Znowu rzut, czemu tak szybko?

j.w.

Moderator: Beata:)

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-10-22, 11:12

dr piotr to dobry adres. immunomodulacyjne dzialanie antybiotykow, jest rzecza znana, np doksy w leczeniu acne ma takie dzialanie, nie tylko i nie glownie bakteriobojcze, momo, ze chorobe wywoluja bakterie.
jak jest w sm nie wiadomo bo tego nikt nie bada. ciekawe jaki dostaniesz zestaw. jatezradzilem sie dr piotra na poczatku co do zestawow. recepty mialem od swojego lekarza.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2009-10-22, 23:30

Guba, nie pamiętam , jakie były to leki. :-?

Też mam WB (IgM) dodatnie, chętnie bym "poszła " znowu w antybiotyki, ale testuję BG. :-/ :-/
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

synapsa
Posty: 48
Rejestracja: 2009-10-27, 12:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: synapsa » 2009-10-29, 22:05

Witajcie:)
Pozwólcie, że jedno słowo w sprawie zakażeń i SM dorzucę. Otóż SM jest chorobą autoimmunologiczną, tzn taką, w której organizm produkuje przeciwciała skierowane przeciw własnym osłonkom mielinowym i jak się ostatnio okazało również komórkom nerwowym.
Na tą chwilę nieznana jest przyczyna takiego stanu rzeczy ani fakt, dlaczego akurat w Europie jest najwyższy odsetek chorych w populacji, a w Ameryce Południowej najmniejszy. Nie wiadomo też, dlaczego zmiana miejsca zamieszkania z jednego do drugiego z tych miejsc po 15r.ż. nie zmienia już ryzyka wystąpienia SM.
Podejrzewane są zarówno czynniki infekcyjne, jak i różnica w diecie.
Z opisywanych patogenów, zarówno typowano szereg bakterii, jak i wirusów. Żadne jednak z przypuszczeń nie potwierdzone zostało w badaniach na szeroką skalę.
Wiadomo skądinąd, że infekcje, jak każda inna "stresowa" sytuacja dla organizmu powoduje pogorszenie stanu neurologicznego, tak jak w kolejnym rzucie choroby. Szczęśliwie po zastosowaniu antybiotykoterapii celowanej na określoną infekcję, większość z tych objawów ulega wycofaniu. Piszę większość, gdyż niestety przebycie infekcji, nawet banalnej (katar, ból zęba, biegunka) może stać się przyczyną wystąpienia kolejnego rzutu choroby.
Jeśli chodzi więc o możliwość wyleczenie stwardnienia rozsianego za pomocą antybiotykoterapii, to na obecną chwilę wydaje się to mało prawdopodobne.
Nie jest wykluczone, że zza powstanie choroby odpowiedzialna jest jedna z bakterii bytujących na co dzień w przewodzie pokarmowym, jako naturalny składnik flory bakteryjnej, a do powstania przeciwciał, prowokuje na tej samej drodze, co do powstania przeciwciał grupowych krwi (które o dziwo powstają nie przez kontakt z obcą grupowo krwią, a właśnie przez kontakt z florą przewodu pokarmowego).
Dopóki nie będzie wiarygodnych badań, zmieniających obecnie przyjęty model leczenia, proponuję nie zmieniać go na własną rękę:)
Pozdrawiam

S.
--
www.synapsa.biz

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-10-30, 09:06

synapsa pisze:Dopóki nie będzie wiarygodnych badań, zmieniających obecnie przyjęty model leczenia, proponuję nie zmieniać go na własną rękę:)

Zrozumiałam to tak: nie dyskutuj, daj się szpikować sterydami, interferonami itp.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-10-30, 10:47

synapsa pisze:Dopóki nie będzie wiarygodnych badań, zmieniających obecnie przyjęty model leczenia, proponuję nie zmieniać go na własną rękę:)


Halinko, to bardziej ostrzeżenie przed "cudownymi" metodami, warto dyskutować, dzielić się informacjami i czekać na medyczne potwierdzenia kolejnych teorii. Cieszmy się, że tyle się dzieje i jest tyle nowych pomysłów, może któryś z nich będzie rzeczywiście przełomem.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-10-30, 11:14

No świetnie, tylko ja i ty jako pacjent wiemy nawcześniej czy coś działa dobrze czy źle i nie widzę powodow, żeby dawać na sobie powtarzać kilka razy kuracje, która nie przynosi efektu, ale mam sie do niej zastosoać bo takie są standardy leczenia przy diagnozię, jaka ktoś postawił.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-10-30, 11:19

Oby ,bo cierpliwosci i siły nie mam tak duzo jak kiedys :evil:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-10-30, 14:15

Halina pisze:No świetnie, tylko ja i ty jako pacjent wiemy nawcześniej czy coś działa dobrze czy źle i nie widzę powodow, żeby dawać na sobie powtarzać kilka razy kuracje, która nie przynosi efektu, ale mam sie do niej zastosoać bo takie są standardy leczenia przy diagnozię, jaka ktoś postawił.


Ja właśnie niestety byłam takim królikiem doświadczalnym. Wierząc lekarzowi miałam dwa podejścia do interferonu. Wierzyłam, że ma rację, mówiąc, że po urodzeniu dziecka interferon na mnie powinien świetnie zadziałać. Niestety po 4 miesiącu brania rozpczęły się rzuty. I przez kolejne 5 miesięcy miałam co miesiąc coraz gorszy rzut. Na własną prośbę zakończyłam leczenie i pani doktor po dzień dzisiejszy jest na mnie obrażona. Jak w ogóle śmiałam przerwać kurację?
Sami przecież znamy swój organizm i wiemy co dla nas jest dobre. Nie mam zamiaru już być takim króliczkiem.

synapsa
Posty: 48
Rejestracja: 2009-10-27, 12:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: synapsa » 2009-10-30, 16:44

Z tego co opisujesz, Interferon nie był skutecznym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Nie widzę powodów, by lekarz obrażał się z tego powodu...:)
Czy obecnie masz jakieś inne leczenie w zamian tamtego?
Pozdrawiam

S.
--
www.synapsa.biz

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-10-30, 20:37

Masz rację, że lekarz nie powinien się obrażać i pomóc.
Jak zwykle na własną rękę szukałam pomocy i w tej chwili jestem po kuracji mitoksantronem. Jednak dalej pogorszył się mój stan zdrowia., mimo tego, że rzutów już nie mam. Chroba przemieniła się z postaci rzutowej w postać postępującą.
Zapewne pomogłoby mi już Tysabri.

Chcę się zdiagnozować i zrobię sobie badania PCR na boreliozę, chlamydię i mykoplazmę. Nie miałam tego typu badań. Również chcę zrobić WB.

Byłam również u doktora - angiologa, który proponuje inne leczenie niż neurolodzy.
O tej metodzie jest dość głośno w Niemczech, a my pisaliśmy o tym w dziale Leczenie: Teoretyczna przyczyna MS.

Szukam pomocy. Co mogłabym jeszcze zrobić, by powstrzymać tą okrutną chorobę?

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2009-10-30, 21:24

Aniu moje SM też zmieniło swoją postać tak samo jak u Ciebie :-(


Ania W. pisze:Szukam pomocy. Co mogłabym jeszcze zrobić, by powstrzymać tą okrutną chorobę?


dobre pytanie. Ja też zastanawiam się nad tą odpowiedzią i nic nie przychodzi mi do głowy :-( chyba tylko to że będzie trzeba uwierzyć w dr Simka...

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-10-30, 21:32

Właśnie David pozostaje nam wierzyć w doktora.
Ale nie ukrywam, że się boję tego zabiegu. Mam nadzieję, że nie pogorszę swojego stanu zdrowia. :shock:

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2009-10-30, 21:36

ja też sie boję i to bardzo bo nie dam sobie wkładać czegoś przez cewkę i już wolałbym żeby połamali obojczyk, a później co miesiąc w gipsie :-(

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2009-10-30, 21:39

będę w gipsie i nic nie będę mógł robić :-( prowadzić samochód źle jedna ręką, pisać na klawiaturze też źle, wszystko źle a u mnie w domu mówią będzie dobrze i tylko nabijają się ze mnie że się boje :-)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-01, 22:34

A cóż to za metoda?;/
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości