SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Iwsia
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-09, 20:01
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Iwsia » 2012-09-15, 10:15

Witajcie

Szukam strony internetowej dr. Piotra Kurkiewicz, jak nazłość nie mogę znaleźć, może mi ktoś podlinkować, proszę :lol:

skonka07
Posty: 33
Rejestracja: 2012-09-06, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Postautor: skonka07 » 2012-09-15, 12:52

Witaj :-)
Ja pisałam maila do dr.Piotra-odpisał następnego dnia
piotr kurkiewicz
tel kom 502 055 627

piotr.kurkiewicz@gmail.com
A tutaj link do wypowiedzi dr.Piotra

http://kleszcze.edu.pl/blog-borelioza-p ... 7-150.html
i jeszcze jeden
http://tvzdrowie.pl/ekspert.html?id=24
Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 2012-09-15, 13:08 przez skonka07, łącznie zmieniany 1 raz.

skonka07
Posty: 33
Rejestracja: 2012-09-06, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Postautor: skonka07 » 2012-09-15, 13:01

niusiek84 pisze:skonka07, mój mąz po citrsepcie ( mieliśmy też brać do testów) dostał silnych zachwiań równowagi, rozbicia - my niestety trafiliśmy po Solu na neurologię - miał to być rzut...
Dziś wiem, że to były wybijane bakcyle :16: .
Trzymam kciukasy.

Dzięki,ja też trzymam :-D
Zauważyłam ,że od rana,po przebudzenia jest duuuuuuuuużo lepiej,potem drętwienia wracają ale słabsze, niż przez ostatnie kilka tygodni.
Moje bakcyle (jeśli to te cholery :1: ) lubią widocznie pozycję horyzontalną :-D :-D :-D

Iwsia
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-09, 20:01
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Iwsia » 2012-09-15, 13:59

dzieki za linki, tego właśnie szukałam, a gdzie najlepiej zrobić test Wester-blot ?

skonka07
Posty: 33
Rejestracja: 2012-09-06, 18:07
Lokalizacja: Łódź

Postautor: skonka07 » 2012-09-15, 14:59

Iwsia pisze: gdzie najlepiej zrobić test Wester-blot ?

Wrzuć w wyszukiwarkę pytanie gdzie zrobić test WB w Kielcach i szukaj na forach boreliozy.
Kielce to duże miasto,a większość labów robi testy na choroby zakaźne.Test WB w klasie igM,IgG są płatne,nie wiem czy dobrze pamiętam ale 1klasa kosztuje ok 180 zł.(czy jest opcja NFZ -skierowanie od zakaźnika- musisz pytać w labie)

WB
Test WB można między innymi zrobić w IMW w Lublinie (informacje w poście pt. Testy na 3 chamydie i Mykoplasma pn w IMW) lub w każdym punkcie Diagnostyki; http://www.diag.pl/ Badania nie polecam wykonywać w PZH (Państwowy Zakład Higieny) w Warszawie gdyż – koszt wtedy wynosi 450zł, a chcącym wykonać tam badania stwarzane są problemy Bardzo szybko testy wykonuje krakowski oddział „Diagnostyki” – wynik jest już za 2 dni bardzo dobrze opisany. Badanie WB należy zrobić w oby dwóch klasach tzn. w klasie IgM i IgG. Przed badaniem nie powinno się zażywać antybiotyków przez okres około 4 tygodni (większa szansa na wynik fałszywie ujemny). Dodatkowe informacje gdzie można zrobić test WB można zleźć na forum borelioza.

Pozdrawiam ,resztę wyślę na priva :-)

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-09-15, 19:27

Pisałam juz o piciu koktajlu z młodego jęczmienia .
Miałam sceptyczny stosunek do tego -ale pan przyniósł mi artykuł z ksiązki o jęczmienu. I jest tam rozdział o chorobie z Lyme i skutkach picia jęczmienia -wg ich badań po 3 miesiącach picia grupa badana odczuła ulgę w dolegliwościach.
Tak więc postanowiłam ,ze zrobię ten eksperyment na sobie i zobaczę co bedzie po 3 miesiącach. Teraz się zmuszam do picia ,ale w imię nauki :7: ....
:14: i nie będe narzekała ,że powinni krowom placić za jedzenie trawy ,bo to takie paskudne :1:
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2012-09-15, 21:52

keyara pisze:Pisałam juz o piciu koktajlu z młodego jęczmienia .
Miałam sceptyczny stosunek do tego -ale pan przyniósł mi artykuł z ksiązki o jęczmienu. I jest tam rozdział o chorobie z Lyme i skutkach picia jęczmienia -wg ich badań po 3 miesiącach picia grupa badana odczuła ulgę w dolegliwościach.
Tak więc postanowiłam ,ze zrobię ten eksperyment na sobie i zobaczę co bedzie po 3 miesiącach. Teraz się zmuszam do picia ,ale w imię nauki :7: ....
:14: i nie będe narzekała ,że powinni krowom placić za jedzenie trawy ,bo to takie paskudne :1:


skad bierzesz jeczmien? jak sie robi sok?

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-09-15, 22:07

brumm, pan ,który mnie masuje zdaje się byc dystrybutorem tej firmy :
Obrazek

kupiłam u niego opakowanie ,ale jest masakrycznie drogie .Widziałam na allegro za ułamek ceny mojego.Oczywiście zostałam uprzedzona ,ze niekoniecznie to to samo.Zamierzam jednak kolejny proszek kupić właśnie tam.
Do kompletu zalecał tabletki chlorelli -jeszcze drozsze ,a w zielarskim dokładnie ta sama sytuacja - 30kilka złotych do 180zł u pana.
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2012-09-16, 00:00

keyara pisze:brumm, pan ,który mnie masuje zdaje się byc dystrybutorem tej firmy :
Obrazek

kupiłam u niego opakowanie ,ale jest masakrycznie drogie .Widziałam na allegro za ułamek ceny mojego.Oczywiście zostałam uprzedzona ,ze niekoniecznie to to samo.Zamierzam jednak kolejny proszek kupić właśnie tam.
Do kompletu zalecał tabletki chlorelli -jeszcze drozsze ,a w zielarskim dokładnie ta sama sytuacja - 30kilka złotych do 180zł u pana.


Dziękuję! Jej, już nie wiem czym mam się suplementować :) Gdybym brała wszystko o czym słyszałam, dnia by mi nie starczyło :) Nie mniej jednak po kwasach omega przyjmowanych systematycznie czułam sie lepiej. Nawet mąż mi powiedział, ze te leki działają ( omega i olej z wiesiołka <mikolaj> ) i codziennie rano i wieczorem przypominał ze mam brać. Jak zadziała u Ciebie to też zacznę pić :)

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-09-17, 16:01

brumm pisze: ( omega i olej z wiesiołka ) i codziennie rano i wieczorem przypominał ze mam brać. Jak zadziała u Ciebie to też zacznę pić


do kompletu z "zielonym" piję właśnie olej z wiesiołka - łyżka dziennie z sokiem z cytryny.
Kupiłam buteleczkę w sklepie ze zdrową zywnością 25zl -100ml .
Juz sama nie wiem co myśleć ,bo abaxy w sumie mam tylko zmodyfikowane co do wielkości dawek.
Mam 10 masazy stóp za sobą i znowu wydaje mi się ,ze lepiej zginam kolana -do tej pory mogłam przesuwać sztywne przeszczepy -teraz udaje mi się po prostu iść w asyście kul .
Masujemy punkty odpowiednie w SM (skoro objawy się pokrywają) plus punkty odpowiedzialne za równowagę,biodra,hormony kobiece.
Nie wiem czy to druga jaskólka po pęcherzu i czyja to zasługa -abax czy refleksoterapii ... A może wszystko razem.
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-09-17, 17:47

ktore punkty sa odpowiednie w sm?

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-09-17, 18:51

W SM - nerki,moczowody,pęcherz moczowy,żolądek,odbyt,głowa,gruczoły przytarczyczne,kręgosłup,narządy przemiany materii,mózg,śledziona,mózdzek,

dodatkowo na grzbietowej stronie stopy między małym palcem a poprzednim -równowaga

wg "Akupresura stopy"siostry Heidi Mashafret

http://s1.img.pl/a/219421
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-09-18, 11:01

Moi drodzy -mam ogromna prośbę do wszystkich ,którzy maja duze problemy stawowe w boreliozie.
Poszukuję takich osób chcących wymienić się wiadomościami.Mam znajomego chorego na kostno-stawową postać i jest na granicy załamania.Leczy się od roku ILDAS z ogromnym pogorszeniem. chciałby dowiedzieć się jak sobie radzić z nadżerkami w stawach ,bo juz się mu pojawiają.
Jeśli mozecie pomóc ,lub z nim porozmawiać prosze o kontakt
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Iwsia
Posty: 14
Rejestracja: 2012-09-09, 20:01
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Iwsia » 2012-09-21, 08:11

Wczoraj odebrałam wyniki badań ze szpitala,( poszłam po wynik punkcji, bo nie wpisali mi w karcie informacyjnej, oczywiście nikt mnie nie poinformował przy wyjściu, że czekają na jakieś wyniki)

ana; stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych miano 1:100

ana2; stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych miano 1:100 dających w komórkach Hep-2 oraz świecenia homogenny, ziarnisty i jąderkowy.

Metodą immunoblotu STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciw:
SS-A: ++
Ro-52: +++
Scl-70: +++

Interpretacja wyniku badania uzależniona jest od całości obrazu klinicznego pacjenta.


Rozmawiałam z panią ordynator, ona powiedziała, że ten wynik + mój stan, jednoznacznie wskazują na chorobę autoimmunologiczną. Mam jak najszybciej udać się do reumatologa.

W necie wyczytałam, że takie świecenia daje sm, toczeń i twardzica, jestem przerażona, wszystkie te choroby są nieuleczalne i degenerują cały organizm człowieka.

Jedyne pocieszenie, że wiem, że naprawdę coś mi jest, bo momentami myślałam, że wariuję.


Zapomniałam zapytać miał ktoś z was takie badanie ???
, ja się cały czas zastanawiam czy borelka może dawać taki wynik badania,

chyba napiszę do doktora Kurkiewicza
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Iwsia, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniaaa
Posty: 40
Rejestracja: 2012-05-11, 11:40
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Aniaaa » 2012-09-21, 11:21

Miałam badanie ANA z wynikiem ujemnym a lekarze stwierdzili że mam SM.
Przeczytaj sobie Wszytko o SM na początku forum tam jest opisane.
Słyszałam, że ANA czasami wychodzi pozytywnie przy SM ale rzadko. Raczej dodatnie to choroby reumatyczne, toczeń przedewszyskim, kiła itp.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości