Badania kontra sugestie lekarzy, w co wierzyć?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

jolla7505
Posty: 8
Rejestracja: 2011-02-26, 15:26
Lokalizacja: Puławy

Badania kontra sugestie lekarzy, w co wierzyć?

Postautor: jolla7505 » 2011-02-26, 15:43

Witam
Zwracam sie do Was z prośba o podpowiedzi.Od dwóch miesiecy mam dziwne dolegliwości co poprzedzone było utratą przytomności i zdrętwieniem lewej połowy ciała.Do tej pory pozostały mi problemy z poruszaniem się i te ciąglłe zawroty głowy.W sumie to nie zawroty tylko takie bujanie jak na statku kazdy mój krok jest niepewny.Oczywiście mam zrobiony rezonans głowy i kregosłupa szyjnego i tam nie ma żadnych zmian wskazujących na SM,ale na podstawie objawów lekarze sugerują że to własnie to.Dostałam leki na poprawe krążenia,oraz sterydy ,ale nie jest lepiej.oże ktos z Was miał lub ma podobną sytuacje i podpowie gdzie sie udac .Musze nadmienić ze mam zmiany w kręgosłupie szyjnym ,ale lekarze ten trop uważają za nieistotny.Gdzie szukać pomocy zanim uwierze w najgorsze????? :-(
Ostatnio zmieniony 2011-02-26, 19:17 przez jolla7505, łącznie zmieniany 1 raz.
niezdiagnozowana

elmirka
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-11, 08:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: elmirka » 2011-02-26, 17:19

Na Twoim miejscu poszłabym do neurologa,który skieruje Cię do szpitala na dokładniejszą diagnostykę.Twoje objawy można przykleić do wielu chorób.A utrata przytomności to nie jast błacha sprawa.Jak można faszerować kogoś sterydami baz ostatecznej diagnozy.Zastanawiam się czy lekarz który Ci je przepisał jest zdrowy,czy bawi się tylko w lekarza?

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-02-26, 17:27

Koniecznie do innego neurologa :!: Potrzebna kolejna diagnostyka.
Przebadaj się w kierunku boreliozy. Zrób test western blot.

Objawy boreliozy są podobne do objawów w sm.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-02-26, 18:15

jolla7505, zmiany w odcinku szyjnym kręgosłupa mogą powodować zawroty głowy i drętwienia, nie piszesz jakiego rodzaju są to zmiany, ale może warto spróbować rehabilitacji lub fizykoterapii? Niepokojąca jest ta utrata przytomności, myślę, że warto sprawdzić podstawowe badania krwi- anemia? niedobory w jonogramie?- i przepływy w tętnicach szyjnych.
Sterydy bez rozpoznania to, moim zdaniem, kompletne nieporozumienie, bo mogą tylko zaszkodzić- zmień lekarza.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

jolla7505
Posty: 8
Rejestracja: 2011-02-26, 15:26
Lokalizacja: Puławy

Postautor: jolla7505 » 2011-02-27, 11:56

To jest już moj trzeci neurolog i wszyscy trzymają sie jednego.Dziwi mnie tylko to że rezonans nie wykazuje żadnych zmian,a lekarze podejrzewają sm.Co do zmian w kręgosłupie szyjnym to mam naczyniaka.Jade jeszcze jutro na badanie USG Dopplera tętnic szyjnych i zrobie sobie badania w kierunku boleriozy.Może podpowiecie czego jeszcze szukać i co może dawać podobne objawy jak sm.
niezdiagnozowana

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2011-02-27, 12:07

Stawiam na wyniki.
Lekarze mogą się mylić.

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2011-02-27, 12:09

jolla7505- jeśli chodzi o brak zmian w mózgu i w odcinku szyjnym to ja mam to samo. U mnie jednak postawiono diagnozę w oparciu o objawy, badanie neurologiczne, wynik płynu i trzy rzuty. Borelkę, neuroborelkę itp mam wykluczone badaniami :-| U Ciebie jednak jak radzą Przedpiszący trzeba dalej poprowadzić diagnostykę, czyli najpierw borelka (bo to podstępna paskuda), przyjrzeć się naczyniakowi- czy aby on nie wpływa na takie objawy i chyba naprawdę zmienić neurologa bo podawanie sterydów w ślepo to trochę... dziwne :-| No i przyjrzeć się całemu kręgosłupowi, bo wszelkie zmiany w nim lubią wpływać na zaburzenia równowagi i dawać odczucia drętwienia. U mnie na początku właśnie szukano problemu w chorym kręgosłupie, a sm było swoistą niespodzianką.
W każdym razie dużo zdrowia życzę i szybkiej oraz trafnej diagnozy. Powodzenia jollu.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-02-27, 12:51

Tak jak już wyżej pisałam koniecznie przebadaj się w kierunku boreliozy, ale.... Bierzesz sterydy, podstępna bestia lubi się maskować i trzeba odczekać co najmniej 3 miesiące, by zrobić odpowiedni test.

Mało wiarygodny jest test elisa, na początek zrób test westrn blot.
Może warto skontaktować się z dobrym internistą i porozmawiać... Powinien pokierować i dać zlecenia na odpowiednie badania.

Neurolodzy mają tak, że jak się uczepią jednej diagnozy, to nie bardzo dociera, że może to być coś innego, zresztą nie tylko oni. :evil:

Serdecznie pozdrawiam. :-)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-02-27, 14:19

Jolu, dziewczyny mają rację, najlepiej żebyś dostała się prywatnie na wizytę do dobrego neurologa i to ordynatora oddziału. To nie wygląda na typowe objawy SM,
a te zmiany
jolla7505 pisze:mam naczyniaka
nie są nieistotne jak Ci mówią.
U nas tak jest niestety tak, jak nnapisała AniaW...
Ania W. pisze:Neurolodzy mają tak, że jak się uczepią jednej diagnozy, to nie bardzo dociera, że może to być coś innego, zresztą nie tylko oni.

dostają głuchoty na inne sugestie itp.
jolla7505 pisze:Jade jeszcze jutro na badanie USG Dopplera tętnic

niedrożność żył albo tętnic szyjnych może powodować omdlenia, zawroty głowy.
ale tu też, jak znajdą istotną ale niwielką zmianę, mogą to też zbagatelizować i bądż tu człowieku mądry i się lecz.
Ja obstawiam , że tu winien jest naczyniak + niedrożność żył- tętnic.
Test na boreiozę zrób koniecznie, to ważne ale 3 msce. po sterydach.
pozdrawiam Jolu i bądż silna, uparta i upierdliwa do bólu ;-) :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

jolla7505
Posty: 8
Rejestracja: 2011-02-26, 15:26
Lokalizacja: Puławy

Postautor: jolla7505 » 2011-03-05, 12:24

I nadal jestem w zawieszeniu.USG dopplera wyszło idealnie.Zafundowałam sobie rehabilitacje kręgosłupa i 3 dni po masażach było super dziś juz niestety jest gorzej.Znowu zawroty glowy:( W poniedziałek wizyta u neurologa i czeka mnie prawdopodobnie pobranie płynu rdzeniowo-kregowego oraz powtórka rezonansu.Ta niepewnośc jest straszna bo nawet jesli człowiek chce leczyć to tak naprawde nie wie co i jakie leki .Dziekuje za mile słowa i otuche i życzę zdrówka wszystkim:)
niezdiagnozowana

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-03-05, 13:15

Powodzenia jolla7505, trzymam mocno kciuki :!: Mam nadzieję, że sprawa Twoich dolegliwości szybko się wyjaśni. Daj znać po wizycie u lekarza.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

jolla7505
Posty: 8
Rejestracja: 2011-02-26, 15:26
Lokalizacja: Puławy

Postautor: jolla7505 » 2011-03-16, 16:49

No tak i szybka wizyta u lekarzazamieniła się w 9 dni szpitala.Oczywiście trafiłam tam na maks 4 dni tylko celem wykonania dodatkowych badań i niestety dostałam zespołu popunkcyjnego (koszmarna sprawa).Ale test na bolerioze ujemny płyn rdzeniowo mózgowy czysty ,głowa czysta.Jedynie zmiany w badaniu EMG.Czekam jeszcze na wynik prążków z płynu i musze zrobić rezonans kręgosłupa dalszej cześci.Objawy oczywiście nadal są i stała kontrola w poradni neurologicznej koniecznie.Czyli nadal zycie bez diagnozy w zawieszeniu.AAA i sterydy odstawione przynajmniej narazie :21:
niezdiagnozowana

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2011-03-17, 15:33

Wiesz tak sobie myslę co jest gorsze to,że przez kilkanaście lat żyłam bez diagnozy czy to,że już diagnozę mam. To sm sprawiło,że jestem naznaczona. nawet ginekolog odesłać mnie chciał do neurologa. koledze nie chcieli usunąć zęba.
Trzymam kciuki,żeby to nigdy przenigdy nie okazało się sm , a na szczęście wszystko na to wskazuje , że to nie to.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości