Praca magisterska

Prośby o pomoc dla studentów

Moderator: Beata:)

el3ndil
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-19, 16:41
Lokalizacja: Poznań

Praca magisterska

Postautor: el3ndil » 2014-03-19, 17:02

Witam serdecznie,

Mam na imię Radek :-) . Jestem na ostatnim roku studiów na politechnice i dość długo zastanawiałem się nad tematem pracy magisterskiej. Od dawna chciałem, żeby moja kilkumiesięczna praca mogła coś zmienić w tym świecie.
Przypadkiem natrafiłem na projekt zaproponowany przez uniwersytet medyczny, którym celem jest analiza i klasyfikacja prążków oligoklonalnych z płynu mózgowo-rdzeniowego.

Polega to mniej więcej na wykonaniu aplikacji(opartej na sztucznej inteligencji), która kolekcjonuje zdjęcia, wykrywa w nich cechy charakterystyczne i określa prawdopodobieństwo zachorowania dla nowych pomiarów. Ma to zwiększyć precyzję wykrywalności i przyspieszyć cały ten proces.

Projekt już praktycznie wykonałem, teraz pozostało coś trudniejszego dla mnie - napisanie pracy... Problem jest w tym, że w internecie nie znalazłem żadnych odniesień względem literatury wyjaśniającej metody badania prążków i ich skuteczność, itd., a w końcu muszę się na coś powołać, żeby wyjaśnić sens tej pracy.

Gdyby ktoś znał jakąś książkę zwięźle to wyjaśniającą, to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam,
Radek

Zupa
Posty: 29
Rejestracja: 2008-07-10, 13:37
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Zupa » 2014-03-20, 23:51

Ja mogę Ci tylko zasugerować, żebyś skontaktował się ze specjalistami neurologami i akademią medyczną. Wątpie, że takie publikacje, są ogólno dostępne. Raczej pojawiają sie w pismach naukowych, nie dostepnych dla zwykłych chorych :)

olka
Posty: 67
Rejestracja: 2014-01-26, 20:53
Lokalizacja: niedaleko

Postautor: olka » 2014-03-22, 09:04

Radek skontaktuj się z dr Maciejowskim z Katowic - telefon na stronie www.centrumterapiism. pl
pozdrawiam


Wróć do „Praca licencjacka, magisterska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości