Nieuciążliwy rzut a steryd

j.w.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-21, 23:12

Nie wstyd nie zrozumieć, wstyd nie dopytać.

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2013-05-22, 06:55

Tak ,oj tak. Dziś dzwonię bo na oko to ...... w końcu to "tylko" steryd .

Tylko przeraża mnie to jego ględzenie . :569: :593:
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-05-22, 12:16

Jak już zostało wspomniane, sterydy to leki o silnym działaniu p/zapalnym jednakże z mnóstwem skutków ubocznych, dlatego uważam, że powinno się je stosować tylko w przypadku ciężkich rzutów przebiegających np. z niedowładem bądź w przypadku PZNW.

Rzuty z objawami przeczulicy przechodziłam i choć była ona bardzo uciążliwa to nie zdecydowałam się na pójście do szpitala, którego swoją drogą unikam jak ognia ;-)
Nie wiem, może to błąd, ale tak właśnie było w moim przypadku...
Poza tym, w przypadku pierwszego rzutu nawet nie wiedziałam, że to rzut, a zarazem objaw poważnej choroby neurologicznej :roll:. Potraktowałam to jako było - minęło i już, a skoro obeszło się bez sterydów uznałam, że w przypadku drugiego - już świadomego rzutu - zwyczajnie mogę przeczekać :roll:
W przypadku trzeciego rzutu, również przebiegającego pod postacią przeczulicy ( no...kocha mnie ta przeczulica :roll: ) również czekałam, aż samosię ;-), kiedy jednak moja cierpliwość zaczęła się kończyć poszłam w końcu do neuro. Ten z kolei stwierdził, że na Solu mamy czas, zapisał mi jedynie Metypred w tabletkach, który właściwie żadnych efektów nie przyniósł, dlatego jakoś nie spieszno mi do tego typu kuracji, zdaję sobie jednak sprawę, że w przypadku silnego rzutu podanie uderzającej dawki Solu Medrolu jest bezdyskusyjne.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-05-22, 19:08

Zosiek -ja część pogorszeń też przechodze bez niczego ,tylko te duże rzuty-sterydami ,tak jak pisałam :-)

Auro-pewnie załatwiłaś pozytywnie :?: :-)
Blanka

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2013-05-22, 19:24

Blanka , nie bo ... załatwiam z neuro i koordynatorka sprawe dofinansowania wózka z wielkim kopem :) i na razie do jutra nie wparaduję się w jego mózg z drugą sprawą bo nie zrobi mi tej wózkowej :568: a to priorytet !

Hm, muszę na razie Milgamma w zastrzykach się podratować :roll:

Sterydy na zaś :20: łudzę się że zastrzyki mnie dożywia a zapalonko aspirynką trochę zwalczę .
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-05-23, 09:55

Auro ,wydaje mi sie ,że zapalenia nw to aspirynką nie zwalczysz,jak uznasz że można "atakować"znowu to do boju :-) .
Blanka


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości