Długość rzutu

j.w.

Moderator: Beata:)

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2013-04-16, 20:16

Jukka pisze:Ogólnie jest przyjęte, że jak pół roku po rzucie objawy nie ustąpią, oznacza to, że choroba przybrała postać postępującą.

Wydaje mi się, że postać postępująca charakteryzuje się tym, że brak jest typowych rzutów, a objawy w ogóle się nie cofają albo w małym stopniu. Dobrze myślę?

A wracając do tematu, to na moim przykładzie mogę powiedzieć, że dopiero po 13 miesiącach od rzutu zaczęły mi się cofać objawy. Mam nadzieję na ich całkowite wyeliminowanie.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-04-16, 20:55

axl pisze: Dobrze myślę?

Dobrze myślisz, gdyż w przypadku SM PP, czyli pierwotnie - postępujący, rzuty jako takie, nie występują. Choroba systematycznie postępuje.
Natomiast o przypadku SM wtórnie- postępującego mówi się wówczas, gdy po jakimś czasie choroba zmienia swoją postać z RR, czyli rzutowo - remisyjnej i zmiany po rzutach pozostają. Tu Jukka dobrze myśli.
Zapewne jest to sprawą indywidualną i zagadkową nawet dla lekarzy. Tak samo jak cały przebieg Sm.
Szkopuł tkwi w słowach pierwotnie/wtórnie, tak więc obydwoje macie rację ;-)

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-04-19, 08:51

Ja nie wiem czy mam rzut czy nie-nie mam diagnozy.
Ale problem ze zdrowiem zaczął sie u mnie nagle prawie 6 miesiecy temu i nie odpuszcza.Tzn niektóre rzeczy w pewnym stopniu ustapiły a inne sie nasiliły.
I moge powiedziecd ze przez te 6 miesiecy miałem problem ze wszystkim poza pecherzem i niedowładem bo mimo ze z wielkim bólem ale chodze jeszcze...
Musi byc dobrze!!


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości