Pozostałości po rzucie- mój przypadek.

j.w.

Moderator: Beata:)

trufla
Posty: 28
Rejestracja: 2010-06-16, 15:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Pozostałości po rzucie- mój przypadek.

Postautor: trufla » 2010-08-02, 21:23

Więc tak: 22 czerwca wyszłam ze szpitala po solu. Objawy tamtego (pierwszego) rzutu skończyły się gdzieś w połowie lipca. Było ok.
Teraz, od 28.07 do dziś leżałam w szpitalu na rozpoczęcie podawania leku Extavia ( 3 dawki).
Było dobrze do, bodajże soboty, kiedy zrobiło się gorąco na dworze - nasiliły się objawy te co zwykle - opuchnięta lewa ręka i lekko odrętwiała, no i mrowienie nóg przy schylaniu głowy - ale to mija po 'schłodzeniu się'.
Natomiast w sobotę wieczorem, biorąc chłodniejszy prysznic zauważyłam że lewa noga i lewa strona tułowia do wysokości łopatki nie czuje tej zimnej wody. Nie całkiem, ale słabiej i inaczej niż w prawej. Po prostu noga jest hmm... cały czas ciepła, a jak dam za zimną wodę to tak jakby leciutko piekło- bolało.
No, było to podczas pobytu w szpitalu, zgłosiłam pielęgniarce tą sprawę. "przyjęła" a później zapytała się czy tego zimna nie czuję po lewej czy po prawej stronie nogi. I tyle było..
A dzisiaj odczuwam, że to nie odczuwanie zimna się trochę zmniejszyło, ale tą lewą nogę mam troszkę "miękką".. Aha, i dzisiaj dość sporo zapominałam wyrazów...

Czy to tylko z gorąca, stresu braku ruchu? Boję się żeby to nie był rzut, a jeśli, to przecież nie będę brała solu co miesiąc...
Tak myślę, że na razie będę obserwować, a może jak coś dojdzie w tygodniu to zgłoszę się do mojego neurologa...

?
Ostatnio zmieniony 2010-08-02, 21:33 przez trufla, łącznie zmieniany 1 raz.

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2010-08-02, 21:48

trufla, ja też momentami nie czuje w lewej nodze temperatury i boje się,ze sie kiedyś poparzę :20: Miałam to ok 3 tyg,potem przeszło na 2 i znów wróciło.Poza tym ta noga jest też bardzo wrażliwa na dotyk,poprostu boli. Ja nie tyle zapominam wyrazy, co przy wymawianiu mam wrazenie,że się uduszę.Nie przejmuj się ja mam sterydy co dwa miesiące,które faktycznie przestają działać ...Pozdrawiam

trufla
Posty: 28
Rejestracja: 2010-06-16, 15:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Postautor: trufla » 2010-08-02, 21:53

" Nie przejmuj się ja mam sterydy co dwa miesiące,które faktycznie przestają działać ...Pozdrawiam "

Czułam się pocieszona aż doszłam do tego zdania..
http://www.munus.pl/z/1452 proszę zagłosujcie tutaj i pomóżcie wygrać! :)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-08-02, 22:07

trufla, każdy przypadek jest inny.

Solu Medrol nie powinien być podawany częściej niż raz na rok ( chyba, że mniejsze dawki) i każdy myślący lekarz o tym wie. Objawy, o których piszesz powinien poznać Twój lekarz neurolog.

trufla pisze:Tak myślę, że na razie będę obserwować, a może jak coś dojdzie w tygodniu to zgłoszę się do mojego neurologa...


To jest bardzo słuszne podejście. Są też inne leki wspomagające. Nie każde pogorszenie stanu chorego oznacza rzut.

Będzie dobrze. Obserwuj, bo sama najlepiej znasz swój organizm i ... w razie niepokojących i dziwnych objawów pędź do lekarza.

Pozdrawiam z nadzieją na Twoje lepsze samopoczucie :-)
Obrazek

trufla
Posty: 28
Rejestracja: 2010-06-16, 15:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Postautor: trufla » 2010-08-02, 22:23

dobija mnie też fakt że ledwo co zaczęłam interferon, a już coś z powrotem...
http://www.munus.pl/z/1452 proszę zagłosujcie tutaj i pomóżcie wygrać! :)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-08-02, 22:38

trufla, masz 16 lat :-) Wszystko będzie dobrze. Organizm rządzi się swoimi prawami i raz się zgadza z lekarzami, a raz nie. Dlatego o wszystkich objawach powinnaś mówić rodzicom i swojemu neurologowi. Może pomóc spisywanie wszelakich wątpliwości i objawów na kartce.
Pamiętaj też o tym, że to Twoje zdrowie i masz prawo zadawać pytania decydentom. Im ich będzie więcej, tym większą uwagę poświęcą Twojej osobie.
Obrazek

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2010-08-03, 11:45

trufla, nie chciałam cię dobić.Tak jak pisze tuja, każdy przypadek jest inny.To jest moje subiektywne uczucie,ze Solu Medrolm przestał działać dlatego spróbowałam Encortonu. Może to nie rozsądne,ale mimo ze gorzej się czuje to nie ide do neuro,poczekam aż samo przejdzie,bo póki co mogę chodzić,a jak rozłoży mnie na amen to już nic na mnie nie zadziała.Wydaje mi sie również,że raz nie potrzebnie podali mi Solu bo w moim odczuciu rzut był tak lekki,ze sama nie wiedziałam,że go mam.Poza tym Tuja jak zawsze dobrze radzi,więc głowa do góry

izun
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-13, 18:53
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: izun » 2010-08-03, 20:30

No cóż,chyba taki już nasz los...
Myślę,że najbezpieczniej jest dobrze poznać swój organizm i jego reakcje na różne bodżce.Mnie wystarczy odrobina stresu i już zaczyna się utykanie,drętwienie...Uspokoję się i objawy mijają.A jeśli chodzi o leczenie interferonami,to podobno przez pierwsze pół roku mogą dziać się przeróżne hece i jest to ok.
Trzymam więc kciuki za wytrwałość w zdobywaniu wiedzy o sobie.
kto pyta,nie błądzi...tylko czasem drogi nadkłada...


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości