Ciągnąć dalej czy odpuścić??

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

zozo
Posty: 81
Rejestracja: 2011-12-25, 12:54
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Ciągnąć dalej czy odpuścić??

Postautor: zozo » 2012-01-16, 21:21

W październiku po raz pierwszy wystąpiło u mnie PZNW, zrobione wtedy MRI (głowy i szyi) i wyszło ok. Dostałam Solu Medrol. Międzyczasie pojawiła się krótkowzroczność w październiku startowałam z +0,75 teraz jestem na etapie -1,75. Tydzień temu dostałam po raz kolejny Solu Medrol znów na kolejne PZNW. Dodatkowo w badaniu neurologicznym stwierdzono u mnie niezborność kończyn prawych, nieprawidłową próbę Romberga z tendencją do padania ku tyłowi, zniesienie odruchów podeszwowych obustronnie, zniesienie odruchów brzusznych po prawej i dolnych po lewej, opadanie powieki w tym oku, w którym stwierdzono PZNW, zaburzenia czucia bólu i temperatury po stronie prawej. Mam zalecone powtórzenie MRI. W czasie pobytu w szpitalu z drugim PZNW zrobione mi potencjały wywoływane, które o dziwo wyszły ok (je także mam powtórzyć). Okuliści nie mieli wątpliwości, że to PZNW (nagła utrata ostrości, podwójne widzenie, zaburzenia widzenia barwnego, bóle przy ruchach, ruchy ograniczone), teraz jako pozostałość mam bledszą tarczę nerwu wzrokowego w tym oku od skronii.
Pomóżcie.... czy w takiej sytuacji skoro MRI w październiku było czyste mogę uznać się za zdrową i odpuścić dalej tą całą diagnostykę, nie powtarzać tego MRI; czy może wg Was to wszystko wskazuje, że jednak coś się dzieje i powinnam to kontrolować??

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-01-16, 22:46

zozo, jestem jak najdalsza od stawiania diagnoz i prorokowania czegokolwiek. Nie mam i nie odczuwam takiego prawa, aby sugerować jakąś chorobę. Jednak...
zozo pisze:czy w takiej sytuacji skoro MRI w październiku było czyste mogę uznać się za zdrową i odpuścić dalej tą całą diagnostykę, nie powtarzać tego MRI; czy może wg Was to wszystko wskazuje, że jednak coś się dzieje i powinnam to kontrolować??

...nawet jeśli nic się dzieje, a lekarze zalecają powtórne MRI czy potencjały (za free) to zrób to. Nawet, jeśli miałoby to być tylko dla Twojego poczucia, że zrobiłaś wszystko co mogłaś. Nie oznacza to jednak, że masz się czuć chora. Po prostu skorzystaj ze wszystkich badań, jakie masz zapewnione(?). Warto mieć kontrolę.
Pozdrawiam :-)
Obrazek

zozo
Posty: 81
Rejestracja: 2011-12-25, 12:54
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: zozo » 2012-01-17, 09:55

Właśnie to nie jest takie proste.... MRI mam mieć zrobione podczas zaplanowanego pobytu w szpitalu. Mam wyznaczony termin i miałam czekać do tego czasu i wstrzymać się i nie robić badań ani nic; te co miałam zrobione to wyszły tak niespodziewanie ze względu na pobyt w szpitalu przez drugie PZNW
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zozo, łącznie zmieniany 1 raz.

zozo
Posty: 81
Rejestracja: 2011-12-25, 12:54
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: zozo » 2012-01-29, 14:27

Od rana mam zdrętwiała rękę.... Nie pomaga rozmasowanie, ani rozruszanie.... co robić???


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości