ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-07-15, 10:51

kasiula, poczytaj :arrow: TUTAJ . Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, tam właśnie zadaj to pytanie.
Pozdrawiam.
Obrazek

ani_
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-14, 18:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: ani_ » 2011-07-15, 18:34

Dziękuję Wam dziewczyny za tych kilka słów. Co do suplementacji wit. B12 to niestety jeszcze nie jest mi podawana. Lekarz powiedział, że trzeba ustalić przyczyny. 22 będę miała gastroskopię, być może ona pokaże czy z powodu np. stanu zapalnego śluzówki coś się zaburzyło. Neurolog powiedziała, że w poniedziałek da mi skierowania na badania więc nie wiem czy będzie coś jeszcze, czy tylko rezonans. Trudny czas przede mną, dam rade z pramolanem :-D. Pozdrawiam

ani_
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-14, 18:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: ani_ » 2011-07-18, 19:25

Zaczynam wpadać w panikę, pisałam, że mam problemy z pęcherzem, podbiegałam coś tam na majki poleciało czy kichnęłam. to był pikuś. Teraz wydaje mi się, że od 2 tygodni, najpierw delikatnie, potem miałam takie wrażenie, że po siusiu dalej chce mi się siusiu. Mam ciągłe parcie na mocz, jestem w stanie go utrzymać, jednak to uczucie. Dziś dostałam skierowanie na rezonans, będę go miała 3 września, nie zależy mi na szybkim terminie. Neurolog powiedziała, że mam lęki, coś tam dała. Jak sobie poradzić z tym pęcherzem, nie boli, ale to męczące uczucie. Jeszcze jedno, nie pamiętam kiedy to było, na pewno dawno miałam taką sytuację, kucnęłam pod jabłonią i już nie pamiętam czy poczułam że coś na mnie spadło, czy ugryzło, uciekłam wtedy spod tego drzewa. Jednak z tym wydarzeniem przypominam sobie taki fakt, że na plecach miałam takie ciemno brązowe plamy jedna większa inna mniejsza. Wtedy pomyślałam o jakimś raczysku, skóra w tym miejscu zeszła, ja tematu nie drążyłam, po lekarzach nie latałam. Nie przypominam sobie bym wtedy była mocno opalona. Jedna z tych plam była spora wielkości 2 złotych, już tak bardzo nie pamiętam. Czy można poczuć ugryzienie kleszcza lub go poczuć na sobie? Poza tym wydarzeniem nigdy w życiu nie miałam kleszcza.wtedy tez nie wiem co to było tak naprawdę. Czy powinnam dla swietego spokoju pociągnąc temat testów WB? Przeraża mnie, az tak długotrwałe branie antybiotyków, to czyni straszne spustoszenie w organizmie. Prosze o poradę. Pozdrawiam

ani_
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-14, 18:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: ani_ » 2011-07-18, 19:28

odwiedza ten watek ktoś jeszcze :22:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-07-18, 20:08

ani, musisz wiedzieć że nie tylko kleszcze przenoszą boreliozę.
Pogadaj o tym z zakażnikiem, może spróbuje dać Ci antybiotyk na miesiąc , reakcja organizmu na antybiotyk jest najlepszym diagnostą [w przypadku boreliozy czy innego tego typu dziadostwa]. Na pęcherz też potrzebne Ci leki.
pozdrawiam.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-07-19, 10:30

witam serdecznie.

ani_...ugryzienia kleszcza nie czujesz ponieważ kleszczyk znieczula skórę w miejscu ugryzienia.Potem co najwyżej można czuć swędzenie-chociaż ja nie czułam.
bakterię przenosi również końska mucha, z tego co się orientuję.
tak jak Renia mówi-do zakaźnika może reakcja na antybiotyk będzie kluczowa,ale też gwarancji nie ma ponieważ przy grzybicy i innych (chlamydia np.) też są herxy po antybiotykach.

ja osobiście,na chwilę obecną odpuszczam, jutro idę do nowej pracy.Zobaczymy.
ani_ pęcherz dokucza mi tak jak tobie...wredne to jest.Najgorzej jak idę spać,położę się a za chwilę znowu trzeba wstać.wrrr

Reumatolog kilka dni temu wykluczył wszystkie choroby reumatyczne.Za to stwierdził,że na moim miejscu bliżej poznał by mój kręgosłup,ponieważ na gołe oko jest powazne skrzywienie w odcinku piersiowym.
Chciałam zrobić RTG,ale nie chcą mi dać skierowania.Może w sierpniu jak pójdę do neurologa-to wyproszę o MRI kręgosłupa...sama nie wiem.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-07-19, 12:44

ani_ pisze:że po siusiu dalej chce mi się siusiu. Mam ciągłe parcie na mocz, jestem w stanie go utrzymać, jednak to uczucie.

Zrób badanie moczu, nawet jak nie dostaniesz skierowania do lab. to się wykosztuj (w 10 pln powinno się zmieścić) takie odczucia dają także wytrącające sie z moczu kryształy np. szczawianów

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-07-19, 15:22

ani_ dobrze też posiew zrobić w DOBRYM labie. Posiew posiewowi nie równy, zależy pod jakim kątem chcą hodować bakcyle i jak długo będą czekać na jakiś ewentaulny wrost.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-08-10, 12:04

witam ...o mamo jaka posucha...

mam pytanie do SM-owców...i nie tylko
czy falowanie obrazu....tzn..widzę wszystko tak jakby mi falowało (dodam,że nie spożywałam nic wyskokowego hihi), jak zamykam oczy to mam straszny helikopter i wrażenie jakby mi się gałki w kółko kręciły.
wcześniej miałam to w ub roku 2 razy, w tym roku do czerwca tylko raz...a od 4 dni codziennie kilka razy dziennie...wiecie co to za cholerstwo..pojawia się nagle...a najgorzej jak właśnie prowadzę auto wrrrrrrrrrrrrr

pozdrawiam was i ciekawa jestem na jakim jesteście wszyscy etapie z diagnozami?

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-08-16, 18:59

No widze, że wszyscy urlopują ;)

i jak tam aidi z tym falowaniem?

Ja dalej łykam antybiotyki. Wyniki badań mam w normie (nerki, wątroba, morfologia). Byleby tak dalej. Kolejna wizyta za miesiąć, może wtedy zmiana leków.

Cały czas herxuję deliktanie - także leczenie działa. No i paskudztwo dalej we wmnie siedzi. Herxy mam głownie stawowe (ból specyficzny).

Waga po ostrych spadkach mi się ustabilizowała. Ale i tak dalej mam niewielką nadwagę ;). Mam nadzieję, że po leczeniu przy okazji moje BMI będzie w normie. Brakuje mi 4 kg ;).

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-08-19, 12:02

tak...urlopuja ;) ja już po ...właśnie wróciłam dzisiaj do pracy . Skończyła się sielanka wrrrr a było tak pięknie ech...

falowanie mi minęło aczkolwiek wzrok mi się skiepścił lekko...gorzej widzę-wieczorem szczególnie :)
to jak kurza ślepota hahaha

osłabienie mięśni po wysiłku jest nadal. Gdyby nie to,że mieliśmy wózek dla naszego bąka...to chyba bym nie spacerowała...a tak wiozłam sobie pusty wózek i lepiej się szło. Najgorsze,że słowem na ten temat wspomnieć bliskim nie chcę...i sama ze sobą z tym walczę-wkurzające.
na domiar złego wyglądam jak Angelina Joli...bo mnie osa w usta dziabnęła :8: -w górną wargę...jakby nie mogła jakoś symetrycznie 8-)
to chyba raczej kaczy dziób mi się zrobił :7:

Persefono...dobrze że antybiotyk działa :) oby już wszystko wypędził i żebyś mogła w końcu odpocząć :)

ani_
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-14, 18:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: ani_ » 2011-09-06, 15:49

Hej,
Ostatnio miałam rezonans, wyszedł czysty więc o SM zapominam, dostaję zastrzyki z witaminy B12, czuję się całkiem nieźle, dokuczają mi jakieś drobiazgi. Pozdrawiam serdecznie:)

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-09-06, 19:08

ani_ pisze:Hej,
Ostatnio miałam rezonans, wyszedł czysty więc o SM zapominam, dostaję zastrzyki z witaminy B12, czuję się całkiem nieźle, dokuczają mi jakieś drobiazgi. Pozdrawiam serdecznie:)


Najważniejsze, że dobrze się czujesz :). Ciesz się życiem :)

I N E S
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-23, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: I N E S » 2011-09-22, 19:31

Witam, w morfologii wyszedł mi bardzo duży poziom testosteronu, znacznie większy niż u mężczyzn, czego ni jak nie odczuwam, no prócz agresji, czy ktoś tak miał?

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-09-22, 23:21

Witam..ja nie pomogę...nie wiem zwyczajnie...

za to chciałam pojęczeć..od wczoraj kiepsko chodzę...a od kilku dni jakby korzonki...jak leżę i chodzę -drętwieją mi obie nogi,masakra jakaś noooo :(
jak tu rzyć normalnie...wrrrrrrr
głowa chce a ciało nie może :2:
na szczęście do Dr. Grudzki mam na grudzień...to już niedaleko :lol:


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości