Co to może być?

j.w.

Moderator: Beata:)

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2014-09-15, 19:52

Dziewczyny, dziękuję.
Objawy sie już wyciszyły. Pozostało mrowienie w nodze, ale w stopniu dobrze mi znanym od wielu miesięcy. No może tylko obejmuje większą powierzchnię nogi.
Nie ma więc na razie sensu iść do neurologa, bo ta wizyta niczego nie zmieni.
Byłam umówiona dziś u okulisty, ale musiałam to przełożyć na inny dzień, bo obudziłam się z zatkanym nosem, to prawdopodobnie wirus. Powinno szybko przejść.
Okulista pracuje w klinice okulistycznej i jest dobrym fachowcem, więc mam nadzieję rozwiązać zagadkę bolącego oka. A potem pójdę do neuro po skierowanie na badania kontrolne i receptę na Nivalin, który dodaje mi trochę "power" i nieco wycisza moje problemy na krótki czas, ale zawsze...
Zobaczymy więc co dalej. Kolejna szansa na wizytę u okulisty będzie w czwartek.

Trzymajcie się, zdrówka !

BASIA 1
Posty: 60
Rejestracja: 2010-01-04, 14:42
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: BASIA 1 » 2014-10-02, 13:52

Witam Wszystkich serdecznie :) Dawno mnie tutaj nie było, ale to samo życie. Postanowiłam napisać gdyż to co się dzieje jest trochę dziwne. Nogi od kolan w czasie chodzenia robią się ciężkie, a przy tym zaczyna boleć kręgosłup. Rezonans głowy i kręgosłupa L/S nic nie wykazał. Jedynie torbiel oponową w kanale krzyżowym i niewielkie wypukliny krążków międzykręgowych. Lekarz prowadzący mówi że to tak ma być. Już w wkrótce mam koleją wizytę u Neurologa , ale innego :). W kręgosłupie piersiowym jest kolejna wypuklina krążka międzykręgowego modelująca nieco przestrzenie pływowe okołordzeniowe wprawdzie bez ucisku na nerw, ale to było 5 lat temu. Zastanawiam się czy to wszystko ma wpływ na mój stan i czy diagnoza została postawiona prawidłowo. Rantudil Retard trzyma mnie w pionie i ruchu( lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, niesteroidowy), o który sama poprosiłam lekarza. Dlaczego nikt nie chce się zająć kręgosłupem? może tutaj tkwi problem?
Jeśli macie też takie objawy i problemy napiszcie proszę.
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
zuzu10
Posty: 48
Rejestracja: 2017-04-02, 18:16

Co to może być?

Postautor: zuzu10 » 2020-04-19, 20:02

Basiu
Ja też mam podobny problem co ty i lekarz to zlewa nic z tym nie robi czasem bardzo boli i tak jak by mrówki mi chodziły po kręgosłupie okropne uczucie lekarz stwierdził że zmiany są wynikiem SM kazał brać tylko coś przeciw bólowego jak boli i nic po za tym nie wiem czasem mam wrażenie jak by mnie olewał wiem że nie ma na to leków ale czasem trzeba myśleć o chorym i dochodzić przyczyny a nie dać leki i powiedzieć że nic na to innego nie ma to katasrofa

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Co to może być?

Postautor: Ann » 2020-04-20, 05:59

Mrówki, tudzież prąd w kręgosłupie miałam na początku chorowania, ale tylko przy nagłym pochyleniu głowy I nie bolało tylko, był to tzw objaw Lhermitte'a. W ubiegłym roku takie dziwne prądy pojawiły mi się w stopach, a przeszły jak zaczęłam suplementować B12. Drąż I dociekaj co to, przecież sm nie chroni nas przed innymi schorzeniami. Powodzenia :serce:
Anka

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Co to może być?

Postautor: homag » 2020-04-21, 16:16

Taa, mrówki w kręgosłupie są bardzo często przy sm, spowodowane objawem Lhermitte'a, tak jak wspomniała koleżanka nade mną. Jak nie boli, nie bierz nic zuzu10. Po co sobie niszczyć jeszcze zdrowie przeciwbólowymi. To bomba z opóźnionym zapłonem, te tabletki. Na ten objaw nic nie poradzisz, tak mi się wydaje, a po wielu latach to nawet zapomniałem, że go mam, tak jakbym się z nim urodził. :)
Wojtek


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości