadzieję :diabel: :3:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-08-26, 22:17

Witam,
Na forum jest bardzo dużo Pań w podanym przedziale wiekowym i mam szczerą nadzieję, że zdecydują się na poświęcenie chwili swojego czasu. Łatwo jest mówić, że w Polsce niczego nie robi się dla propagowania wiedzy o SM. Tak więc jest okazja, żeby zmienić cokolwiek.
To nie jest pomoc stricte dla jednej pracy doktoranckiej. Z takich "drobnostek" tworzymy obraz całości problemu.
Pani Moniko, tak czy inaczej - życzę powodzenia :-)
Obrazek

J.B.
Posty: 220
Rejestracja: 2009-08-12, 21:59
Lokalizacja:

Postautor: J.B. » 2011-08-27, 19:37

no wiecie co dziewczyny, tyle Was tu jest w poszukiwanym targecie, potraficie tak dużo pisać a żadna się "ku rowoju edukacyji SMOWEJ NIE PRZYCZYNI" Monika jest fajna sympatycznę dziewczyną, (no bo przecie ja jak to ja z tym rozwiazlym ozorem musialm napisac i napeplac juz;-) i naprawde uwazam ze warto jej pomoc, bo tak na serio serio to mozemy pomoc sami sobie, ale...........

No to do dzieła!!!!
Tym daję radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię.

Izabela
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-26, 08:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Izabela » 2011-08-28, 11:25

Jesli9 mogę pomoc yo zglaszam swoj akces : moj e-mail : izabelg@interia.pl
Zycie jest różańcem przypadków, ktore należy przesuwac z usmiechem


Wróć do „Praca licencjacka, magisterska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości