Już któreś z kolei pznw

j.w.

Moderator: Beata:)

grzesiek-92
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-23, 08:48
Lokalizacja: podkarpacie

Już któreś z kolei pznw

Postautor: grzesiek-92 » 2010-05-25, 20:19

witam, końcem kwietnia miałem nawracające pznw już nawet nie liczę które :-D było tego trochę no ale nie byłem długo w szpitalu zwykle było to jakieś od 2 tygodni do miesiąca tym razem byłem półtora tygodnia dostałem immunoglobuliny (zresztą biorę je co miesiąc w dawce 60g :-> ) solu medrolx5.

tylko nie rozumiem tego że w MR głowy wyszło mi coś w lewym nerwie a leżałem z powodu osłabienia wzroku na prawe oko

z tym ze na lewe oko widziałem 0,2 ze szkłami 4 ( czyli dwa górne rzędy :( ) moze dlatego :evil:

MR głowy: morfologia mózgowia prawidłowa. W zakresie nerwu wzrokowego w części zagałkowej ( 5mm za tylna ścianką gałki ocznej ) ognisko obrzękowe-hyperintensywne w obrazach T2-zal, o wielkości 4mm , innych zmian ogniskowych w mózgowi, w tym patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza sie, sygnał istoty szarej i białej prawidłowy Obszar naczyniowy, siodła i nadsiodłowy prawidłowy . Ciało modzelowate prawidłowej szerokości , bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nadnamiotowy nie poszerzony symetryczny bez przemieszczeń w lini środkowej. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe . Przestrzenie płynowe przymózgowe i rowki zakrętów mózgu nieposzerzone . Zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne . W objętym badaniem górnym odcinku kręgosłupa szyjnego (do poziomu C3) zmian nie stwierdzono.

co o tym sądazicie? ;-) ? co się dzieje w LNW ?? :-/

po wyniku MR wyszedłem z metypredem 1x16mg



no jeszcze nie zdiagnozowano u mnie SM a miałem juz kilka razy pznw

powiem że mam fajny personel na swoim oddziale, szkoda że jak skończe 18 lat to prawdopodobnie pójdę na dorosłych :shock: :evil:




ps nie podtopiło was??
Ostatnio zmieniony 2010-06-10, 22:07 przez grzesiek-92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-05-26, 09:46

grzesiek-92 pisze:co się dzieje w LNW ??


Hm...ja nawet nie wiem, co to jest LNW, więc nie pomogę.
grzesiek-92 pisze:no jeszcze nie zdiagnozowano u mnie SM
- nie ma się do czego spieszyć ;-)

grzesiek-92 pisze:powiem że mam fajny personel na swoim oddziale, szkoda że jak skończe 18 lat to prawdopodobnie pójdę na dorosłych


Dorośli też są całkiem fajni, więc i personel bywa znośny ;-)

grzesiek-92 pisze:ps nie podtopiło was??

Jakoś się trzymamy, czego i Tobie życzę :-)

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-05-26, 09:57

Witaj grzesiek-92 :-) Szczerze współczuję tych częstych nawrotów dolegliwości, ale tak to już jest, że lekarze są bardzo ostrożni w stawianiu diagnozy, gdy mają jakiekolwiek wątpliwości.
Szpitali chyba nikt nie lubi, ale jak trzeba... Poczytaj Forum i nie martw się na zapas, najważniejsze jest Twoje samopoczucie, oby było jak najlepsze.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-05-26, 11:10

Witaj Grzesiu, z Twojego wpisu wnioskuję, że jesteś mądrym młodym człowiekiem, który z całą pewnością da sobie radę.
Czytaj nas i w razie co służymy pomocą :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

grzesiek-92
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-23, 08:48
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: grzesiek-92 » 2010-05-26, 20:37

tuja pisze:grzesiek-92 napisał/a:
co się dzieje w LNW ??


Hm...ja nawet nie wiem, co to jest LNW, więc nie pomogę.


lewy ner wzrokowy :D

grzesiek-92 pisze:W zakresie nerwu wzrokowego w części zagałkowej ( 5mm za tylna ścianką gałki ocznej ) ognisko obrzękowe-hyperintensywne w obrazach T2-zal, o wielkości 4mm


co to może znaczyć???


dziś byłem u pewnej nowej okulistki i poleciła mi pewnego neurologa z Lublina specjalisty od zaników nerwów wzrokowych tylko nazwiska nie pamietam...

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-05-26, 20:50

grzesiek-92 pisze:lewy ner wzrokowy :D


No proszę, człowiek uczy się całe życie :-D .Lepiej jednak przyznać, że się czegoś nie wie, niż udawać wszystkowiedzącego ;-)

grzesiek-92 pisze:grzesiek-92 napisał/a:
W zakresie nerwu wzrokowego w części zagałkowej ( 5mm za tylna ścianką gałki ocznej ) ognisko obrzękowe-hyperintensywne w obrazach T2-zal, o wielkości 4mm


co to może znaczyć???


To to już chyba najtrafniej zinterpretuje po prostu lekarz, a na Forum sami pacjenci :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-05-26, 20:50

Obrzęk to wynik stanu zapalnego, o resztę musisz pytać lekarzy. Powodzenia!
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

julita1623
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-24, 21:19
Lokalizacja: hhjj

Postautor: julita1623 » 2010-08-14, 19:20

Mnie bolą oczy od kilku dni, najbardziej w dzień. Słonce i światło mnie razi oraz wywoluje większy bol. Czy to moze być PZNW? W grudniu 2009 miałam PZNW, ale ono objawiało sie znaczym pogorszeniem wzroku w lewym oku, obraz jakby się rozmazywał. I dlatego teraz mam wątliwości. Proszę o radę. Dodam że nie mam zadnego pogorszenia wzroku.

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-08-15, 16:04

Julita a boli Cię przy ruchu okiem, bo ja kiedyś miałem PZNW które objawiało się bólem przy ruchu okiem a znacznego pogorszenia wzroku nie było. Najlepiej by było skonsultować to z lekarzem bo jeśli okaże się że to PZNW to trzeba to zacząć leczyć.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

reykiavik
Posty: 10
Rejestracja: 2010-05-30, 13:06
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: reykiavik » 2010-08-23, 10:21

julita, pznw objawia się zaburzeniem widzenia kolorów i ostrości widzenia. tak mi dokładnie powiedziała okulistka w lipcu, jak zaczęłam podejrzewać 3. pznw w tym półroczu ;) mi się pogorszyła ostrość widzenia, ale troszkę zaledwie i w badaniach (nawet usg oka mi zrobili, normalnie szał :D) nie wyszło nic niepokojącego, obyło się bez solu medrolu :)
można też zrobić badanie potencjałów wzrokowych- ja sobie właśnie powtórzyłam, bo ostatnie miałam niespełna rok temu, gdy wyszło podejrzenie sm, no i wynik rzeczywiście wskazuje na pogorszenie latencji imp w oku, które chorowało.
a do grzesia- ja też funkcjonuję bez diagnozy sm, a z pięknie rozbudowanym zwrotem "zespół demielinizacyjny". I szczerze mówiąc- całkiem mi z tym dobrze. Wszyscy wiedzą o co chodzi, a ja nie mam wymówki, że jestem już zdiagnozowana i zaszufladkowana i że walczę z czymś konkretnym. Na chwilę obecną uważam, że mogę wszystko :)

Anisia
Posty: 39
Rejestracja: 2010-09-11, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Już któreś z kolei pznw

Postautor: Anisia » 2010-09-14, 10:12

grzesiek-92 pisze:tylko nie rozumiem tego że w MR głowy wyszło mi coś w lewym nerwie a leżałem z powodu osłabienia wzroku na prawe oko



bo nerwy wzrokowe sie krzyzuja
prawe oko - lewe nerwy
lewe oko - prawe nerwy


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości