Czy to rzut czy działania niepożądane leku?

j.w.

Moderator: Beata:)

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Czy to rzut czy działania niepożądane leku?

Postautor: Igunia » 2015-02-05, 22:59

Hej!
Chciałam się Was poradzić. W piątki robię sobie zastrzyk Avonex, jestem po 3 zastrzyku. Od niedzieli mam takie jakieś dziwne uczucie w głowie, ni to zawroty ni to jakieś falowanie obrazu...strasznie dziwne uczucie. Jest uciążliwe, nie mogę wsiąść nawet za kierownicę samochodu bo się boję, trochę mnie zarzuca. Zadzwoniłam do lekarki prowadzącej po konsultację to powiedziała, że mam się poobserwować i jeśli mi nie przejdzie to potraktują to pewnie jako rzut i położą do szpitala na solu. No ale tak od razu po 3 zastrzyku? Ostatni rzut miałam w październiku 2014 czyli jak na mnie to niedawno bardzo, a wcześniejsze w odstępach czasu co 2, 3 lata...no i od razu od leków rzut? Zastanawiam się czy to jednak nie są jakieś działania niepożądane leku...co o tym myślicie?

Agnieszka82
Posty: 37
Rejestracja: 2014-12-13, 00:52
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Agnieszka82 » 2015-02-05, 23:45

Hej,
ciężko powiedzieć ale niby zasada jest taka ze jak "coś dziwnego" utrzymuje sie ponad 24h to dobrze zgłosić sie na SOR i tam ocenią czy to może byc rzut i zostawiają na Solumedrol czy nie. Ja co prawda biorę Betaferon i póki co problemy ograniczaja się do oczu ale też wyladowałam po 1,5 miesiąca w szpitalu z 2gim rzutem, będąc na początku brania zastrzyków gdzie liczyłam na dłuższy spokój. Jeśli nadal będzie Cię to męczyć to lepiej niech to sprawdza w szpitalu.

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Postautor: Igunia » 2015-02-08, 21:40

Wczoraj byłam w szpitalu i na izbie przyjęć mnie przebadali. Powiedzieli, że odruchy są ok, więc nie chcą mnie od razu kłaść na solu skoro nie są pewni czy to rzut...dostałam hydroxyzine i jakieś leki na zawroty głowy. Jakoś mi to nie pomaga i można z tym zwariować :-( No od tygodnia jestem na karuzeli. Cały obraz mi się przemieszcza w prawo i w lewo...i gdzie szukać ulgi? :-(

Agnieszka82
Posty: 37
Rejestracja: 2014-12-13, 00:52
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Agnieszka82 » 2015-02-09, 00:45

No to u mnie nie byli pewni rzutu ale zostawili. Jak to stwierdził neuro, lepiej podać sterydy od razu niż zebym przyjechała z gorszymi objawami. Podanie będzie mniej groźne niz nie zrobienie tego.
Co do Hydroxyzyny - byłam po niej "obecna-nieprzytomna" :/

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Postautor: Igunia » 2015-02-12, 02:34

No jak narazie to mam torbę leków. Lekarz stwierdził, że jeśli to jest rzut to lekki, a może to wcale nie jest rzut i lepiej, żeby się rozeszło po kościach. Nie chcą mnie od razu kłaść do szpitala na sterydy skoro ciężko je znoszę.

Nodrep
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-25, 12:05
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Nodrep » 2015-02-24, 14:34

Witam
Brałam avonex przez rok i nie miałam podobnych objawów i o takich nie słyszałam u osób które brały go również. Moim zdaniem jeśli byłyby to objawy uboczne leku to byłyby najsilniejsze po podaniu zastrzyku a zmniejszyły się po tygodniu, jeszcze przed wzięciem następnej dawki. Rozumiem cię doskonale jeśli chodzi o solu. Gdy ja biorę solu- czy to w kroplowce czy doustnie dochodzę do siebie dwa tygodnie. Ale z drugiej strony - :mrgreen: z zawrotami głowy nie da.się funkcjonować.
Beats

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Postautor: Igunia » 2015-02-26, 00:22

Ja jakoś coraz dziwniej się czuję i nadal nie wiem czy to od leku czy rzut czy co...w piątek zrobiłam sobie zastrzyk. Dziś jest już w sumie czwartek a ja mam od zastrzyku tkliwość obydwu nóg, od wtorku ręki i od wczoraj jeszcze szyi...czuje się cała obolała jakby mnie auto potrąciło...to normalne? Apap zwykle działał jak po zastrzyku miałam tkliwość pleców. A na tą tkliwość nic nie działa :-(

Agnieszka82
Posty: 37
Rejestracja: 2014-12-13, 00:52
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Agnieszka82 » 2015-03-04, 02:24

Igunia ja coprawda nadziewam się Betaferonem ale kiedyś zauważyłam inne samopoczucie w trakcie okresu, np. bolały mnie plecy i klatka piersiowa, czułam się "połamana" a po tygodniu przeszło.

Igunia
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-31, 11:21

Postautor: Igunia » 2015-03-04, 21:12

Ja co tydzień mam po zastrzyku inne objawy, które wyglądają jak rzuty...to chyba dziwne jakieś jest nie? Np. w tym tygodniu mam zdrętwiałe stopy i w jednej nie odczuwam zimna podłogi... :-(


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość