SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-03-21, 08:18

Kulka, wynik nie jest dodatni. P41 nie jest antygenem specyficznym dla BB. Wynik, nawet dodatni w klasie IgG nie mówi o aktywnej chorobie, ale o śladzie immunologicznym (chory miał kiedyś kontakt z białkiem, z którym reaguje antygen i jego ukłąd immunologiczny zapamiętał to). Ale nie od dzis wiadomo, że przeciwciała w BB nie są miarodajne. Na obraz borelizoy składa się cała gama danych, przede wszystkim obraz klincizny, reakcja na antybiotyki, różnego rodzaju testy ... To nie jest prosta diagnostyka :( I chyba żadko ma się 100% pewność, niestety :/ Dlatego musi się temu przyjrzeć specjalista.

Szylkretowa, z tego co pamiętam, zaletą Unidoksu jest stosunkowo nieska cena. Przynajmniej w porównaniu do innych antybiotyków.

kaja23
Posty: 91
Rejestracja: 2011-10-07, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kaja23 » 2012-03-21, 09:56

szylkretowa

Co do unidoxu- tak cena jest niska, ja płace za 10 tbl, 7 złoty.
No i słońca unikać jak ognia.
Ja byłam około pół godziny na słońcu, i spaliło mi czoło, nos i policzki :20:
Przez pierwsze trzy dni- było masakrycznie, obecnie czasami zawroty głowy ale to rzadko, i da się żyć :6:

A u mnie po dwóch tygodniach leczenia, znikły mroczki sprzed oczu, co prawda stopniowo ale różnica ogromna. :23:
Przed leczeniem miałam tak usiany obraz przed oczami tymi mroczkami że...

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-03-21, 10:34

kulka może o to forum Ci chodziło?
http://forum.chlamydioza.pl/portal.php?show=2
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Kulka
Posty: 176
Rejestracja: 2011-11-03, 12:37
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Kulka » 2012-03-21, 12:31

Raniu, tak, tak o to forum chodziło, jakoś wczoraj je znalazłam:)
Karusiap bardzo dziękuję Ci za wyjaśnienie, właśnie takiej informacji potrzebowałam - co to właściwie oznacza. Lekarz pod wynikami napisał takie coś
"Przy obecności objawów klinicznych obraz badania może świadczyć o późnej fazie choroby z Lyme"
Tak więc mając obraz kliniczny (jak mniemam ten sam co w SM) powinniśmy grzebać dalej, bo ten wynik może coś oznaczać.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-03-21, 18:26

Kulka pisze:Tak więc mając obraz kliniczny (jak mniemam ten sam co w SM) powinniśmy grzebać dalej, bo ten wynik może coś oznaczać.

dokładnie a teraz spokojnie poczekajcie niech lekarz potwierdzi . :-)
powodzenia. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Sylwia_1985
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-19, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sylwia_1985 » 2012-03-22, 15:17

Witajcie,
w dniu dzisiejszym zaczęłam próbną antybiotykoterapię. Mam brać:
Unidox 2 razy po 2 tabletki,
Tinidazol 2 tabletki rano
Bioracef 2 razy po 1 tabletce.
Dzisiaj wzięłam pierwszą dawkę. No i w tym momencie okazało się, że mam stan podgorączkowy 37 stopni. Czy to może być herx?
Możecie mi napisać czego mogę się spodziewać jeśli chodzi o herxy? Trochę się nimi martwię bo i bez nich nie najlepiej się czuję :) Gdybym wiedziała jakie mogą być objawy byłabym spokojniejsza :) I w razie czego bym je po prostu sobie "przeczekała" :)
Gorąco was pozdrawiam :) Będę bardzo wdzięczna za info od Was :)

Maja368
Posty: 43
Rejestracja: 2010-10-09, 15:27
Lokalizacja: daleko ;)

Postautor: Maja368 » 2012-03-22, 16:19

Cześć wszystkim
Jestem po wizycie w Poznaniu i dostałam recepty na leki,których nazw nie umiem odczytać.Jutro wybiorę się do apteki to dokładnie będę wiedzieć.Na razie napiszę jak umiem:
Doxy..... 2x2 100
Azitro..... 1x1 0,5(4 dni w tyg.)
Dicofan.....3x1(coś na grzyba?)
Sinamit q10Komb 2x 4 dawki
Witamina C MSE matrix 2x1
Multiwitamina 1x1
dieta bezcukrowa
Sinamit i wit. C MSE muszę kupić z Gorzowa Wlkp chyba przez kuriera.Jutro będę tam dzwonić.
Ogólnie lekarz powiedział,że SM może występować w "pakiecie" z Chlamą i Myco....Zobaczymy jak się będę czuła po lekach ;-) To na razie tyle z nowości.Następna wizyta 26.04, :roll: Pozdrawiam serdecznie :10:

tipi
Posty: 82
Rejestracja: 2011-07-27, 11:06
Lokalizacja: pl/uk
Kontaktowanie:

Postautor: tipi » 2012-03-22, 16:40

Sylwia z tego co wiem herksy to bardzo indywidualna sprawa. Ja nie bardzo moge na nie narzekac po miesiacu antybiotykoterapii ( w porownaniu do tego co sie spodziewalam to lajcik-kolana mnie bola czasem, mam dola na tyni, ale jest tez duzo plusow, niektore objawy mi mijaja); z tego co wiem herks u niektorych sie pojawia i daje w kosc a inni nawet moga lepiej sie czuc na abaxach; wiec glowa do gory; a moze to zbieg okolicznosci ze dzis masz stan podgoraczkowy?

Janat
Posty: 27
Rejestracja: 2012-01-15, 20:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Janat » 2012-03-22, 16:56

Witajcie, czytam o Waszych herxach. Ja leczę się na BB dop. ponad 2 tyg. i różnie to bywa, np. po odstawieniu obecnie jednego z leków, czuję jakby częściej bóle głowy, taki szczypanie w głowie, palenie, bądź wrażenie jakby w głowie był lont, który się pali :) Dziwne odczucie. Co do zawrotów głowy, to mam je znacznie rzadziej, a jeśli są, to pojawiają się nagle. Bolą mnie palce u stóp-szczególnie duże, łydki, pachwina lewa (nie mogę lewej nogi odchylić na zewnątrz, bo cholernie boli wtedy w pachwinie), tak normalnie, gdy chodzę tego bólu nie czuję. Czasem, strzyknie tu i ówdzie, albo mam spadki temperatury, sine paznokcie u rąk, febrę-tak mnie trzepie, bądź stan podgorączkowy. Tęcza dolegliwości w danym dniu. Bolą nogi-wrażenie łamania w kościach, szumi w uszach, ciśnie w nosie-brak powonienia. Choć akurat najbardziej nie domaga głowa...

Czy ktoś z Was w trakcie antybiotykoterapii i stosowania diety utył ??? Właśnie się zważyłam i doszło mi 2 kg, czy to od leków?

Czytając wypowiedzi chorych na BB nie czuję się taka samotna w mojej walce, za co wszystkim dziękuję :)

Pozdrawiam serdecznie.

Janat
Ostatnio zmieniony 2012-03-22, 17:20 przez Janat, łącznie zmieniany 1 raz.
Janat

Sylwia_1985
Posty: 29
Rejestracja: 2012-02-19, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sylwia_1985 » 2012-03-22, 17:07

Może to zbieg okoliczności :) Z wrażenia hehe, że zaczęłam łykać antybiotyki:) Ale nie sądze;)
Tak naprawdę to tylko taka mała prowokacja :) Czas pokaże co u mnie jest jak dostanę wyniki:)
Dziekuję tipi i Janat za podpowiedzi :)

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-03-22, 18:21

Jakie testy zrobić w kierunku boreliozy?
Ugryzienia kleszcza nie widziałem u siebie. Choróbsko moje ma ok 4 lat.
Interesuje mnie kilka różnych testów, cena nie gra roli.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-03-22, 20:03

sylwia herksy to indywidualna sprawa..kazdy ma inne chyba..podobno stare objawy moga sie nasilic z tego co kojarze...

stany podgoraczkowe tez moga byc jak najbardziej :)
ja mialam zawsze 37,4 a czasem najwiecej mialam 38,9 no to raz cale szczescie...



czesc maja, czyli standart z lekow dostalas, :-D co do chorob, to gdzies slyszalam ze mykoplazmy imituja bardzo czesto sm..

janat co do chudniecia tycia..ja narazie raczej nic nie utylam. i mam nadzieje ze tak bedzie :8: ale na innym forum czytalam ze niektorzy moga przytyc na abx a niektorzy chudna w czasie kuracji.

leonardo moze zrobc badanie LTT albo badanie LUAT u dr wielkoszynskiego , jesli chodzi o borelioze.


a ja jestem 3 dni bez abx, mam przerwe ta miesiaczna i kiepsko sie czuje..
w nocy juz kolana mnie zaczely bolec...dzisiaj mnie boli cale cialo jakby mnie pobili :2: czuje ze spastyka w nogach zaczyna mi dokuczac..niefajnie :-/

tipi
Posty: 82
Rejestracja: 2011-07-27, 11:06
Lokalizacja: pl/uk
Kontaktowanie:

Postautor: tipi » 2012-03-23, 18:33

przeziebialam sie-dzis mijaja 4 tyg. na abaxach i myslalam ze to niemozliwe, na szczescie oswiecono mnie ze abaxy sa na bakterie a nie wirusy, kurde z nosa leci, gardlo boli, glowa tez -tego sie nie spodziewalam:(

waldi
Posty: 72
Rejestracja: 2008-11-07, 17:54
Lokalizacja: środkowo-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: waldi » 2012-03-23, 21:19

gwałtowne zmiany wagi to są objawy boreliozy jedne z wielu , w ciągu 2 lat pojechałem w dół ponad 15 kg teraz znowu ciągne w góre 10 od dolnego pułapu leki stosuje od 2 miesiecy wiec to nie od tego tak mysle !!!
harnaś

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-03-23, 21:56

a ze mnie nic nie moze zleciec cos, trudno chudne jakos
a rok temu polecialo 7 kilo a teraz ciezej..hormony sprawdzilam i ksiazkowe.. :-/ a tu glupie, 2 3 kilo to jakas katroga.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości