ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-07-11, 10:44

dzień dobry
witam Reniu
nie nikt nie wpadł na taki pomysł,jedyne leczenie jakie dostałam przez te miesiące, to hematolog przepisał żelazo na 3 miesiące,które podniosło HG z 9 na 12,5...po odstawieniu ona i tak spadła (miesiąc temu miałam 11 )
I antybiotyk na trądzik różowaty, to wszystko.
czy te leki powinien przepisać Neurolog?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-07-11, 11:56

hejka aidi :-)
Dla mnie takie leki rodzinny wypisuje, to i Tobie pewnie zechce.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

malgog
Posty: 122
Rejestracja: 2009-12-14, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: malgog » 2011-07-11, 12:21

Witaj aidi widze, że swoje przeszłaś i zaprawiona jesteś w bojach o diagnozę :)

agnes - nawet nie wiesz jak mi przykro, że po tylu latach tułaczki po lekarzach i badań nadal nie znasz przyczyny swoich dolegliwości. nic gorszego nie może nas spotkac jak niewiedza co do diagnozy i te nerwy ...mnie rozkłada nerwica nie dolegliwości i pewnie każdego chorującego od lat, który diagnozy nie zna

renia 1286 - kiedyś polecałaś mi nemesil (mogłam źle napisac nazwę) na te moje nieszczęsne bóle...nie specjalnie pomógł ale zadziałał tramal i eferalgan z codeiną, naćpam się zdrowo i na kilka godzin mam spokój
po prawie 12 m-cach bez bólu mięśni znowu zaczyna się coś dziać a u mnie jak zaczyna boleć to i nerwy i żołądek i leci wszystko więc od sierpnia zaczynam tułaczkę po lekarzach i kolejne badania
do neurologa coś mi nie po drodze a lewa nóżka leci i zataczam się jak pijana...czekam aż przejdzie

ewa m - tez słyszałam o Chela Mag B6 i spróbuję czy na mnie zadziała

persefona - zazdroszczę wizyty w Danii, nie byłam w Legolandzie ale trochę zwiedziałam, urzekł mnie Borholm i ciagle sobie obiecuję, że w następnym roku z rowerami sie wybierzemy rodzinnie, tam jest naprawdę pieknie
czy oprócz łagodnego herxowania widzisz ustępowanie dolegliwości ? wogóle jak się czujesz na antybiotykach ? co bierzesz ? mam sporo leków do oddania i nigdy nie mogę się zebrać żeby coś z tym zrobić

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-07-12, 08:44

malgog pisze:tramal i eferalgan z codeiną, naćpam się zdrowo i na kilka godzin mam spokój

malgog, uważaj na te leki, też tego próbowałam ale efekt był taki sam jak u Ciebie. Teraz biorę febrofen [ketonal] albo apo-naproxen , ulga w bólu i żołądek tak nie boli. Od poniedziałku spróbuje jak aspiryna na mnie zadziała. Zwykle to jest u mnie tak, najpierw podleczam ból, bo jest masakryczny, potem muszę przestać i leczyć żołądek, błędne koło :evil: Ból wykańcza psychicznie, rozumiem Ciebie doskonale. :588:
A jeśli chodzi o Chela mag B6, to jest o wiele skuteczniejszy od innych i polecam Tobie też z czystym sumieniem.
Agnieszka, nie masz za co mnie przepraszać, nic się nie stało :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-07-12, 12:54

malgog pisze:persefona - zazdroszczę wizyty w Danii, nie byłam w Legolandzie ale trochę zwiedziałam, urzekł mnie Borholm i ciagle sobie obiecuję, że w następnym roku z rowerami sie wybierzemy rodzinnie, tam jest naprawdę pieknie
czy oprócz łagodnego herxowania widzisz ustępowanie dolegliwości ? wogóle jak się czujesz na antybiotykach ? co bierzesz ? mam sporo leków do oddania i nigdy nie mogę się zebrać żeby coś z tym zrobić


Dania super, ale strasznie droga ;) To psuło nastrój, bo praktycznie na wszystko było szkoda kasy ;)

Co do dolegliwości: tak jak kiedyś dalej miewam podwójne widzenie, oczopląs, osłobienia kończyn czy problemy z równowagą - ale w moim subiektywnym odczuciu - jest to mniej nasilone i słabsze. Z tego co inni mówią, to lepiej chodzę.
Na pewno na plus funkcje poznawcze - pamięć, koncetracja etc... Mam znacznie więcej siły, z wytzymałością gorzej.

Teraz biorę Zamur, Xitrocin, Urotrim. Problemów żółądkowo-jelitlowych nie mam żadnych. Dotad badania w krwi w normie, może jutro powtórzę.
W czasie pulsu mam Tini. Obecny zestaw mam mieć do połowy września, potem się zobaczy. Najprawdopobniiej Biotrakson dożylnie czeka.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-07-13, 14:29

witam serdecznie

:) chciałam się pochwalić,że udało mi się zarejestrowac do Dr Gruszki do poradni SM...ale wiecie na kiedy ?? na 21 grudnia 2011 :) <mikolaj> normalnie czad
jeszcze się okazało,że P Dr jest z tego samego dnia i miesiąca co ja...tylko inny rok oczywiście ;) :mrgreen:

ja generalnie chyba lepiej się czuję...ciiiiii bo dooooopa usłyszy
co prawda helikopterek mam ale co tam..to pryszcz.

Persefona :) cieszę się,że leczenie działa-bo jak już koncetracja lepiej to człowiek inaczej funkcjonuje
u mnie coś dziwnego się pojawiło...nie potrafię się wysłowić :-/ przekręcam słowa, zdania..mój mąż się śmieje,że to jest analfabetyzm wtórny ...wrrrrr

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-07-13, 22:23

przepraszam,że piszę post pod postem...ale nikt nie napisał a chciałam wam coś wkleić :)

czytaliście to ?
(...)

Słońce może zapobiegać nawrotom MS!

Aktywna forma witaminy D3 w postaci 25(OH)D, produkowana w wątrobie wraz z jej najbardziej aktywnym hormonem 1,25(OH)2D, którego istnienie zawdzięczmy nerkom, jest w stanie zarówno zapobiegać nawrotom stwardnienia rozsianego (MS), jak i wpływać na stopień dokuczliwości tej nieuleczalnej choroby.


Stwardnienie rozsiane (MS - Multiple Sclerosis) to choroba atakująca nerwy w mózgu i rdzeniu kręgowym. Jej trwające tygodniami ataki pojawiają się i kończą niespodziewanie i stopniowo pogarszają stan chorego, prowadząc w końcu do całkowitego kalectwa. Ponieważ centralny system nerwowy kontroluje cały organizm, objawy mogą pojawić się wszędzie. Typowe oznaki to mrowienie i drętwienie różnych części ciała, pogorszenie wzroku, trudności w mówieniu, bolesne spazmy, utrata koordynacji i równowagi, zmęczenie, osłabienie lub nawet paraliż, brak kontroli nad oddawaniem moczu, infekcje, zatwardzenia, owrzodzenie skóry i głęboka depresja. Nie potrafimy leczyć tej choroby. Standardowe lekarstwa przeciwspazmowe są uzależniające i mają wiele poważnych skutków ubocznych. Na dodatek, na wielu pacjentów po prostu nie działają.



Holenderscy naukowcy z Uniwersytetu w Maastricht, pracujący nad dowodami wpływu witaminy D3 na przebieg choroby MS, uzupełnili swoje wcześniejsze badania o kilka ważnych aspektów.



Nowy projekt brał pod uwagę okres 5 lat, w którym 276 pacjentom MS badano krew, ustalając dokładny poziom zawartej w niej witaminy D3. Otrzymany w ten sposób wykres porównano z rozwojem i przebiegiem choroby. U pacjentów ze znacznie wyższym poziomem witaminy D3 przebieg choroby oraz związany z nim dramatyzm były znacznie łagodniejsze. Naukowcy zauważyli w tej grupie pacjentów o wiele mniejszą liczbę nawrotów choroby aniżeli w grupie cierpiącej dodatkowo na niedobory słonecznej witaminy.



Holendrzy nie są jednak osamotnieni w swoim stwierdzeniu. Kilka tygodni temu naukowcy z wyższej szkoły medycznej w New Jersey (Nerwark USA), zajmując się od wielu lat szeroko zakrojonymi badaniami porównawczymi, potwierdzili zapobiegawcze działania witaminy D3 również w stosunku do stwardnienia rozsianego. Czy pacjenci dotknięci tą chorobą zostaną poddani słonecznej terapii w celu zachowania jak najwyższego z możliwych poziomu witaminy D3, tego jeszcze nie wiemy, ale życzymy im, aby tak się stało. Wiedząc o tym, że witamina D3 powstaje w ponad 90% w naszej skórze pod wpływem jej ekspozycji na promienie UVB, można byłoby wyposażyć kliniki zajmujące się tą chorobą w profesjonale solaria zaopatrzone w odpowiednie lampy o dużej zawartości UVB. Umożliwiłoby to tym samym lepszą terapię pacjentów w okresach jesienno-zimowych. Warto też dodać, że witamina D3 powstająca samoistnie w naszej skórze podczas opalania, w porównaniu z podawaną syntetycznie lub z pożywieniem, nie może ulec groźnemu w skutkach i odwrotnie działającemu przedawkowaniu.
(...)

wątpię,że ja osobiście mam SM,ale faktem jest,że w taką pogodę jak dzisiaj -dopóki siedziałam w domu było ok..jak wyszłam na skwar poczułam się gorzej...ale dzisiaj nie tyle słońce było co okropny zaduch.
Jeśli o mnie chodzi...obserwuję poprawę własnie kiedy wystawiam się na promienie słonka wtedy kiedy do tego wieje wiatr, mieszkam w takim miejscu gdzie często wieje,więc upały aż tak nie doskwierają.Inaczej opisze to tak-fatalnie znoszę wysokie temperatury,ale rewelacyjnie czuję się po słońcu .Zobaczymy...

pozdrawiam was

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-07-14, 07:04

aidi, mamy nawet stosowny temat na forum ;-) :arrow: Witamina D,
Pozdrawiam słonecznie :-)
Obrazek

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-07-14, 10:24

ups :4: wybaczcie,jeszcze nie udało mi się wszystkiego na spokojnie poczytać ;)
Dziękuję Beatko ;)

ani_
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-14, 18:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: ani_ » 2011-07-14, 18:46

Witam,
Jeszcze nie miałam robionych badań, w pon. dostanę skierowanie na rezonans mózgu. Muszę do kogoś napisać bo inaczej oszaleję. Moje objawy jak do tej pory to: lekkie odrętwienie jakby mrowienie kończyn i twarzy czasami nawet mi się zdarza mieć wrażenie kucyka na głowie a go nie mam :-? . Bóle nóg tzn piszczeli i w kolanach jednak po rozchodzeniu nie bolą, z pęcherzem też jest coś nie tak, zwalałam to na prace fizyczną. Dziwne ja zawsze na każdą dolegliwość znalazłam wytłumaczenie, te bolące nogi to pewnie krążenie, tylko przepływy wyszły bez zmian :-/ . Ja niby widzę, mam krótkowzroczność -8, czytam u okulisty z tablicy, jedno oko nie ma w pełnej ostrości, podobno taka moja uroda. Byłam u okulisty w zeszłym roku, miałam mieć operację laserową- skorygowanie krótkowzroczności, ostatecznie zrezygnowałam, bolały mnie oczy. Nikt nic nie widział złego w nich. W zimie przez kilka dni miałam takie mroczki przed oczami jakby świetlne fale. Trwało to ok 20 min dziennie. Dziś mnie bolą lekko gałki, w głowie tez jest dziwnie, jakby chciała boleć, kiedy jestem sama słyszę sygnał w głowie taki jednostajny dzwonek. Ostatnio jestem ciągle zmęczona, rozdrażniona. Wystarczy, że coś za plecami stuknie, ja jestem gotowa stuknąć tego kto stuknął. Wiem, że mam depresję, Boże gdzie się podziała moja pamięć. Ja czasami muszę się wczytywać w rozmowę by zrozumieć o czym mowa. Obecnie biorę pramolan, tak bardzo boję się wyniku rezonansu, neurolog powiedział, że dostaje skierowanie na to badanie, by wykluczyć tę chorobę, ja się boję. Już wymyśliłam scenariusz, że jeśli to to, to ja zdecyduję kiedy odejdę, tak będzie moja przewaga nad tą chorobą. Moje objawy towarzysza mi od jakiegoś 2002 roku, chodziłam do neurologa, ale robił ze mnie wariatkę. Wtedy nie odczuwałam tego drętwienia twarzy, mroczki były zwiastunem bólu głowy. W badaniu wyszło mi, że mam za niski poziom witaminy b12 140pg/ml. może to być przyczyna moich dolegliwości, jednak ten niski poziom ładuje mnie do wora z sm, jak i to że źle się czuję w upały, boli mnie łeb, w zeszłym roku przez tydzień. I tak się umartwiam, analizuję szukam odp tu w sieci. Dodam, że nigdy nie miałam jakiś rzutów, wydaje mi się, że moje dolegliwości zawsze mi towarzyszyły z czasem jakby lekko się nasilając. Ostatnio zgaduję przeczytany tekst tzn odczytuję go błędnie. Ale się rozpisałam.
pozdrawiam

ani_
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-14, 18:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: ani_ » 2011-07-14, 18:49

Ps ręce mam jakby słabsze, wcześniej nie wiedziałam ale kiedy klęknęłam w kościele nogi mi drżały :-(

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2011-07-14, 20:44

Witaj ani_ :) Trzymam kciuki za rezonans, ale musisz pamiętać, że to tylko jedno z badań i może nie wyjaśnić przyczyn Twoich dolegliwości. Trzymaj się mocno, pozdrawiam serdecznie :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-07-15, 08:53

ani_ pisze:Ps ręce mam jakby słabsze, wcześniej nie wiedziałam ale kiedy klęknęłam w kościele nogi mi drżały :-(


Witaj ani_ :)

A kwestia tego niedoboru witaminy B12 została "pociągnięta" ? Czytałam, że dolna norma to 200, a istotny niedobór jest poniżej 120 ng/l. Przy Twoim wyniku 140 ng/l to chyba warto to skontrolowac, a przede wszystkim suplementować?

Akurat sporo z Twoich objawów może z tego wyniikać.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-07-15, 10:19

ani_ pisze:W badaniu wyszło mi, że mam za niski poziom witaminy b12 140pg/ml. może to być przyczyna moich dolegliwości, jednak ten niski poziom ładuje mnie do wora z sm, jak i to że źle się czuję w upały, boli mnie łeb, w zeszłym roku przez tydzień. I tak się umartwiam, analizuję szukam odp tu w sieci.

Nie ładuje cie do wora SM tylko do wora "niski poziom B12"; to, że żle się czujesz w upały ładuje cię do innego wora np " dysfunkcja układu krążenia" - jaka? niech się pogłowią spece od układu krążenia.
Jak już szukasz odpowiedzi w sieci, to pewnie znajdziesz jeszcze kilka innych "worków" - myślę,że bez dobrego internisty tego nie ugryziesz.
A w ogóle to "Cześć, witam" ;-)

kasiula
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-15, 10:38
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Postautor: kasiula » 2011-07-15, 10:40

Witajcie!jestem nowa i bardzo potrzebuję Waszej pomocy - gdzie w warminsko-mazurskim lub najbliższej okolicy znależć dobrego neurologa, specjalistę od SM?
kasiula


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości