Jak rozpoznać rzut SM

j.w.

Moderator: Beata:)

michalnowak
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-09, 16:12
Lokalizacja: B-stok

Jak rozpoznać rzut SM

Postautor: michalnowak » 2014-11-09, 16:18

Witam!
Jak rozpoznać rzut SM? Jakie objawy u Was świadczyły, że to własnie rzut? Jakimi objawami może się manifestować?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-11-10, 01:35

Wiesz, choć choruję od lat, do tej pory nie wiem. Oczywiście - podwójne widzenie to rzut. Utrata kontroli nad którąkolwiek częścią ciała - też rzut. Ale inne - to oceniają lekarze. Poszłam kiedyś ze zdrętwiałymi stopami do neuro. Kiedy się u niego meldowałam te stopy drętwiały od jakiegoś miesiąca. Ale chodzić z Dziećmi na spacery dawałam radę. Więc cokolwiek się zdziwiłam, jak mi neuro kazał iść do szpitala. Jak poczytasz to forum to się dowiesz, że i przeczulica może być przez lekarza uznana za rzut.
W każdym razie jeśli objaw utrzymuje się długo, jakiś tydzień i dłużej to już chyba na pewno jest rzut.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-11-10, 17:35

Generalnie rzut to zaostrzenie istniejących objawów lub/i wystąpienie nowych .Jeżeli trwa to powyżej 24 h to właśnie rzut .
michalnowak pisze:Jakimi objawami może się manifestować?
- to sprawa indywidualna ,jak i przebieg choroby .Mogą to być objawy dające mniejszy dyskomfort (mrowienia ,pieczenia ,innego rodzaju parastezje ) ale także objawy "duże " (PZNW ,niedowłady ,trudności w przełykaniu ,mowie ,zab .równowagi ,zawroty głowy ...) .Ani tych "lżejszych ",ani tych dających duży dyskomfort/zaburzenie nie należy lekceważyć .Tylko neurolog może zalecić stosowne leczenie (ew. okulista przy zaburzeniach ocznych) .
Rzut może sie zaczęć objawami ,które mogą narastać w czasie ,ale także mogą wystapić od razu objawy "duże".
Pozd.
Blanka

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-11-11, 23:31

to w takim razie ja mam rzut co tydzien :/albo i częściej bo zaostrzenia mam co chwilę


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości