SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-03-02, 09:42

moskit30, podejdź jak trochę realistycznie do tego. Jeżeli masz sm, to antybiotyki, które ewentualnie zaczęłabyś łykać przy leczeniu bb czy koinfekcji nie zaszkodzą mu. Natomiast jeżeli to bb, to sterydy i interferony mogą wiele złego zrobić.
Może tak jak pisze tipi, poczekaj sobie spokojnie jeszcze miesiąc, łyknij wcześniej citrosept i zrób badania na obecność bb. Najlepiej testem WB. Kontakt z lekarzem ILADS też chyba byłby nie złym pomysłem.
Diagnoza powinna być na zasadzie wykluczania innych chorób.
Objawy, RMI, są identyczne przy sm jak i bb. Neurolog zawsze będzie widział sm.
A sam test ELISA jest raczej mało wiarygodny i nie powinnaś mu zbytnio wierzyć.
Decyzja jednak to wyłącznie Twoja sprawa.
Z mojej strony jednak bym doradził Ci badania bb, a co do interferonów to one nie uciekną. Jak nie za 2 tygodnie to za pół roku sobie je weźmiesz. Chyba nie ma teraz kolejek na te leki.
Wojtek

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-03-02, 12:46

Hej umowilam badanie BB do NOVA CLINIC w Krakowie,przez telefon powiedzieli mi ze zrobia badanie z palca :-/ i to jest wiarygodne na 80-90% bo z krwi jest tylko 40%,nie wiem o co chodzi ale pojade i zobacze co jest grane:)
Moskit30

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-03-02, 14:14

moskit30, o tym diagnozowaniu bb z palca jeszcze nie słyszałam.Napisz potem co i jak ;-)

Dobrze,że zdecydowałeś się na badanie,zawsze warto potwierdzić/wykluczyć bb oraz koinfekcje.

menfis
Posty: 47
Rejestracja: 2008-03-22, 17:43
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: menfis » 2012-03-04, 17:31

Trochę poczytałem na czym polega diagnostyka w tej klinice i na Twoim miejscu moskit30 przemyślałbym jescze raz chęć zrobienia tam badań :shock:

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-03-04, 19:08

menfis,
co wyczytales prosze napisz
Moskit30

menfis
Posty: 47
Rejestracja: 2008-03-22, 17:43
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: menfis » 2012-03-04, 20:28

Poczytaj trochę chociażby na temat tej diagnostyki MORA. Według mnie jest to kolejne zwykłe szarlataństwo i wyciąganie pieniędzy. Na PW wyślę Ci linki

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-03-04, 20:43

Dzieki:)
Czy ktos byl na wizycie u lek. med. Beata Kowalska-Werbowy w Krakowie?
Moskit30

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-03-04, 23:14

Chciałam zapytać się jak to jest z dietą u osób stosujących antybiotyki.Wiadomo,że wskazana jest dieta przeciwgrzybicza,jednak chciałabym wiedzieć jak rygorystycznie jej przestrzegacie? Czy pozawalacie sobie raz na jakiś czas na "normalne" jedzenie,czyli produkty raczej niewskazane przy tej diecie?
I jakie probiotyki stosujecie przy antybiotykoterapii?

ewelinac2006
Posty: 41
Rejestracja: 2011-02-12, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Postautor: ewelinac2006 » 2012-03-05, 07:24

Witam serdecznie.
Mój zięć leczy się już od prawie roku u dr.Werbowy. Bardzo chwali sobie tą lekarkę. Tylko bardzo trudno się jest dostać pierwszy raz. Dość długie terminy, ale Warto.
Nie trzeba być bogaczem,by ofiarować coś cennego
drugiemu człowiekowi.
(Dorothy Green)

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2012-03-05, 11:09

Aśka, - Stosuję dietę już 5 miesiąc. Na początku bardzo starałam się przestrzegać dietę bardzo rygorystycznie, ale z czasem coraz gorzej mi to wychodziło. Nie twierdzę, ze nie trzeba jej trzymać, ale uważam że każdy powinien dostosować diete do swojego organizmu. Ja staram sie nie jeść cukrow prostych, tj, słodyczy i bialego cukru. Staram się nie jeść nic na białej mące. Staram się nie jeść owoców. Pije dużo zielonej herbaty.
Od czasu do czasu jem normalnie, tzn. pizze, biale bułeczki, pierożki, czasami skuszę sie na ciasto, czekoladke i inne niedozwolone rzeczy. Jeżeli poczuję bulgotanie w brzuchu biorę nystatyne i po kłopocie. Jem zupy pomidorowe i barszcz, ktorego ponoć nie wolno. Czasami jem makaron. NIC MI NIE JEST. Ale jak juz wcześniej napisalam to indywidualna sprawa i każdy powinien zobaczyć jak reaguje na zakazaną rzecz.

Biorę probiotyki: multilak i biopron 9 :lol:

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2012-03-05, 11:52

Ja zgadzam się z kria, w 100% . Na początku rygorystycznie przestrzegałam diety...A teraz jem wszystko - choć dalej nie słodzę i staram się nie jeść białego pieczywa - ale tylko STARAM się ;-)
Nadzieja umiera ostatnia ...

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-03-05, 14:14

Aśka pisze:Chciałam zapytać się jak to jest z dietą u osób stosujących antybiotyki.Wiadomo,że wskazana jest dieta przeciwgrzybicza,jednak chciałabym wiedzieć jak rygorystycznie jej przestrzegacie? Czy pozawalacie sobie raz na jakiś czas na "normalne" jedzenie,czyli produkty raczej niewskazane przy tej diecie?
I jakie probiotyki stosujecie przy antybiotykoterapii?


asia, kartke mam ale i tak az tego nie przestrzegam za bardzo
bialego pieczywa faktycznie nie jem i odstawilam cukier i slodycze.
czasem pozwalam sobie na tzw"smieci" :lol: ale widze kiedy organizm juz odmawia..

probiotyki biore, lacibios femina i biotyk, podobno biopron9 tez jest dobry. narazie na ym biotyku jade i odpukac jest bardzo dobrze. :-)

a mnie poskladalo od piatku....czuje sie fee.. :roll: dzis mialam kolejny biotrakson i sobie wzielam dzis citrogrept i teraz nie wiem czy mozna to laczyc z abx bo mam sprzeczne informacje?
w sumie citrosept jadlam razem z abx jak robilam badanie moczu u dr wielkoszynskiego to 6 dni na abx i citrosepcie wiec chyba mozna hmm? a herx wystapil.
dzis po 15 minutach od citrogretpu tak mnie zwalilo ze musialam sie polozyc na chwile.ciezkie nogi, zobaczymy co dr powie dzis na wizycie.

menfis
Posty: 47
Rejestracja: 2008-03-22, 17:43
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: menfis » 2012-03-05, 18:58

Hej
Otrzymałem dzisiaj wyniki badań LTT z Augsburga i sam nie wiem już co o tym myśleć. Badanie robiłem w trakcie przyjmowania antybiotyków. Pół roku wcześniej robiłem LTT w Synevo bez antybiotyków i wszystko wyszło ujemne, tak samo w Lublinie dodatnia wyszła tylko Mykoplazma. Może ktoś patrząc na te wyniki powie mi czy mam się już cieszyć i rozpoczynać stanowczą walkę z borelką, czy jeszcze powstrzymać emocje na wodzy(Dodam jeszcze tylko, że podczas aboxów nie czułem zbytniej różnicy nie licząc zauważalnej aktywności grzyba)


Material: CPDA-Blood, EDTA-Blood, Heparin-Blood
Borrelia burgdorferi Elispot LTT
Borrelia burgd. Fully Antigen + 4 SI < 2
Borrelia OSP-Mix (OSPA/OSPC/DbpA) + 4 SI < 2
Borrelia LFA-1 + 3 SI < 2

The results of the Elispot-Lymphocyte-Transformation-Tests are an indication for an
actual cellular activity against Borrelia burgdorferi.

Explanation Elispot-LTT (LymphocyteTransformationTest):
This method detects an antigen (Borrelia, Chlamydia, Ehrlichia, EBV, Yersinia) induced
release of interferon gamma by reactive lymphocytes. In the Elispot-LTT the Tlymphocytes
are stimulated by bacterial or viral antigens. Antigen specific release of
IFN gamma is detected by a standardized ELISA colour technique in form of “spots”.
The number of spots is resulted in form of a stimulation-index (SI) in comparison with a
negative control (reference range: < 2 SI).
Results = 2 SI (borderline) or > 2 SI (positive) mean a specific response of the Tlymphocytes
regarding the different antigens in the Elispot-LTT. The higher the result of
the SI, the stronger is the T-cellular immune-response in general.

CD 57 Flow Cytometry
Leucocytes 4.27 tsd/ul 4-10
Peripheral Lymphocytes 40.70 % 18.0-51.0
Lymphocytes 1738 /μl 468-5100
Natural killer cells 13.85 % 6-29
Natural killer cells 241 /μl 60-700
CD 57 positive NK-cells 8.39 % 2-77
CD 57 positive NK-cells 146 /μl 100-360

The CD57-cell-count is an indication for a chronic immune-suppressive situation
caused by Borrelia burgdorferi.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-03-06, 19:59

z tego co wiem LTT sie powinno robic bez antybiotykow, minimum 6 tygodni od badania. bo to tak to moga chyba byc falszywe wyniki. tak mi sie wydaje, sama mialam robic LTT i mowili ze min 6 tyg bez antybiotykow i sterydow.

bylam na kontroli u neurologa
po miesiacu aż jeden odruch patologiczny odszedl ;p a jeden doszedl
nadal mam slaba lewa strone, chociaz obydwie nogi sa wyraznie slabe. wyraznie wzmozone mam odruchy.
nie mam czucia i odruchu brzusznego po lewej stronie. ogladala mnie dokladnie i pyta sie czy nie mam problemow z prawa reka..hmm :cyclopsani: jakos tak mnie badala i musiala cos zauwazyc. oko bardziej zezuje.
czyloi generalnie stoi w miejscu..

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-03-06, 22:01

Kolejna wizyta u dr.W za mną.
Tym razem "lajtowo" -doxy,duomox,tyni i ketakonazol plus wit.D i probiotyki.

Trochę mnie wystraszył ,bo sam się zdziwil ,że nie ma poprawy.... :evil:

Na następnej wizycie recepta na biotrakson znowu kolejne 30 wlewów :-?
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości