Proszę o radę-Solu Medrol czy przeczekać rzut?

j.w.

Moderator: Beata:)

Paweł
Posty: 8
Rejestracja: 2009-10-09, 23:20
Lokalizacja: Ostrowiec sw

Proszę o radę-Solu Medrol czy przeczekać rzut?

Postautor: Paweł » 2009-12-31, 11:56

Trzy dni temu miałem rezonans , po niedzieli odbieram opis .Nie wiem co robić ponieważ mam aktywne ogniska deminilizacji , czy kłaść się na szpital na solumedrol czy czekać ,czuję zmiany pogorszyło się czucie w różnych częściach ciała proszę o radę co robić . A wam wszystkim życzę wszystkiego dobrego dużo siły w sobie i uporu , szczęścia i spełnienia marzeń w nadchodzącym nowym roku ...
Ostatnio zmieniony 2010-06-27, 20:42 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-12-31, 15:45

Jak jest gorzej,to chyba solu Cię nie ominie.
Pięć dni zleci szybko i warto je poświęcić.
Trzymaj się, decyzję musisz jednak podjąć sam.
A co na to lekarz?
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Paweł
Posty: 8
Rejestracja: 2009-10-09, 23:20
Lokalizacja: Ostrowiec sw

Postautor: Paweł » 2009-12-31, 21:58

Jeszcze nie byłem będę po niedzieli , ale wiem będzie szpital hm

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2010-01-01, 23:46

Jeśli lekarz zaleci solu to nie ma co się zastanawiać. Chyba, że przez dwa dni się poprawi.

Też czekam do poniedziałku. Dziś rano poczułam odrętwienie górnej wargi, teraz mam jeszcze dziwne czucie prawej strony nosa. Tak jakbym była po znieczuleniu, które podaje się przy leczeniu zęba. Mam nadzieję, że to minie. AAAAA jestem wkurzona!!

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2010-01-03, 00:57

Paweł, szpital to nic miłego, ale przynajmniej sterydy dają dużą nadzieję na poprawę - oby objawy całkiem ustąpiły! trzymaj się :-)

agaciszon, przykro mi, oby Ci się to nie rozwinęło - zadbaj o siebie, odpocznij i co tam jeszcze, plis! Mój ostatni rzut tak się zaczął (a dokładnie od znieczulenia połowy języka - zresztą to mi akurat trochę zostało...). Trzymaj się! :-)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-01-03, 18:38

agaciszon mam nadzieję, że Ci sie poprawi, może takie samopoczucie tylko chwilowe? Ja też się dziś gorzej czuję, może przez pogodę, może przez stresy.
Taka niestety to choroba...

Pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego. :-)

artur68
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-11-10, 21:52
Lokalizacja: Lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: artur68 » 2010-01-04, 12:54

agaciszon mam nadzieję i wierzę w to że Tobie się poprawi :-)
Bo ja natomiast jeżeli zle się czuje albo mi coś zaczyna dolegać to powiem Ci że tak z od razu nie lecę do lekarza. Ale na Twoim miejscu skonsultował się z Twoim neurologiem co on na to. Sulu nie powinno zaszkodzić :-)
Czas jest bezwzględnym rzeźbiarzem ludzi.

Odisseas Elitis

Paweł
Posty: 8
Rejestracja: 2009-10-09, 23:20
Lokalizacja: Ostrowiec sw

Postautor: Paweł » 2010-01-04, 18:14

Odebrałem wyniki mri hm; powiedzcie co o tym myśleć? Obustronne w istocie białej półkul mózgu, ciele modzelowatym, pniu mózgu, konarach środkowych móżdżku i półkulach móżdżku widoczne są liczne ogniska demielinizacji, nowe 4mm wzmacnia się po kontraście teraz to mam mętlik w głowie jutro ustale wizyte u mojej doktor i zobacze co będzie trzymajcie się i powiedzcie co o tym myślicie.

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2010-01-04, 18:50

Aniu, Arturze dzięki za wsparcie. Nie jest najgorzej chociaż od Nowego Roku objawy się nieco pogłębiły, Mam niedoczulicę po prawej stronie twarzy: górna warga, nos i czoło, dziwne uczucie na podniebieniu i język - jakbym go poparzyła gorącą herbatą. Jestem po pierwszej dawce solu i czekam aż objawy ustąpią.
Pozdrawiam gorąco

Pawle niech się wypowie neurolog, ja przynajmniej nie jestem dobra w interpretowaniu wyników. Jeszcze bym Ci coś wynalazła ;)

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-01-04, 20:50

Trochę tego masz, ale musi wypowiedzieć się lekarz, gdy porówna wyniki (ilość zmian nie zawsze jest adekwatna do objawów, ważna jest lokalizacja). Zmiana wzmacniająca się po kontraście wygląda na "świeżą" (czynną), być może to właśnie ona odpowiada za Twoje gorsze samopoczucie. Trzymaj się i daj znać co dalej. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2010-01-05, 13:28

ehe, w szpitalu, miałam kolejny rezonans (trzeci), wyszło nieciekawie. Mam około 45 ognisk w obu półkulach + w rdzeniu + w spoidle + w moście + w móżdżku.... wielkość do 11mm. Hmm, i teraz bądź tu człowieku mądry. Dopiero mój drugi rzut, tyle lat żyłam dobrze, a mam zaawansowany proces demielinizacyjny... Postanowiłam się tym wszystkim nie przejmować bo rzeczywiście
ilość zmian nie zawsze jest adekwatna do objawów
:!:
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

Paweł
Posty: 8
Rejestracja: 2009-10-09, 23:20
Lokalizacja: Ostrowiec sw

Postautor: Paweł » 2010-01-05, 16:14

Wiem nie mamy wyjścia jak tylko akceptować sytuację w jakiej jesteśmy.Czasem było by miło by otoczenie nas lepiej rozumiało miejmy nadzieje , że będzie lepiej ja mam pozdrawiam was...

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2010-01-11, 21:55

Z tym rozumieniem przez otoczenie, to niestety lepiej chyba nie mieć za dużych oczekiwań. Nasza choroba jest na tyle specyficzna, różne dziwne, niemożliwe do opowiedzenia objawy i czucia, że ludziom zdrowym i w 100% sprawnym trudno to czasem zrozumieć... Np.ja mam w rodzinie opinię śpiocha i wygodniucha (żeby nie napisać lenia!), zawsze myślałam, że może rzeczywiście tak jest, ale teraz wiem, że to sm i nawet jeśli mówie to bliskim, to i tak nie do konca rozumieją, że o 20 mam już siłę tylko na herbatkę, kanapę i komputerek ;-)
Na szczęście jest też wiele osób naprawdę empatycznych i otwartych, które potrafią wysłuchać i zrozumieć - życzę spotykania takich jak najwięcej!
A w razie czego, na pocieszenie jest to f o r u m :-)

Paweł
Posty: 8
Rejestracja: 2009-10-09, 23:20
Lokalizacja: Ostrowiec sw

Postautor: Paweł » 2010-01-12, 11:34

Dziś byłem u lekarza i jestem wściekły jednym palcem nikt mnie nie dotknął dałem wyniki rezonansu też zero nic mi nie powiedziała .....szok jak i gdzie szukać pomocy nie wiem kogoś kompetentnego kto się zainteresuje .... muszę zmienić przychodnie coś poszukać coś mnie łamie tu i tam ale nie ma skąd zaczerpnąć opini ...czy tylko w tedy można liczyć na pomoc lekarską jeśli uszkodzenia w danej chwili są bardziej widoczne ....muszę ochłonąć jestem z Ostrowca Świętokrzyskiego jeśli ktoś słyszał o dobrym lekarzu proszę o pomoc

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2010-01-12, 14:20

Tak, dobry lekarz to skarb...
Mnie ostatnio w szpitalu lekarka zbadała 2 razy, nic nie notowała, a potem w karcie wypisu przeczytałam o objawach, których jej nie zgłaszałam, o słabszej lewej ręce - a miałam słabszą prawą itp :-?
Na forum jest gdzieś temat polecanych lekarzy, ale nie jest specjalnie rozbudowany. Za to na biegusach widziałam sporą listę - może coś z Twoich okolic się znajdzie - powodzenia! :-)


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości