Problemy z nogami- prosze o poradę.

j.w.

Moderator: Beata:)

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-11-04, 10:21

Powiedzcie mi czy to rzut,bo nie wiem co myśleć.Od jakiegoś czasu mam dużo słabsze nogi ,od środy chodzę na masaż nóg i ćwiczenia.Teraz to dopiero ledwo chodzę i nie wiem czy to przez rehabilitację tak mi te nogi osłabły?
agnieszka

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-11-04, 12:49

dorman pisze:Teraz to dopiero ledwo chodzę i nie wiem czy to przez rehabilitację tak mi te nogi osłabły?

dorman, mnie osobiście rehabilitacja osłabia i niewiele pomaga, innym znowu pomaga i tak...nie wiadomo co komu.
Radzę Ci wybrać się do neurologa i niech on to oceni, bo jak to rzut trzeba sterydy a jak pogorszenie ,sama poproś o nie. Myślę, że sterydy bardziej Ci nogi wzmocnią.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2011-11-04, 13:37

dorman,
ja po masażu -kręgosłupa co prawda - miałam spore problemy z chodzeniem i nogami.biegiem do neuro i po sterydy - na chwile pomogło.

Za to ćwiczenia PNF to było błogosławieństwo - bardzo mi pomagały,aż żałuję ,że nie stać mnie na kontynuację ,bo u mnie jest ta metoda dostępna tylko prywatnie i w dodatku w innym mieście.Co pamiętam to ćwiczę ,ale to nie to samo.
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

BASIA 1
Posty: 60
Rejestracja: 2010-01-04, 14:42
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: BASIA 1 » 2011-11-04, 17:34

Z uwagą czytam wszystkie wiadomości. Interesują mnie ćwiczenia PNF co to takiego. Przyznam, że nie słyszałam o czymś takim. ćwiczę we własnym zakresie .Pozdrawiam :-)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-11-04, 18:57

dorman pisze:Powiedzcie mi czy to rzut

Być może to rzut,ale o tym powinien zdecydować neurolog. Więc czym prędzej go odwiedź.

Bardzo różnie chorzy reagują na masaże i ćwiczenia. W dużej mierze zależy to od rehabilitanta.ćwiczenia PNF jak najbardziej polecam. Dobry fizjoterapeuta potrafi ocenić w jakich funkcjach ruchowych mamy zaburzenia i tak dobiera ćwiczenia, aby je wzmocnić lub poprawić.
Korzystam z tych ćwiczeń kilka razy w roku i jestem zadowolony.
Tak samo ma się sprawa z masażami.Zakończyłem niedawno masaże nogi.Moim zdaniem warto było. Noga ( może trochę słabsza zaraz po zejściu z łóżka masażysty ) lepiej ukrwiona,mięśnie rozluźnione.Mam pewnie szczęście, bo trafiłem na dobrych fizjoterapeutów.

BASIA 1 pisze:Interesują mnie ćwiczenia PNF

Od rodzinnego dostaniesz skierowanie na takie ćwiczenia.Spróbuj, bo warto.
Wojtek

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-11-06, 07:41

Dziękuję wam za odpowiedż.Do neurologa nie mam już wizyty w tym roku. :2: Ale jak nie ma dużo pacjentów to mnie przyjmie,ona jest super babka.
agnieszka

zajmajk
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-14, 20:47
Lokalizacja: wrocław

Postautor: zajmajk » 2011-11-13, 11:57

witam,
ja tez w temacie problemow z nogami, a mianowice chodzi o slabosc nog. taki objaw mnie ostatnio dotknal czyli slabosc nog, objawia sie ona np. jak siedze i probuje wstac to robie to z trudnoscia, jak chodze to tez sie czuje malo stabilnie. jak dlugo stoje to musze sie czegosc trzymac, a jak juz mam zmeczone nogi i usiade odpoczac i pozniej probuje wstac to od razu mnie powala znow na siedzenie.
to nie sa chyba slabe nogi bo jak leze to normlanie mam sile w nogach zeby np. rowerek czy zeby je podniesc.
co to moze byc? czy to taka uroda sm?:)

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2011-11-13, 13:05

zajmajk pisze:czy to taka uroda sm?:


Mam tak od lat, niestety , taka to uroda SM, ale , niestety, SM posiada też inne "walory',dzięki Bogu, nie kazdy musi mieć wszystkie.Pozdrawiam
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-11-13, 16:16

zajmajk pisze: jak siedze i probuje wstac to robie to z trudnoscia, jak chodze to tez sie czuje malo stabilnie. jak dlugo stoje to musze sie czegosc trzymac, a jak juz mam zmeczone nogi i usiade odpoczac i pozniej probuje wstac to od razu mnie powala znow na siedzenie.

No nie wiem czy to objaw SM-u bo coś podobnego zdążyłam zauważyć u wielu osób, które nie mają zdiagnozowanego SM. Poobserwujcie swoich bliskich i znajomych (tylko dyskretnie proszę!!! ;-) ); zauważycie to u bardzo wielu osób.

zajmajk
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-14, 20:47
Lokalizacja: wrocław

Postautor: zajmajk » 2011-11-13, 17:38

Halina, czyli wedlug Ciebie to nic nadzwyczajnego? rozumiem, zatem biore to jako kolejna ceche sm:)

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-11-13, 18:57

zajmajk pisze:zatem biore to jako kolejna ceche sm:)

No nie, zaraz wyjdzie na to, wszyscy po 50-tce mają SM. Chodzisz do kościoła? ( w sensie przebywania w grupie ludzi, którzy wykonują mniej więcej w tym samym czasie te same czynności; pytanie nie ma nic wspólnego z wyznaniem!) Tam pierwszy raz to zjawisko zauważyłam; może dlatego, że sama w pewnym momencie zaczęłam mieć problem ze wstawaniem z klęczek bez podpierania ( i nie miałam jeszcze 50 lat) i kombinowałam, żeby być chociaż blisko ściany. Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z SM ale ogólnie z byle jakim krążeniem.

zajmajk
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-14, 20:47
Lokalizacja: wrocław

Postautor: zajmajk » 2011-11-13, 19:44

Halina, krazenie chyba faktycznie mam slabe, od kilku dni ciagle chce mi sie spac, mam takie ciezkie powieki i cisnienie mam nizsze niz zwykle 106/50 i puls 55 wiec moze faktycznie to typowo krazeniowe, walne sobie jakas kawke:) dzieki wielkie za odpowiedz Halina :)


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości