Równowaga u osób z SM

Prośby o pomoc dla studentów

Moderator: Beata:)

cel12
Posty: 33
Rejestracja: 2012-01-21, 16:07
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: cel12 » 2012-01-23, 16:11

Wysłałam :-)
Powodzenia :-)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-01-26, 08:55

wypełniona i wysłana.
Przy okazji trochę gimnastyki porannej zrobione :-)
Powodzenia.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

sm.rownowaga
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-21, 23:07
Lokalizacja: Rzeszów

Wnioski z przeprowadzonej ankiety, a zarazem podziękowania

Postautor: sm.rownowaga » 2013-01-04, 18:52

Witam :)
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że mogłam napisać pracę magisterską. Jakiś czas temu zamieściłam na forum posta z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej równowagi i chodu u osób cierpiących na SM.
Wnioski do jakich doszłam są następujące:

Czynnikami najsilniej wpływającymi na zaburzenia chodu i równowagi są: wiek, czas rozpoznania choroby, przebieg choroby, ilość rzutów w ciągu roku, lata trwania choroby, wskaźnik aktywności choroby.
Postępujący charakter choroby, a wraz z nim ubytek sprawności ruchowej wpływa na sprawność ruchową, co powoduje zaburzenia równowagi.
Również jakość chodu uzależniona jest od równowagi, więc im statyka jest gorsza tym chód jest bardziej chwiejny, niepewny.

Hmmm...nie odkryłam niczego nowego, ale uważam, że powinniście Państwo zwrócić uwagę na aktywność fizyczną, aby jak najdłużej pozostać sprawnym.

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sm.rownowaga, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Praca licencjacka, magisterska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości