Pomocy, czy to SM?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

michal8579
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-23, 15:13
Lokalizacja: Białystok

Pomocy, czy to SM?

Postautor: michal8579 » 2011-03-23, 16:16

Witam, na forum jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż moje objawy zaczęły się nieco ponad pół roku temu. Zacząłem się budzić z drżącymi dłońmi, kiedy wykonywałem czynności niewymagające zbyt dużej precyzji manualnej nawet nie zwracałem na to uwagi, ale kiedy przychodziło coś podpisać, albo zrobić coś przy komputerze natychmiast odczuwałem dyskomfort z powodu trzęsących się dłoni. Z tego okresu pamiętam także, że często odczuwałem coś jakby swędzenie albo mrowienie w kącikach ust. Z początku uznałem to za stres, bo to była moja pierwsza praca, ale ta teoria wydawała mi się trochę naciągana, ponieważ w pracy nie byłem narażony na zbyt duże obciążenie psychiczne (właściwie żadne). Z resztą pracowałem już w tamtym miejscu jakiś czas i nawet na samym początku nie miałem podobnych objawów. Po pół roku nasilania się objawów postanowiłem zrezygnować z pracy (myślałem, że zmiana otoczenia dobrze mi zrobi). Niestety zamiast poprawy mój stan jeszcze bardziej się pogorszył. Tak jak do tej pory ręce tylko mi się trzęsły, a przez to też pociły, co mnie strasznie wkurzało, tak teraz (tzn. od ok. 2 tyg.) zacząłem odczuwać bardzo nieprzyjemne kłucie i pieczenie kończyn zwłaszcza dłoni. Żeby tego było mało czasami, siedząc nawet kiedy jestem oparty czuje delikatne drżenie w kręgosłupie. Nigdy nie miałem jakiejś super koordynacji, ale teraz siedząc, mając bezwładnie opuszczone nogi, podnosząc jedną lub obie, ruch wykonuje płynnie, ale kiedy je opuszczam, nawet jeśli się staram ruch jest taki jakby skokowy. Z chodzeniem czy bieganiem problemów nie mam. Dodam, że od paru już lat miewam bóle głowy, nie zauważyłem jednak aby pogorszył mi się wzrok co jak widzę jest częstym objawem SM.

Mam nadzieje, że napisałem to w miarę składnie (byki powinna wyłapać autokorekta), i że ktoś w obeznany w temacie podpowie mi co mam robić.

Miałem też podejrzenia, że mogą to być objawy hipoglikemii ale ja nie mam cukrzycy więc raczej nie albo boreliozy, jednak najbardziej to wszystko pasuje mi do SM (co byłoby oczywiście najgorszą ewentualnością :-/ ).

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi (jeśli się takowe znajdą) :-)
Ostatnio zmieniony 2011-08-31, 09:18 przez michal8579, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-03-23, 16:50

Witaj michal8579 :)
Wbrew pozorom SM nie jest najgorszą możliwością, a tych jest wiele.
Czy poza wykluczeniem hipoglikemii miałeś jakieś badania?
Nie jestem lekarzem, ale według mnie do SM Ci jeszcze daleko; warto zrobić podstawowe badania krwi, sprawdzić czy Twoje objawy to nie skutek problemów z kręgosłupem, potem ew. iść do neurologa.
Na razie staraj się nie denerwować "na zapas" i, mimo wszystko, myśleć pozytywnie.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

mona
Posty: 182
Rejestracja: 2009-02-26, 16:05
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postautor: mona » 2011-03-23, 17:08

Witaj ,u mnie dopiero po 12 latach zdiagnozowano SM ,to nie znaczy ,że nie chodziłam po lekarzach od ortopedy od neurologa po ortopedę i ostatecznie neurolog postawił diagnozę ale po rezonansie magnetycznym.Jesteś b.młody i musisz zaliczyć wizytę u lekarza i tylko badania zlikwidują niepewność. Moim pierwszym objawem było mrowienie stóp i stopniowo przeszło na całe nogi.Nie zwlekaj tylko idź do medyka :-)
Mona

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2011-03-23, 20:04

Michał nie wszystkie objawy w sm występują u każdego w równym stopniu-więc brak problemów ze wzrokiem o niczym nie świadczy. Wizyta u neurologa będzie najwłaściwsza w tym momencie :-) Biegaj do neuro, i bądź dobrej myśli ;-)
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

michal8579
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-23, 15:13
Lokalizacja: Białystok

Postautor: michal8579 » 2011-03-23, 21:08

Bardzo dziękuje za wszystkie dotychczasowe posty... chyba jednak trzeba będzie się przejść do neurologa :-/
Dodam tylko jeszcze, że nasilenie objawów zmniejsza się późnym wieczorem ok 21.00
jak również po spożyciu alkoholu, jednak tylko chwilowo, po krótkiej poprawie objawy nasilają się jeszcze bardziej. Ostatnie dni to już kompletna tragedia, budzę się w nocy zlany potem, rano cały się trzęsę ale nie z zimna, do tego dochodzą jakieś lęki... jeszcze tylko depresji mi tu brakowało.
Cieszę się, że znalazłem to forum, trochę to budujące, że są ludzie którzy rozumieją jak to jest żyć w takim stanie, ale zdaje się, że u mnie to dopiero początek.
Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje za słowa otuchy :-|

matrixon
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-06, 16:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: matrixon » 2011-03-24, 12:02

Głowa do góry i pędź jak najszybciej do lekarza :-) Na pewno Ci pomoże.. skieruje na badania i wszystko się wyjaśni. Pozdrawiam
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie :) Lewa!!

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-03-27, 19:47

Człowieku,idź najpierw do doświadczonego internisty, jeśli cię wyśle na badania wykonaj je skrupulatnie bo przyczyna może być zupełnie nieneurologiczna.

Tacyt
Posty: 7
Rejestracja: 2011-03-19, 23:35
Lokalizacja: Małopolskie

Postautor: Tacyt » 2011-03-31, 23:11

Cześć :-)
Po pierwsze nie denerwuj się na zapas, a po drugie i najważniejsze z resztą przychylam sie do głosów powyżej - idź do lekarza (najlepsza propozycja to, jak mówi Halina internista pod warunkiem że DOBRY, bo są różni...). Wykonaj wszystkie badania i będziesz wiedział. Nie zakładaj od razu SM ale też nie zwlekaj z badaniami, bo im szybciej wykryte i im szybciej leczone tym większa szansa że będzie o wiele wolniej się rozwijać.
Pozdrawiam, głowa do góry ;-)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości