Poradźcie - rzut czy nie rzut?:(Co robić?!

j.w.

Moderator: Beata:)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Poradźcie - rzut czy nie rzut?:(Co robić?!

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-03, 22:57

Kochani
BARDZO WAŻNA SPRAWA!
Poradzę się wpierw Was!
O mnie: MRI głowy 2 ogniska w istocie białej, potencjały wzrokowe na granicy, punkcja czysta, ale wyszły prążki oligoklonalne, badanie neurologiczne wszystko git, rzutu nie miałam (przynajmniej tak myślę:))...zatem lekarz powiedział, że diagnozy na 100% nie można postawić, bo badanie neurologiczne jest ok i nie mam objawów choroby, nie miałam rzutu;/
Kazał żyć normalnie tylko dbać o siebie, no i obserwować siebie...byłam prywatnie u lekarza, dopiero będę próbowała się dostać na Sobieskiego.
SPRAWA: jestem mega tchórzem i nerwicowcem, więc trochę popadam już w panikę;/ Wczoraj po południu zdrętwiała mi ręka..nie jakoś na maxa, ale troszkę mrówek i ogólnie lekkie odrętwienie..no i tak w zasadzie mam do dziś..raz mocniej raz lżej..trochę mrówek, troszkę takiego lekkiego odrętwienia..trochę także w nodze mam mrowienie i jakby skurcz miał mnie zaraz złapać;/ Ogólnie to ja mam także ucisk na nerw w kręgosłupie, ale po prawej stronie...a drętwieje mi lewa:(
Teraz nie wiem czy to może być lekki rzut, czy to kręgosłup (bo więcej czasu na leżąco z laptopem ostatnio miałam)...nie mam lekarza konkretnie od Sm i nie wiem co mam robić:( Zadzwonić do tego co byłam, jechać na izbę?! Czy można to jeszcze przeczekać?:(
Nie uśmiecha mi się w razie co iść teraz do szpitala, bo mam dopiero podpisać umowę w pracy i boję się, że jak znów nie będę parę dni w robocie to nie dostanę pracy:( Dodatkowy nerw...więc wolę sprawdzić wszystkie możliwości..
Jak myślicie - czy to może być rzut? Czy mogę poczekać?Co robić?:(
BARDZO WAM DZIęKUJę ZA KAŻDĄ POMOC!
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-03, 23:42

Po raz kolejny proszę, żebyś tak bardzo nie wsłuchiwała się w swój organizm, bo nie na tym polega obserwacja, o której mówił lekarz. To może być zwykły niedobór magnezu, witamin z grupy B lub komunikat, że organizm ma dość stresu, o którym piszesz. Moja rada: wyluzuj, bo zamęczysz się jeszcze przed diagnozą lub przegapisz to co ważne oglądając się na drobiazgi. Drętwienie to nie choroba, a Ty się niepotrzebnie "nakręcasz"...
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-04, 00:04

Dzieki Agnes...ech...magnezu to biorę duzo i witaminy B tez;/
Staram sie nie denerwowac, ale to nie takie proste..bo ta reka mi strasznie dokucza;(
Denerwuję się, że nie rozpoznam rzutu itp:(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-05-04, 01:03

Hmmm moim skromnym zdaniem (przebyte 4 rzuty) napewno rozpoznasz rzut. To co piszesz to moga byc tylko objawy neurologiczne przez zmiany lub ów ucisk na kregoslupie. Wcale to nie usi byc rzut. Przedmówczymi ma rowniez racje, ze organizm daje ci znac ze nie ma ochoty na stres. Wiem ze latwo mowic ale postaraj sie nie myslec o tym tak czesto. Poprostu zyj sobie jak wczesniej. I jezeli zdazy sie cos co nigdy wczesniej sie nie dzialao i to dosc konkretnie to wtedy mozna myslec o rzucie.

Co do tych mrowek to mam tak jak za duzo na komputerze pisze, wtedy nieznosnie mrowki wstepuja mi na dlon :evil: :evil:

Takze spokojnie ;) Narazie Chillout i zobaczysz co bedzie pozniej.
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-05-04, 08:30

Zdaje się że ta pozycja pracy z laptopem w łóżku nie jest zbyt korzystna dla ludzkiego kręgosłupa, więc może zadbaj o swoją postawę przy pracy z komputerem; i tak jak pisze Agnieszka:luz, spokój i nie nakręcaj sie bo sobie krzywdę zrobisz.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-05-04, 09:40

Wiecie co ja też mam problemy z rozpoznaniem rzutu!!!! :-P Strasznie mnie to denerwuje :-P
Nadzieja umiera ostatnia ...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-04, 16:51

No bo jak się go nie miało - takiego prawdziwego rzutu, to chyba o wszystkim myśli się "Czy to rzut?!;/"
A jeszcze żeby nie było różowo wyszło mi w surowicy krwi lekko dodatnie na boreliozę, w płynie mózgowo-rdzeniowym ujemne...i weź tu bądź mądry co robić dalej;/
Dalej zdrętwiała..ale narazie walę:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 16:54

Me_Lilo, ja również nie mam diagnozy SM, a mrówki ciągle mi się pałętają po twarzy :P Nie miałam nigdy rzutu (chyba), ale starałabym się na Twoim miejscu zająć się różnymi sprawami, by nie myśleć ciągle o tym mrowieniu i drętwieniu. Też zastanawia mnie czy poznam, gdybym miała rzut, ale czuję, że gdyby on już miał wystąpić to na pewno się zorientuję :) Zajmij się swoimi obowiązkami i przyjemnościami i nie zadręczaj myślami o rzucie. Spójrz jaka ładna pogoda :) Może wyjdź na lody lub jakieś fajne zakupy - mi to zawsze poprawia humor :) Trzymam kciuki!
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-04, 16:57

Dzięki Ri - może na jakąś kawkę skoczymy przy jakiejś okazji?:)
Wiesz..wszystko super, ale teraz dodatkowo martwię się jeszcze testami na boreliozę, mówią bym jeszcze poszłą na Spartańską do Instytutu Reumatologii (miewałam stany podgorączkowe dłuższy czas)...i jeszcze te inne badania - ręce opadają..i mam dość lekarzy;;/
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 17:12

Me_Lilo, wiem co czujesz :) Mi już ręce opadają, tym bardziej, że nie mam czasu na to bieganie po lekarzach, bo mam studia, pracę, praktyki, obowiązki pani domu :P, powinnam pisać magisterkę itd.

Myślę, że skoro wyszły Ci jakieś niejasności w testach na boreliozę powinnaś zrobić te testy, które polecają wszyscy tu na forum. Tak dla pewności. Tanie nie są, ale może rozjaśnią sytuację.

A kawka - oczywiście, z miłą chęcią :)
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-04, 17:20

No to się dogadamy jakoś z kawką - pracuje w centrum:)
Buziak
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-05-04, 17:33

Nie ma sprawy, jakby co pisz prywatną :)
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-04, 17:40

O zastąpieniu myśli o chorobie spacerem, dobrą książką, czy plotkami z koleżanką pisałam wcześniej. Spotkanie przy kawie- jak najbardziej- pod warunkiem, że nie na rozmowy o objawach, badaniach itd. ;-) Wierzcie mi, gdy człowiek ma dużo zajęć przestaje tak bardzo zwracać uwagę, że tu mu drży, a tam drętwieje...
Pozdrawiam cieplutko, Me_Lilo trzymam kciuki!
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-04, 19:26

Dzieki Kobietki:)

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2009-05-05, 01:39

a_g_n_e_s pisze:gdy człowiek ma dużo zajęć przestaje tak bardzo zwracać uwagę, że tu mu drży, a tam drętwieje...

I to są święte słowa! :-)

Me_Lilo, wiesz że mocno trzymam kciuki, szczególnie za udaną wizytę u dr.Członkowskiej i za BARDZO szybką poprawę!


Wróć do „Kolejne rzuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości