Proszę o radę-Solu Medrol czy przeczekać rzut?

j.w.

Moderator: Beata:)

Jędzulka
Posty: 33
Rejestracja: 2010-01-24, 14:38
Lokalizacja: podlaskie

Postautor: Jędzulka » 2010-01-29, 18:29

Artur od trzech lat juz nie miałam solu, apetycik mam całkiem,całkiem i ze spaniem nie jest źle:)

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2010-01-30, 12:37

Jedzulka no widzisz każdy z nas ma inne doznania z sulu :roll:
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

Maro
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-25, 23:34
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Maro » 2010-06-27, 20:20

Ostatni rzut (drugi w historii mojej choroby - pierwszy w 2005) miałem wiosną 2008 r. i wtedy nastąpiło rozpoznanie choroby Drętwienia nóg, tułowia, trudności z chodzeniem, podwójne widzenie. Ustąpił po solu. Do ostatnieniego miesiąca funkcjonowałem, także zawodowo, całkiem, całkiem, z przerwami na krótkie niedomagania, jak myślę meteopatyczne. Od miesiąca dotyka mnie cała seria niedomagań, tj. niedomykanie lewej powieki, drętwienia twarzy, efekty prądu i zdrętwień w chwili zginania szyi. Od tygodnia doszły ciągłe bóle głowy, lekkie odrętwienie prawej dłoni i przedramienia oraz znaczące osłabienie i sztywnienie zwłaszcza prawej nogi. Na jutro umówiony jestem z lekarzem i pewnie niechybnie trafię na oddział w Lesznie na solu, jaką to informację uzyskałem wstępnie przez telefon. Mam pytanie, czy ktoś miał podobny zestaw objawów i czy sterydy w takiej sytuacji szybko działały ? Dodam tylko, że przyjmuję Copaxone, wcześniej Rebif, lecz ten uszkodził mi nieco wątrobę, co zresztą ciągnie się do dziś nieciekawymi wynikami GGT.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-06-27, 20:34

Maro, nie ma co gdybać czy to rzut odpowie Ci lekarz, jeśli tak, to bez szpitala nie obejdzie się a im szybciej, tym lepiej dla Ciebie. Nie zwlekaj -
a objawy podczas rzutu mogą się różnić nie tylko u innych, ale u Ciebie też :-)
pozdrawiam i zdrówka życzę
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-06-27, 20:39

Maro, masz bardzo typowe objawy rzutu, więc myślę, że wszystkie odpowiedzi będą twierdzące. Solu działa na każdego inaczej.Jednemu wszystkie objawy przechodzą" od ręki", niektórzy muszą czekać nawet do kilku miesięcy.Poczytaj proszę tematy w dziale "Kolejny rzut", a znajdziesz z pewnością wiele odpowiedzi.
Pozdrawiam i trzymaj się :-)
Obrazek

Maro
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-25, 23:34
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Maro » 2010-06-27, 20:49

Dziękuję Wam serdecznie za szybkie odpowiedzi. Mam świadomość, że to zestaw "rzutowy" i zdaję sobię sprawę, że muszę jak najszybciej ftrafić na oddział. Irytuje mnie jednak to, że długo to się ciągnie i co rusz dochodzi coś nowego, a zaczęło się niewinnie od powieki. Dodam, że konsultowałem to (powiekę) ponad dwa tygodnie temu z lekarzem przy pobieraniu zastrzyków, który stwierdził, że to sprawa bardziej okulistyczna. Nie mam dużego doświadczenia w rzutach, stąd też trochę się miotałem, a czas leciał. Mam nadzieję, że nie miał on wpływu na skuteczność leczenia rzutu.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-06-27, 21:01

Maro, jedno jest pewne.Nie wolno bagatelizować żadnych nowych objawów.Przeciąganie tylko pogarsza sytuację i pozostawia niewiadomą, czy zmiany się cofną lub czy nie będą większe.Dobrze, że jutro masz wizytę u neurologa, a na przyszłość nie rób tak, jak niestety większość z nas ;-) , że bagatelizujemy sprawę.Po jakimś czasie będziesz czuł, że to jest "to" i że trzeba gnać czym prędzej do lekarza ;-) Lepiej być bardziej ostrożnym, a wówczas szansa na poprawę jest większa.Jeśli poświęcisz trochę czasu i poczytasz historię rzutów forumowiczów, to się przekonasz, że wszyscy dochodzą do tych samych wniosków.
Obrazek

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-05-23, 08:30

Potrzebuję waszej porady.w czwartek dostałam skierowanie do szpitala na solumedrol.Powiedziałam doktorce że nie bardzo chcę iść na te wlewy bo po solu czuję się tragicznie.Wtedy przepisała mi encorton w dawce 2 dni po 10 tabletek,2 po 8,2 po 6, 2 po 4,i 2 dni po 2.I teraz zastanawiam się co wybrac,dodam że dolega mi tylko spastyka jak wstanę i osłabienie nóg.Czy może przeczekać to cholerstwo, bo na wiosnę takie osłabienie jest u mnie normalne.Nie wiem co robić :?:
agnieszka

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-05-23, 10:05

dorman pisze:po solu czuję się tragicznie.Wtedy przepisała mi encorton w dawce 2 dni po 10 tabletek,2 po 8,2 po 6, 2 po 4,i 2 dni po 2.I teraz zastanawiam się co wybrac,

Agnieszko jak tak żle tolerujesz solu, to weż encorton powinien Ci pomóc.
pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości