Czy mogę miec sm?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

matinaszek
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-26, 13:13
Lokalizacja: Białystok

Czy mogę miec sm?

Postautor: matinaszek » 2011-02-26, 13:47

Witam.Zagościłem na forum ponieważ są podejrzenia, iż mogę mieć sm. Mam 22 lata.W czwartek 10 lutego miałem delikatne pogorszenie wzroku, a mianowicie jakby obraz mi latał drżał lub pulsował, ciężko opisać słowami to co czuje.Kolejne dni pogorszyły sytuacje i na owy moment cały czas mam wrażenie lekkich zawrotów głowy przy siedzeniu lub chodzeniu i może czasami delikatne zachwianie sylwetki.Parę dni temu byłem u neurologa,który zlecił badania krwi i tomografię komputerową.Wyniki krwi okazały się prawidłowe, podobnie jak tomografia dlatego też zostałem skierowany do okulisty.Okulista stwierdził, iż delikatnie zezuję jednym i drugim okiem w pewnych momentach.Okazało się również, iż w lewym oku mam wadę -2 co mnie nie zdziwiło ponieważ w dzieciństwie nosiłem okulary,ale ze względu, iż mi się potłukły zaniechałem ich noszenie.Muszę również nadmienić, iż od zeszłego roku przebyłem 3 infekcje dróg moczowym.Po wizycie u urologa(jakieś 3 tyg. temu) stwierdzono u mnie zapalenie prostaty.Obecnie czekam na badanie wzrokowych potencjałów wywołanych wzorcem oraz na na kolejną wizytę u urologa z wynikami badań posiewu nasienia,które nie wykazały rozwoju bakterii w czasie inkubacji.No i teraz mam pytanie czy moje objawy mogą być przyczyną sm?Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy czym jest sm,ale po przeczytaniu kilku artykułów dowiedziałem się wielu informacji.Jestem osobą czynną fizycznie i nie wyobrażam sobie żebym mógł mieć problemy ruchowe, a wiem że sm może prowadzić do takich stanów zależnie od przebiegu choroby.Czy przy wczesnym wykryci choroby, można zapobiec kalectwu itp?
Ostatnio zmieniony 2011-03-03, 08:46 przez matinaszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2011-02-26, 15:00

A skąd przyszło Ci do głowy ,że to jest sm? Strasznie popularne robi się ostatnio. Jesteś pod opieką specjalistów, oni wiedzą co robią. A sm , jeżeli okaże się ,że to jest to, to co to zmieni? Znam wiele osób , które z sm dożywają sędziwego wieku i wcale nie są kalekami. najbardziej sm nie służy stres, dlatego wrzucamy na luz i idziemy na żywioł, co ma być to będzie ;-)
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-02-26, 15:40

Stanę za przedpiszącą !
Mniej Hausa ze srebrnego ekranu i więcej dbałości o Swoje oczęta.
;-)
co w duszy,to i w oczach

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-02-26, 16:09

Może czas wrócić do okularów. I zanim będziesz robić WPW pochodzić w nich czas jakiś, aby oczy się przyzwyczaiły; to zdaje się jest bardzo istotne przy tym badaniu.
I dziwne odczucia "bujania" może znikną.ł

matinaszek
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-26, 13:13
Lokalizacja: Białystok

Postautor: matinaszek » 2011-02-26, 16:33

Mimo mojej wady wzroku nigdy nie miałem podobnych problemów.Te dziwne powikłania ze wzrokiem są bardzo uprzykrzające i nie ustępują, jedynie jak leże wyprostowany to jest ok.Dziwny jest też fakt ,że problemy pojawiły się z dnia na dzień:/

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-02-26, 18:29

matinaszek, myślę, że Twoje zawroty głowy mogą mieć związek z problemami ze wzrokiem. Oczy pewnie przyzwyczaiły się do braku okularów, ale to nie znaczy, że wzrok się poprawił. Nie wiem skąd sugestia SM, ale do tego jeszcze daleka droga...
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

matinaszek
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-26, 13:13
Lokalizacja: Białystok

Postautor: matinaszek » 2011-02-26, 19:10

możliwe ze moje obawy co do sm są przesadzone.Po waszych wpisach dałem se luzu, a co się okaże to wyjdzie z czasem :-)

elmirka
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-11, 08:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: elmirka » 2011-02-26, 19:20

Takie objawy miała moja córka,ale od kiedy zaczęła nosić okulary wszystko ustąpiło.Myślę,ze to właśnie Twoje zaniedbanie do tego doprowadziło.
Nie jest to zlośliwość,ale w Twoim przypadku jak dbasz tak masz.

matinaszek
Posty: 4
Rejestracja: 2011-02-26, 13:13
Lokalizacja: Białystok

Postautor: matinaszek » 2011-02-26, 21:01

Nie robiłem nic w sprawie okularów po ich stłuczeniu ponieważ nie odczówałem potrzeby ich noszenia, oczywiście rozumiem że to moje zaniedbanie,ale jak wiadomo idziemy do lekarza gdy jest problem.Podczas ostatniej wizyty u okulisty zapytałem jak można by leczyć mojegoz lekkiego zeza itp. i otrzymałem odpowiedz, iż okulary są mi potrzebne wyłącznie do czytania i siedzenia przed komputerem, ponieważ ostrość wzroku mam dobrą.Skoro okulary mają być używane tylko do czytania i przed monitor to nie wydaje mi się że okulary załatwiłyby moje problemy.Jak sądzicie?

elmirka
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-11, 08:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: elmirka » 2011-02-26, 23:29

Myślę,że spędzasz sporo czasu przed komputerem i przez to wytężasz wzrok.Spróbuj użyć okularów i wtedy zobaczysz czy jest jakaś poprawa.
Powodzenia :-)

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2011-02-27, 00:21

matinaszek pisze:No i teraz mam pytanie czy moje objawy mogą być przyczyną sm?
- żle postawione pytanie- czy sm może być przyczyną twoich objawów.
matinaszek pisze:nie wyobrażam sobie żebym mógł mieć problemy ruchowe
-nikt z nas sobie tego nie wobraża.

Sylwiątko pisze:dlatego wrzucamy na luz i idziemy na żywioł, co ma być to będzie
-oooo-trzeba żyć!!!
koczi230 pisze:Mniej Hausa
-to najpierw.
Halina pisze:Może czas wrócić do okularów.
- to następnie.

Pozdro ;-)
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2011-02-27, 11:51

Matinaszek- spoko. Póki co to ty sobie wyszukujesz choroby. Zaburzenia wzroku występują nie tylko w SM. Okulista nic nie stwierdził w dnie oka. Potencjały zrób na wszelki. Bo czemu nie.?
Tutaj dużo takich osób trafia, którym wydaje się że to może być SM. A potem okazuje się, że wszystko ok.
Wiele osob ma postawioną przez lekarzy diagnozę -podejrzenie SM i co ? I tez nie zawsze diagnoza się sprawdza. Uszy do góry!


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości