ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2011-02-18, 17:06

Becia :588: trzymaj się cieplutko :588:
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

snoopy
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-27, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: snoopy » 2011-02-18, 17:12

Thi, że tak napiszę bo trudny masz nick :)
Z tego co się zorietowałam to dodatnie masz w igg tak? bo piszesz, ze igm ujemne. I z tego co ja troszęczkę wiem to igg świadczy o przebytej chorobie, że ją kiedyś juz przechodziłeś. Lekarze, którzy leczą atypówki twierdzą jednak, ze może to swiadczyć o przewlekłej infekcjii, trwającej?! ( ja w to drugię nie wierzę) ale to jest tylko moje zdanie:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-02-18, 17:28

snoopy, uwaga czysto techniczna ułatwiająca zwracanie się do osób o trudnym nicku. Klikasz na napis ( czyli nick właśnie) nad awatarem użytkownika i samoczynnie wskakuje w pisanym przez Ciebie poście ;-)
Thi mnie rozbawiło :lol: , ale już nie przeszkadzam, wracajcie do dyskusji ;-)
Obrazek

Thibault
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-02, 16:31
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Thibault » 2011-02-18, 17:37

Thi ...napisał Sno .............
dokładnie IgM ujemnre
IgG dodatnie
I NEED MY MEDS FOR I AM A PLACEBO ADDICT

snoopy
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-27, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: snoopy » 2011-02-18, 17:48

Dzięki tuja, :)
Uśmiałam się do łez :)

Także Thibault, kwestia dyskusji co znaczy igg, W "normalnej" medycynie - przebytą chorobę i tyle :)
"Dzień, w którym przestajemy ryzykować to dzień, w którym kładziemy się, aby umrzeć. "

Thibault
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-02, 16:31
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Thibault » 2011-02-18, 17:55

a ja znalazłem coś takiego ....
arówno objawy jak i wyniki badań (immunoglobuliny w klasie IgG) świadczą o możliwości przewlekłej infekcji chlamydia pnemoniae. Problem polega na tym, że jest to choroba nad którą dopiero toczą się badania, nie opracowano dotąd procedur czy standardów leczenia. Jako, że w świetle medycyny potwierdzonej badaniami nie ma jeszcze standardu postępowania tj. procedury medycznej którą należy zastosować, lekarze nie widzą wskazań do leczenia bo nie ma jeszcze procedury którą można zastosowć. Obecność immunoglobuliny IgG niesie informację że zakaźenie powstało dawno, tak że organizm zdążył wytworzyć immunoglobulinę IgG. Nie mówi natomiast o wyleczeniu tak, że obecność wysokiego miana IgG a niskie IgM mówi że do kontaktu doszło dawno a nie, że pacjent już przebył chorobę i wyzdrowiał.Te pojęcia nie są jednoznaczne. Do tej pory nie ma w Polsce specjalności lekarza który dysponowałby standardem pozwalającym wyleczyć tę chorobę. Są jednak lekarze którzy walczą z tymi dolegliwościami w oparciu o światowe piśmiennictwo naukowe.


no dobra zmykam i czekam ...pozdrawiam i Tu i Sno i innych
I NEED MY MEDS FOR I AM A PLACEBO ADDICT

snoopy
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-27, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: snoopy » 2011-02-18, 21:06

Dobrze ale...
wysokie igg i niskie igm ale dodatnie? bo igm świadczy podobno o trwającej chorobie,
czy wysokie igg i igm ujemne... co by znaczyło przebytą chorobę?
ale i tak co z tego co to znaczy jak nie wie nikt jak leczyć.

Możemy podyskutować i tyle :)

aaaa i pozdrawiam Thi hehe

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2011-02-18, 21:31

becia pisze:Melduje się pająk! Ktoś mi napisał,że za mną tęsknicie :588:
Jestem,żyję.


:mrgreen: Cieszę się że udało mi się wywabić pajączka :lol: :23:

"Wykryto za to celiakię u mojej córeczki i teraz i ja muszę zrobić badania,bo podobno nawet ta choroba może dawać objawy neurologiczne."

Beciu - wyniki pewnych badań,którym poddam się w przyszły czwartek mówią,że 100 % chorych na SM ma nietolerancję glutenu (czyli celiakię )-i zakażenie bakteryjne. W tej chwili nic wiecej nie mogę napisać,- dopiero po badaniach.
Tak,ze-przebadaj się koniecznie!
Pozdrawiam! :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-02-21, 22:51

Witam

Z tego co się naczytałam (odnośnie chlamydii i innych zakażeń atypowych), to IgM dodatnie pojawia się tylko na początku stuczności z bakceylem, a potem spada (nawet jak infekcja trwa). Potem liczy się zasadniczo IgG, ale z tym też ostrożnie. Jest wiele osób, które ma IgG dodatnie, a brak objawów. Także liczy się całokształt: Igg plus objawy odpowiadające przewlekłej chlamydiozie czy mycoplasmozie.

Jak teraz wertuj,ę moją historię choroby - wszystko poskładała się w jedną całość. Jestem przekonana, że pierwotne zakażenie bakteryjne u mnie wywołała kaskadę autoimmunologiczną, dając dziwne objawy z różnych stron.

Dla mnie też to pogmatwane. Ale jest coraz więcej badań łączących zakażenia chlamydią czy mycoplasmą, a wieloma chorobami (w tym SM). Coraz więcel lekarzy to wie i widzi sens leczenia tych chorób. Coraz więcej lekarzy widzi sens długotrwałej antybitykoterapii.

kamilab00
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-24, 12:40
Lokalizacja: pomorskie

Postautor: kamilab00 » 2011-02-24, 12:59

Juz jakis czas czytam forum, a dzis zdecydowalam sie opisac moje objawy
Mecze sie z bolami glowy ktore sa straszne, na poczatku kazdy przepisywal mi tabletki ktore na poczatku pomagaly a po jakims czasie przestaly -juz sie mecze tak od 6lat. A zaczelo sie od gluchoty lewego ucha,zapominania, zawrotow glowy dretwienia rak, natomiast ostatnie 7miesiecy to masakra wszystko wypada mi z lewej reki,niedowlad lewej strony zawroty glowy, zapominam jak sie nazywaja poszczegolne rzeczy, mdleje w roznych momentach,mecze sie rzeczami ktorymi nie powinnam, nieprzespane noce :-x

Mam stwierdzony zespol deminilizacyjny,i w dalszym ciagu walcze z bolami glowy czy kogos tez boli glowa. Bede wdzieczna za pomoc :-)
pozdrawiam :lol:

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-02-25, 07:16

kamilab00 pisze:J

Mam stwierdzony zespol deminilizacyjny,i w dalszym ciagu walcze z bolami glowy czy kogos tez boli glowa. Bede wdzieczna za pomoc :-)
pozdrawiam :lol:


Witaj na pokładzie :)

Ja mam jedynie problemy z silnym bólem głowy, ale tylko po wysiłku. Jak przegnę z ćwiczeniami to potrafię od 1h do 2h ostro wymiotować, z ogromnym bólem głowy.

Ale tak zwykle, to zapominam, że mam głowę, bo nie boli ;)

Zaproponowano Ci jakieś leczenie?

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

ATYPOWI???

Postautor: Sabri » 2011-03-02, 11:50

ATYPOWI??? bardzo się cieszę że trafiłam na taką stronę. dwóch hospitalizacjach.za pierwszym razem pół roku temu miałam problemy z równowagą niedowładem kończyn.mową skandowaną,wystąpił też objaw babińskiego,jacobsona,brak brzusznych,dodatnia próba romberga, zapalenie nerwu wzrokowego podano solumedrol i spironol.zrobiono diagnostykę punkcja nie wykazała nic a mr jedynie 1niespecyficzne ognisko potencjały obniżone,teraz jestem parę dni po drugiej hospitalizacji objawy te same plus doszły drętwienie rąk które nie ustawalo,i słabość kończyn.znów solumedrol. mr dalej bez zmian.lekarka powiedziała że traktują to jako rzuty sm.ale w wypisie mam napisane podejrzenie. jak mam do tego podejść? dla mnie albo coś jest albo nie?czy może jest to inna jednostka chorobowa niż sm skoro jest więcej takich osób jak ja. czy osoby takie jak ja są skazane na leczenie tylko objawowe? czy mam czekać aż chorobsko się w pełni rozwinie??

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-03-02, 15:02

Witaj SABRI :)
Jest wiele chorób klinicznie podobnych do SM (ten temat był już poruszany na Forum), niestety przy nietypowych przypadkach lekarze ograniczają się do leczenia objawowego lub... skierowania do psychiatry.
Skoro podano Ci sterydy widocznie uznano to za mniejsze zło niż bierne czekanie, ale może warto rozszerzyć diagnostykę o boreliozę (przy której sterydy mogą wręcz zaszkodzić), ew. zaburzenia krzepnięcia lub kardiologiczne?

Ja diagnozuję się ponad 11 lat, mam kilkanaście zmian w głowie, czysty płyn i świadomość, że- wbrew wcześniejszym zapewnieniom- SM na 100% nie wykluczono, bo "tak się nie da"...
Znajdź dobrego neurologa, nie daj się zbyć sterydami, a przede wszystkim glowa do góry, bo nie jesteś sama :)
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2011-03-02, 15:27

Dziękuję za odpowiedz!!! Bolerioza wykluczona,psychiatra wykluczył zaburzenia konwersyjne na własną rękę byłam u chirurga naczyniowego tu też wszystko ok. ekg kilkakrotnie powtarzane ok. Podejrzewam że podanie sterydów było lepszym rozwiązaniem niż zostawienie mnie z tymi objawami.Wiem że temat jest wielokrotnie poruszany na forum.Jedni piszą że mają diagnozę bez prążków inni z prążkami.jedni dużo zmian inni mniej w mr. co potrafię zrozumieć że każdy jest z nas inny. dziwi mnie zróżnicowane podejście lekarzy .dostałam teraz skierowanie do poradni chorób demielinizacyjnych. termin na 06,07.jutro zaś idę do okulisty bo oko znów mnie masakrycznie boli.AGNES jak czytałam twoje wpisy to brakło tylko prązków?Jak radzisz sobie gdy przychodzą rzuty?

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2011-03-02, 15:39

DZIęKI AGNES też za słowa otuchy!!!Masz rację nasi lekarze nie robią zbyt mało w kierunku diagnostyki, mój rodzinny mi kiedyś powiedział że jak lekarz nie wie co dolega to szuka nerwic lub podłoża psychicznego.a ile chorób kiedyś uważanych za totalną bzurę teraz uznano za normalną.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości