Strona 1 z 1

Czy to rzut? Proszę o pomoc.

: 2013-10-20, 12:00
autor: iza bela
Witam, piszę do Państwa, ponieważ chce się poradzić. Nie wiem, czy jestem przewrażliwiona czy to rzut. Miesiąc temu dowiedziałam się, że choruje na SM. Pierwszym moim objawem był problem z okiem. Widziałam jak przez czarna mgłę. Po tygodniowym leczeniu sterydowym faktycznie przeszło. Od dwóch dni przy ruszaniu gałkami ocznymi, w tym oku gdzie miałam pierwszy rzut, widzę jakby mi mrugało światełko. Chce dodać, że mam to tylko wieczorami.
Czy to może być objaw zmęczenia, czy zgłosić się do lekarza. Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

: 2013-10-20, 12:08
autor: sk
To może być pozostałość po przebytym rzucie. Czy oko boli przy ruszaniu? Takie migające światło jest objawem właśnie pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego, ale często występuje jako czasowe pogorszenie w przypadku zmęczenia, stresu, wysiłku fizycznego, podniesionej temperatury (czyli nie rzut, a raczej ślad po poprzednim rzucie). Czekaj na rozwój wydarzeń, ale raczej bym się nie przejmowała aż tak. :-)

: 2013-10-20, 12:13
autor: iza bela
Bardzo dziekuje, naprawde. Wiem, ze przesadzam, ale jeszcze tez nie umiem sobie dac z tym rady i wszystkiego sie boje. Fakt, mialam zapalenie nerwu wzokowego, wydawalo mi sie, ze przeszlo, oko lekko boli jak ruszam. W dodatku tez mam problem z noga, boli strasznie jak ruszam i gdy mam ja w gorze tak mnie rwie. Skoro radzi Pani sie nie przejmowac tak tez zrobie, bardzo mnie Pani uspokoila. Dziekuje :)

: 2013-10-20, 12:25
autor: Beata:)
Witaj iza bela,

Widać, że jesteś mocno zdenerwowana, ale postaraj się uspokoić. Stres może całkiem niepotrzebnie spotęgować złe samopoczucie ;-)

I jeszcze jedno. Nie wklejaj tego samego postu w różnych tematach. Jeśli będziesz miała problemy w poruszaniu się po forum, napisz pw do Moderatora lub do mnie.
Pozdrawiam :-)

: 2013-10-20, 12:29
autor: iza bela
Fakt, jestem bardzo zdenerwowana, niepotrzebnie zupelnie sie okazuje. Za te tematy przepraszam, nie moge jeszcze sie odnalezc na tym forum, obiecuje poprawe :)