Chyba kolejny rzut. Poradźcie.

j.w.

Moderator: Beata:)

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Chyba kolejny rzut. Poradźcie.

Postautor: Karolci1990 » 2014-07-05, 11:44

Mam do Was takie pytanie ? Bo od tamtego czwartku biorę leki Amantix i witamin B1 forte. A od czterech dni mam straszne uczucie w mięśniach nóg tak jakby były strasznie słabe a na dodatek sztywne że utrudniają mi chodzenie. I jeszcze doszło mi takie dziwne uczucie mrowienia i pieczenia w różnych częściach ciała np raz w ręce raz na plecach . I mam do Was pytanie czy to może być skutek uboczny tych leków czy nie daj Boże kolejny rzut. ??
Ostatnio zmieniony 2014-07-07, 23:40 przez Karolci1990, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-07-05, 15:14

Karolciu- nie brałam co prawda tego leku ,ale jeżeli cokolwiek Cię niepokoi skonsultuj sie z lekarzem .Wydaje mi sie ,ze żaden nie jest dobry ,jeżeli występuja przy jego stosowaniu trudności w chodzeniu ,meczliwość mięśni ,itp .
Blanka

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-07-05, 15:50

No ja brałam wcześniej ten lek i nie miałam takich dolegliwości. Teraz lekarz znowu mi je przepisał tak jak pisałam już wyżej biorę je od tamtego czwartku a te dolegliwości mam tak od 4, 5 dni. Pytałam jednego lekarza to mi powiedział że wątpi żeby było to od tego leku że to może być kolejny rzut dlatego Was pytam co o tym sądzicie ?? . I żebym jak najszybciej skontaktowała się z swoim neurologiem.
Więc nie wiem w końcu czy to może być od tych leków czy nie. ??
A Wy Co sądzicie.
W sumie to z dnia na dzień coraz mniej chodzę. Bo szybko mnie męczy takie trudne, ciężkie i powolne chodzenie. :-(
Jeszcze na dodatek miałam jechać do Niemiec w przyszłym tygodniu z chórem z Szkoły Muzycznej ale w takim wypadku co się teraz zemną dzieję nie pojadę bo tam jestem zmuszona chodzić cały dzień. Więc muszę zrezygnować. :-(
A szkoda bo fajnie było w zeszłym roku. :-)
No ale cóż zdrowie jest ważniejsze. :-)

Andrzej_wawa
Posty: 177
Rejestracja: 2010-04-27, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andrzej_wawa » 2014-07-05, 22:30

Cześć Karolcia,
każdy człowiek reaguje w swój sposób na leki i kuracje. Ja sam kiedy brałem Amantix , to takich objawów nie miałem, a nawet czułem się wtedy lepiej i miałem więcej siły. Nie sądzę też, by mógł to być skutek wit. B.

Blanka ma rację, powinnaś wybrać się do neurologa.
Andrzej

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-07-06, 08:36

Andrzej_wawa, i blanka, macie racje chyba z tym neurologiem jeszcze dzisiaj doszły mi zawroty głowy. Takie znoszenie w lewą stronę. Więc sobie dzisiaj leże w łóżeczku. A mam do Was takie pytanie jakbym zadzwoniła na oddział i spytała się kiedy mój lekarz ma dyżur to by mi powiedzieli czy raczej nie ??

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2014-07-06, 18:10

ja kiedyś bralam Amantix chyba całe 4 dni, bo mialam po nim takie zwroty głowy i ogólnie się źle czułam, że odstawiłam i wszystko wróciło do normy
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-07-06, 21:01

ŚpiącaKrólowa, A też po tym leku miałaś uczucie sztywności mięśni zwłaszcza w nogach że ciężko mi się poruszać więc większość dnia siedzę w domu. :-(

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2014-07-06, 22:27

nie przypominam sobie żebym miała to uczucie, po prostu ogólnie się źle czułam, byłam bardzo osłabiona i nie miałam na nic ochoty no i te zawroty głowy najbardziej zapamiętałam, od tamtej pory nie tykam tego leku ;-), ja jak mam sztywności nóg to biorę sobie baclofen i pomaga, ale najlepiej będzie jak skontaktujesz się z lekarzem, on będzie wiedział najlepiej co i jak
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2014-07-07, 11:48

Ja po Amntixie lunatykowałam :) Były jaj, jak odstawiłam to mi to przeszło.
Zadzwoń na ten oddział i skonsultuj z lekarzem, może trzeba odstawić to cudo. Jak widać wywołuje wiele "ciekawych" dolegliwości.
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-07-07, 15:52

No byłam dzisiaj na oddziale ale mojego lekarza nie było bo jest na urlopie. Więc nie wiem co mam robić ?? Nawet tata jest wkurzony bo z dnia na dzień coraz gorzej chodzę :-(
No ale cóż trzeba żyć dalej :-)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-07-07, 20:53

Karolcia- Twój lekarz jest na urlopie ,ok. ale masz poważne objawy !Więc na twoim miejscu pojechałabym jutro na oddział i są przecież inni ,którzy mogą Cie przebadać i udzielić informacji dotyczących dalszego postępowania -lub ew. odstawienia leku .Bierzesz tez chyba pod uwagę możliwość ,że może to być rzut i tym bardziej nie należy zwlekać z jakąkolwiek konsultacja . ;-)
Blanka

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-07-08, 06:03

blanka, Myślę że masz trochę racji. Pytałam wczoraj jednego lekarza to nie badając mnie powiedział żebym odstawiła te leki . Więc nie wiem co robić ?? Tata jest strasznie wkurzony bo twierdzi że z dnia na dzień coraz gorzej chodzę. Sam wczoraj dzwonił na oddział i kazali mi iść do jakiegoś innego lekarza który jest w przychodni i ja już w sumie nie wiem co mam robić. Iść do innego czy czekać aż mój lekarz wróci. No czy rzeczywiście odstawić te leki jak mi powiedział tamten lekarz czy nie ??
A jeszcze mam takie pytanie ??? Bo w sumie mi jeszcze doszły takie dziwne uczucie chwilowego drętwienia i pieczenia w różnych częściach ciała np. na plecach, na brzuchu w różnych miejscach.
Ale w sumie to chyba takie odczucia ma też pewnie osoba zdrowa więc z tym to nie panikuje.
Najgorsze to to chodzenie.

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2014-07-08, 08:52

Ja w takich sytuacjach idę na ostry dyżur albo na oddział i mówię, że możliwe, że mam rzut i chcę żeby mnie jakiś lekarz zbadał.
Zawsze ktoś przychodzi, bada mnie i decyduje co dalej.
Zrób tak samo.
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

smutna
Posty: 40
Rejestracja: 2014-07-07, 22:16
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Postautor: smutna » 2014-07-08, 10:00

Ja bym postąpiła tak samo jak lilianka. Nie ma co zwlekać jeśli masz wątpliwości. Czas działa na naszą niekorzyść. Im szybciej cię zbada lekarz, tym szybciej będzie wiadomo czy to kolejny rzut czy nie i będzie można podać sterydy. Nie zastanawiaj się kochana tylko pędź na izbę przyjęć do najbliższego szpitala. Powodzenia życzę.
smutna

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-07-08, 11:39

lilianka, Ja w sumie nie wiem co mam w takich sytuacjach robić bo mnie jest trudno rozróżnić czy to może być rzut czy może od przemęczenia. Zwłaszcza że dopiero co miałam pierwszy rzut w kwietniu. Więc ja takiego doświadczenia jeszcze w chorobie nie mam więc może dlatego trochę panikuje.
Ale pytałam dzisiaj w rejestracji kiedy w przychodni będzie lekarz neurolog. I dowiedziałam się że w czwartek. To pójdę w czwartek pytać czy mnie przyjmę i powiem o swoich dolegliwościach.
No chyba że mnie nie przyjmie to pójdę wtedy na Izbę Przyjęć się skonsultować. Tak ja radzicie. Chyba mogę jeszcze poczekać do czwartku.??


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości