Wiosenne przesilenie

j.w.

Moderator: Beata:)

mirmit
Posty: 46
Rejestracja: 2009-05-09, 21:29
Lokalizacja: Bruksela

Wiosenne przesilenie

Postautor: mirmit » 2011-04-14, 17:16

Kwiatki pachna, trawa i drzewa sie zielenia i jest praqwie urocza tylko ja jakis taki do... do niczego. Zaliczacie hiperzmeczenie wiosenne? Nogi mi sie placza i czesto musze przysiadywac. Leciec z tym do lekarza czy poczekac?
Ostatnio zmieniony 2011-04-14, 19:55 przez mirmit, łącznie zmieniany 1 raz.

gatta grigia
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-09, 14:07
Lokalizacja: w stepie szerokim

Postautor: gatta grigia » 2011-04-14, 17:49

Biorąc pod uwagę, że wiosna i jesień to okresy zwiększonego ryzyka w SMie, lepiej skontaktować ze się jednak z lekarzem, jeżeli wiosenne osłabienie nie ustępuje. Ostatecznie rzut nie katar - sam nie przejdzie. A lekarz po badaniu wcale nie musi zalecić hospitalizacji ze sterydoterapią, może rehabilitacja wystarczy?

Życzę powodzenia i radosnej wiosny - mimo wszystko.
Beata

Snem. Przerażającym snem jest życie
(-) Marek Aureliusz

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2011-04-26, 09:36

Mirku, u mnie to samo. Przesilenie wiosenne. Raz mam w nogach taki ziąb, a raz taki gorąc, że szok. Przez to właśnie pogorszyła się moja technika chodzenia, a może "pewność", albo staranność. Już kiedyś miałam takie stany "przesilenia", które same się kończyły, więc jeszcze poczekam ( chociaż wiem, że tak może zacząć się rzut ). Ale obserwuję siebie, by ewentualnie zareagować w czas.
Wiosna przyszła, świat budzi się do życia, a my musimy postępować ze sobą jak z jajkiem... eh

gatta grigia
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-09, 14:07
Lokalizacja: w stepie szerokim

Postautor: gatta grigia » 2011-04-26, 12:52

Mirku i Elu - wiadomość z ostatniej chwili :-) Metypred (to samo, co SoluMedrol - metyloprednisolon) pomaga. Może nie zgłoszę się do You Can Dance ;-) , ale chodzę nieco bardziej prosto, a nie wężykiem, męczę się mniej, no, generalnie czuję poprawę. Dlatego podtrzymuję swoją sugestię o kontakcie z lekarzem. Na "długi weekend" już planuję wyprawę do ogrodu dendrologicznego :569: Pozdrawiam, 3majcie się
Beata
Beata

Snem. Przerażającym snem jest życie
(-) Marek Aureliusz

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2011-04-27, 21:50

Tja... Ja również na Metypredzie, bo inaczej się już nie dało :-? Mam nadzieję, że wrócę do normalnego (dla mnie) funkcjonowania, bo inaczej mnie normalnie szlag przedmajowy trafi. Ledwo 1,5 miesiąca przerwy od poprzedniego. No tym razem to już było lekkie przegięcie mojego eSeMka.
Powodzenia i dużo zdrowia Wszystkim zmagającym się z urokami wiosny życzę :588:

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2011-04-29, 16:06

Byłam u neurologa. Pani doktor zaproponowałą mi, żeby spróbować zastrzyków z Milgamma ( pełny zestaw witamin z grupy B ). Dostałam pierwszy. Jeśli do poniedziałku nie będzie poprawy, to dostanę sterydy. Błagam, trzymajcie za mnie kciuki, żeby na tych witaminkach się skończyło. I w ogóle, żeby wróciło do normy...
Z góry dziękuję za każdą ciepłą myśl. Ela

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-04-29, 16:43

Elka, Milgamma zrobi swoje i trzymam kciuki, aby żadne sterydy nie były potrzebne :-)
Odpoczywaj, pełen relaks i żadnych nerwów ;-)
Niech moc będzie z Tobą i niech wiosenne przesilenie odejdzie hen hen daleko :-D
Elu, będzie dobrze, ja Ci to mówię ;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

gatta grigia
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-09, 14:07
Lokalizacja: w stepie szerokim

Postautor: gatta grigia » 2011-04-29, 17:08

No to życzę, Elu, żeby poprawa była (choć okupiona bolesnymi zastrzykami, brr trzy witaminy z grupy B). Choć moim zdaniem sterydów nie ma się co bać - metyloprednizolon ( Solu Medrol) nie zostawia aż tak groźnych skutków ubocznych, jak na przykład stosowany wcześniej Encorton, który bardzo zatrzymywał wodę w organizmie. A nawet, gdyby, pomoże moczopędny potas, czy to w postaci tabletek (Kalipoz), czy nawet soku pomidorowego (pomidory zawierają sporo potasu).
Niemniej wierzę, że staniesz 'do pionu' po Milgammie.
Pomyśl sobie, jakie masz plany na najbliższą przyszłość - przecież nie można pozwolić, eSeM, Ci je pokrzyżował, prawda? Ostatecznie Ty tu rządzisz, prawda? ;-)
Ja się zmotywowałam kupnem nowej torebki - no i pomogło - przecież muszę się z nią pokazać :lol: :lol: :lol:
3maj się
Ostatnio zmieniony 2011-04-29, 17:48 przez gatta grigia, łącznie zmieniany 1 raz.
Beata

Snem. Przerażającym snem jest życie
(-) Marek Aureliusz

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2011-04-29, 22:14

Elu trzymaj sie ,
witam w klubie :B: ja też teraz biore co prawda nie zastrzyk ale B25 mg po kilka dziennie , hm hm hm okropny posmak ale pomaga.
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2011-05-05, 17:11

Annegret pisze:Tja... Ja również na Metypredzie, bo inaczej się już nie dało :-? Mam nadzieję, że wrócę do normalnego (dla mnie) funkcjonowania, bo inaczej mnie normalnie szlag przedmajowy trafi :588:


Witam i ja w klubie metypredowym ,niestety Dexaven pomógł na krótko .Neuro upiera się przy Solu medrolu - ale nie ja :-P
Zresztą nawet nie mogę brać tego pod uwagę choćby z punktu widzenia rodzica - gdzie by się moje dziecko podziało?
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2011-05-06, 16:02

Aj, nie pomogła mi Milgamma. Trafiłam na ostry dyżur i dostałam pięć wlewów solumedrolu. Ale nie żałuję, bo jeszcze w czas zareagowałam. I nie p[rzestałam chodzić, co dla mnie najważniejsze ( teraz o kulach, ale do wyrehabilitowania ). Słuchajcie mam taki apel do siebie i wszystkich, żeby nie bać się Solu i brać w czas !
Dziękuję za miłe słowa. Trzymajmy się! Ela

MPietruczuk3
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-01, 19:11
Lokalizacja: Hajnówka
Kontaktowanie:

Postautor: MPietruczuk3 » 2011-05-07, 17:40

jej.
Jestem nowy na forum,rzadko sie udzielam,tak mam,kiepsko piszę na klawiaturze.ale jak tak poczytam,to jej.to ja też takimi wariactwami mam sie przejmować?jejku.przecież chyba jak ma się tą postać reemisyjno ustępijącą czy akoś tak to lekki niedowlad sie pojawia i zniknie,czy ie?no ja tak mam.to chodze normalnie,tak z 5 km przejdę,to nie chodzę.to prawa ręk mi działa to nie,zależy od dnia.

a wracając do tematu,to ja akurat mam przesilenia,a raczej asilenia jak w zegarku,listopad,marzec,a potem si siniorita wszystko.polozylem sie za namową do szpitala w marcu,i co mi zostalo po solumedrolu?brzuch jakbym byl w 6 mscu ciąży.ale juz go zgubilem,bo nic nie zstąpi rehabilitacji jak plywanie.:p
Ostatnio zmieniony 2011-05-07, 17:55 przez MPietruczuk3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-05-07, 18:22

MPietruczuk3 pisze: czy akoś tak to lekki niedowlad sie pojawia i zniknie,czy ie?no ja tak mam.to chodze normalnie,tak z 5 km przejdę,to nie chodzę.to prawa ręk mi działa to nie,zależy od dnia.

5 km?? Dobrze zrozumiałam? No to brawo, szczęściarzu :-D
MPietruczuk3 pisze:ale jak tak poczytam,to jej.to ja też takimi wariactwami mam sie przejmować?j

Może i wariactwa, więc zdecydowanie masz powód do radości :-)
MPietruczuk3 pisze:nic nie zstąpi rehabilitacji jak plywanie.:p

Tu się zgodzę w 100%
Elu, trzymam kciukasy :-)
Obrazek

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2011-05-11, 08:50

Wracam do sił !

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-05-11, 08:59

elka pisze:żeby nie bać się Solu i brać w czas !

mądre słowa :!:

Elu będzie dobrze i masz rację, nie trzeba bronić się przed czymś, co może Nam pomóc. Milgamma pomoże Ci nabrać sił. :588:
pozdrawiam serdecznie :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości