Proszę Pomóżcie

j.w.

Moderator: Beata:)

Monika123
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-01, 17:10
Lokalizacja: Wolbrom

Proszę Pomóżcie

Postautor: Monika123 » 2009-01-01, 17:40

Jestem zdiagnozowana na SM od 8 lat na podstawie impulsów wywołanych punkcji oraz objawów klinicznych . Od 3 lat mam zaostrzenie choroby w postaci częstych rzutów ciągłego osłabienia lewej strony bardziej w kończynach dolnych zaburzenia równowagi.
Ciągłe mrowienia uczucie pieczenia w odcinku piersiowo-lędźwiowym
Jednak rezonans wykonany 2 tyg. temu głowy i odcinka szyjnego C nie wykazał zmian demielinizacyjnych nie ma. Czy są możliwe zmiany w innym odcinku kręgosłupa ?
zdiagnozowana byłam w klinice czy mogli się mylić :?: .Miał ktoś z Was taki problem ? proszę pomóżcie.
Ostatnio zmieniony 2009-01-02, 20:01 przez Monika123, łącznie zmieniany 1 raz.

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2009-01-01, 19:39

Ja nie miałam , ale tak są możliwe zmiany w innych odcinkach kręgosłupa. Albo są tak małe że nie widać w tym rezonansie, albo gdzieś indziej są niż w głowie i szyi.


Spokojnie nie ma co się stresować.
WIOSNA, NOWE ŻYCIE :))))

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-01-01, 22:24

Moniko zmiany demienilizacyjene mogą występować jeszcze w odcinku piersiowym kręgosłupa i należało by to zbadać, natomiast punkcja musi wykazać występowanie prążków oligoklonalnych. Dzisiaj bez występowania zmian w MRI nie da się stwierdzić SM z całą pewnością, tym bardziej że objawy które podałaś nie są charakterystyczne tylko dla SM, ale oczywiście to za mało informacji by można było coś powiedzieć. Brak prążków i brak zmian w MRI stawia na pewno diagnozę pod znakiem zapytania.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-01-07, 20:04

Witaj

U mnie dość podobnie. Mam 8 lat choroby, sporo deficytów neurologicznych, ale rezonans nie potwieredza SM. Mam parę drobny zmian demielizacyjnych, ale zby małych aby potwierdzić chorobę. Prążków w płynie nie mam, mam nieprawidłowe potencjały wzrokowe. EMG wskazuje na neurogenne uszkoedzenie mięśni. W badaniu neurologicznym zespół piramidowo-móżdżkowy, niedowłady paru nerwów czaszkowych i pęcherz neurogenny.
Miałam robiny szyjny odcinek - "tylko" zmiany zwyrodnieniowe. W ledźwiowym - przepuklina. Piersiowego nie robiłam.

krysia69
Posty: 62
Rejestracja: 2008-12-18, 09:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: krysia69 » 2009-01-13, 15:06

Monika123, Trzy lata temu byłam w klinice ,bo miałam zdrętwiałą prawą połowę ciała noga była ciężka że wlokłam, ją za sobą jednak wówczas wszystkie badania jakie przeprowadzili lekarze tzn płyn rdzeniowo - mózgowy , przepływ słuchu ,EGgłowy ,USG żył i w końcu rezonans nic nie wykazały .Po 2 latach przeszło na drugą stronę ciała i wtedy po roku chodzenia po lekarzach skierowano mnie na ponowne badania ale w innym szpitalu gdzie był nowy rezonans ..wykryto 3 białe plamy wielkośco 0,5 cm.Nie wiem czy była to wina aparatury czy tych białych plam wtedy jeszcze nie było .Ale pierwszym takim moim objawem to były takie przebiegające prądy wzdłóz kręgosłupa które promieniowały do nóg i dostawałam przykurcz
Witam !
w prezencie świątecznym otrzymałam dziagnozę ...SM


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości