drugi rzut - jak było u was po postawieniu diagnozy?

j.w.

Moderator: Beata:)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

drugi rzut - jak było u was po postawieniu diagnozy?

Postautor: slackware » 2008-12-18, 23:25

Witam
Dzisiaj zostało zdiagnozowane u mnie SM. Wcześniej miałem już zmiany w rezonansie głowy i odcinka piersiowego kręgosłupa, no i chyba jeden rzut, w wyniku którego pojawiły się zaburzenia czucia jednego boku.
Teraz miałem kolejny rzut, mam mrowienia i pieczenie nóg od kolan w dół, drugiego boku i jakieś takie inne czucie w lewym ramieniu.
Zapytałem lekarza o sterydy, powiedział że takie działanie zostawia na cięższe rzuty, w których pojawia się np. niedowład. Chodzi o to żeby w takich okolicznościach steryd właściwie zadziałał.
Wszystko to jest jak najbardziej logiczne i zrozumiałe, ale ja mam pewne wątpliwości. Boje się że te drobne zmiany będą się szybko nakładać. Bardzo proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym względzie. Bierzecie może przy okazji B12, znalazłem na stronie LDN wypowiedz że ma bardzo korzystny wpływ.

monik
Posty: 87
Rejestracja: 2008-09-28, 14:15
Lokalizacja: gdzieś koło bdg

Postautor: monik » 2008-12-18, 23:36

hej co prawda ja nie mialam drugiego rzutu chociaz w sumie mam ciagle mrowienia w nogach, mroczki na oczach i czasem bol w stawach.nie wiem czy to juz sie podszywa pod rzut.wizyte mam w marcu dopiero u neuro.nie jestem juz ostatecznie zdiagnozowana ale mysle, ze to kwestja czasu.czuje ze jestem przygotowana na jej postawienie ale i tak pewnie to przezyje...wiec nie wiem co mam Tobie napisac...Trzymaj sie i pozytywnie mysl!:)

[ Dodano: 2008-12-18, 23:36 ]
kwestia a nie kwesja:) sorry!

Gość

Postautor: Gość » 2008-12-19, 01:17

Ja już dawno się z tym pogodziłem, sam byłem zaskoczony że nie zrobiło na mnie to żadnego wrażenia. Myślę że przyjmiesz to na zimno ;)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2008-12-19, 01:19

To ja byłem u góry :-)

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2008-12-19, 09:22

slackware, myślę że albo powinieneś zmienić szpital albo neurologa, ponieważ każdy rzut może pozostawić po sobie jakiś ślad choć nie zawsze widoczny. Twoje objawy mogą minąć lada dzień lub się pogarszać i wtedy musi cię wrzucić na solu. Z drugiej strony on jest lekarzem i pewnie Cię badał neurologicznie odruchy młoteczek itp. także może rację też mieć, ale drugi neurolog byłby potwierdzeniem diagnozy odnośnie czy dać solu czy nie. Trzymaj się będzie dobrze.
Bob budowniczy zawsze da rade.

krysia69
Posty: 62
Rejestracja: 2008-12-18, 09:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: krysia69 » 2008-12-19, 12:24

Hej !
Właśnie wróciłam ze szpitala ,po 3 latach utykania na nogę , zrętwień i prztkurczy rezonans wykazał SM .Przez 3 lata lekarze wmawiali mi choroby psychosomatyczne czyli ,że te kłopoty z chodzeniem są od stresów , bo wtedy rezonans nic nie wykazał .Teraz na moją prożbę dano mi skierowanie na badania do szpitala i zaraz pierwszego dnia zrobiono mi rezonans i już był wyrok ,na drugi dzień już dostałam pierwszą kroplówkę z pięciu (sterydy ).Czuję się po nich chyba gorzej niz przed tem , bo przed sterydani miałam kłopoty z chodzeniem z utrzymaniem równowagi a teraz do tego doszły mi bóle przewodu pokarmowego i straszne bóle w kręgach szyjnych , nie wiem czy to po jakimś czasie minie czy te potworne bóle zostaną.To dopiero 4 dni po kroplówkach.
Witam !
w prezencie świątecznym otrzymałam dziagnozę ...SM

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-12-19, 12:59

krysia ja po sterydach tez sie gorzej poczulam, czlowiek ejst wtedy oslabiony, ja sie czulam wlasnie jakas slaba nogi mialam slabsze, wszystko wrocilo jakos po 2 tygodniach od ostatniej kroplowki.

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2008-12-19, 13:20

Hmmmz tego co mi wiadomo to bonust solu-medrolu nie sa zajebiscie zdrowe dla organizmu wiec skoro masz lekki rzut to moze postaraj sie go rozczwiczyc, rehabilitacje.. Ja 4 rzut dostalem zaraz pod wyjsciu ze szpitala i nie dali mi kolejnych bonusow solu-medrolu wiec miesiac bylem uziemiony. I minelo wprawdzie do do konca :D ale na tyle zmoe moge swobodnie sie poruszac i czwiczyc :)
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-12-19, 13:24

nie sa zdrowe za bardzo ale tak przeleczaja ciezsze rzuty , niedolwady. stany zapalne mozgu:);) cos za cos ;)ja ostatni maly rzucik mialam w tym roku w litym i dostalam tabetki do domu dexametazon :| swinstwo cholerne, depresja jakas i owlosienie jakies dziwhne :-/
to juz wole te bomby w szpitalu :roll: ;-)

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-12-19, 15:40

tez brałem to samo co Ty szylkretowa , i tez wole wypić dożylnie solu niż wpieprzać te tabletki po 10 dziennie ;p strasznie mnie odmużdzały a apetych po nich ohohoho. po solu nie miałem wogole apetytu ;p

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-12-19, 22:07

dokladnie :| dexametazon juz pododbno jest wycofywany gdzieniegdzie ...
ja po nik stany depresyjne mialam. po solu tez z psychika gorzej ale nie az tak.. :-/

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-12-20, 06:45

jak to mawia mój tata "Wszystko gówno prócz moczu" :mrgreen:

cashek
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-23, 16:48
Lokalizacja: Krakow

Postautor: cashek » 2009-01-26, 21:41

slackware- ja mam tak samo- ale nigdy mi lekarz nie zadal solu 2 raz, bo tez twierdzi, ze to na gorsze rzeczy. ja oprocz mroczkow, zawrotow glowy, mrowienia nog i rak, "ciezkiego ucha"- tak to nazywam, widzenia w trojwymiarze, bolow w okolicy miednicy, niedoczulicy po prawej stronie, uszkodzonego w malym stopniu (chyba) nerwu trojdzielnego i lekkich zaburzen mowy nie mam wyraznych, dlugo utrzymujacych sie rzutow, dlatego nie przepisuja mi sterydow. choroba tak mnie toczy od kilku lat. sama nie mam nawyku biegania ze wszystkim do lekarza, bo musialabym u niego bywac co drugi dzien. teraz lecze sie copaxonem i o tyle jest lepiej, ze jak mi sie cos powazniejszego dzieje, dostaje goraczki. do kuracji wcale nie bylo zadnych reakcji organizmu- moja srednia temperatura ciala to bylo 35,6. teraz jest 36,2. traktuje to jako dobry omen.
gucioziom4- dooooobre.... :-P

ksu
Posty: 114
Rejestracja: 2008-07-20, 21:11

Postautor: ksu » 2009-01-26, 22:15

no i zobaczcie jak rózni są lekarze. ja przy ostatniej wizycie w klinice mówie że troche drżą mi ręce i czasami głowa.-chyba nikt nie nazwie tego rzutem.a lekarz na to może trochę sterydów damy.
ja sie nie zgodziłem

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-01-26, 22:20

no walsnie co lekarz to inaczej mowi :| :D
mi rok temu bardzo mrowialy nogi i etz odrazu ze moze sterydy pojemy?tez sie nie zgodzilam. do tej pory mrówki sa, raz ich nie ma a raz sa hehe


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości