Drętwienie i swędzenie nóg

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

8marti5
Posty: 3
Rejestracja: 2012-10-12, 00:26
Lokalizacja: Londyn

Drętwienie i swędzenie nóg

Postautor: 8marti5 » 2012-10-12, 00:51

Witam.
Od razu zaznaczam, że nie chodzi o mnie, tylko o moją żonę.

Ma 30 lat, zawsze bardzo aktywna, ale od ok. 8 miesięcy zaczął jej drętwieć mały palec u lewej ręki. Kolejny objaw zaczął występować odkąd podjęła siedzącą pracę - drętwienie nóg. Nasila się kiedy siedzi przez parę godzin. Żeby znowu je czuć musi chodzić, tupać itd.
Ostatnio bez wyraźnej przyczyny zemdlała na parę minut. W szpitalu nic nie odkryli i stwierdzili po prostu, że jak następnym razem poczuje, że może zemdleć to niech się położy na ziemi i w ten sposób uniknie uderzenia głową o ziemię.

Poza tym od czasu do czasu swędzą ją obie nogi. Drapanie nie przynosi ulgi.

Nie pytam o diagnozę.

Proszę doświadczonych użytkowników o poradę, w jaki sposób rozmawiać z lekarzem, żeby zdiagnozować bądź wykluczyć różne choroby m.in. SM.
O jakie badania prosić? Jakie informacje podawać?

Dziękuję serdecznie za pomoc.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez 8marti5, łącznie zmieniany 2 razy.

Andrzej_wawa
Posty: 177
Rejestracja: 2010-04-27, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andrzej_wawa » 2012-10-12, 01:10

Witaj
Czy Twoja żona była badana przez neurologa ?
Zaburzenia, o których piszesz, mogą być wywołane przez mnóstwo czynników, niekoniecznie układ nerwowy.
Myślę, że na początek zwykłe badanie neurologiczne, a po nim może się okazać, że powód tych problemów jest zupełnie inny.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Andrzej_wawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-10-12, 08:01

Witaj 8marti5,
8marti5 pisze:stwierdzili po prostu ze jak następnym razem poczuje, że może zemdleć to niech się położy na ziemi i w ten sposób uniknie uderzenia głową o ziemię.

Bez komentarza.

8marti5 pisze:żeby zdiagnozować bądź wykluczyc różne choroby m. in. SM.

W >> tym << temacie znajdziesz rodzaje badań, które zazwyczaj są wykonywane w przypadku diagnozowania Sm.
8marti5 pisze: Jakie informacje podawać?

Wszystkie i dobrze jest zapisać je na kartce przed wizytą u lekarza.
Andrzej_wawa pisze:Myślę, że na początek zwykłe badanie neurologiczne, a po nim może się okazać, że powód tych problemów jest zupełnie inny.

Dokładnie tak.
Pozdrawiam.
Obrazek

8marti5
Posty: 3
Rejestracja: 2012-10-12, 00:26
Lokalizacja: Londyn

Postautor: 8marti5 » 2012-10-12, 08:47

Andrzej, dziękuję za odpowiedź. Nie byliśmy jeszcze u neurologa.

Zdajemy sobie sprawę, że przyczyny mogą być różne, dlatego właśnie proszę o pomoc wśród ludzi, którzy są w temacie bardziej niż ja.
Rozumiem, że polecasz neurologa, chcemy się tam udać. Czy to jest jedyny specjalista, czy możemy brać jeszcze lekarzy innych specjalności pod uwagę?

Co im powiedzieć, jakie są kluczowe fakty i sformułowania podczas rozmowy z takimi lekarzami?

O jakiego rodzaju badania możemy prosić?

8marti5
Posty: 3
Rejestracja: 2012-10-12, 00:26
Lokalizacja: Londyn

Postautor: 8marti5 » 2012-10-12, 08:56

Beata, dziękuję za temat z rodzajami badań.

A jeśli chodzi o neurologa, to Dorota (moja żona) będzie prosiła o skierowanie już podczas następnej wizyty u lekarza rodzinnego. Mam nadzieję, że tym razem jej dadzą, bo ostatnio zamiast tego to wysłali ją na MRI dolnej części kręgosłupa.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2012-10-12, 11:12

8marti5 pisze:Mam nadzieję, że tym razem jej dadzą, bo ostatnio zamiast tego to wysłali ją na MRI dolnej części kręgosłupa.

8marti5 to, że macie MRI jednego z odcinków kręgosłupa to dobrze, rozumiem że zrobiliście to badanie :?: a może nie :?: - bo nic nie piszesz o wyniku :?: Niewykluczone, że objawy które pojawiły się u Twojej żony mogą być związane z kręgosłupem.
Lekarz rodzinny powinien bez problemu dać Twojej żonie skierowanie do neurologa, bo zwyczajnie nic go to nie kosztuje, co najwyżej to Wy będziecie sobie szarpać nerwy w oczekiwaniu na wizytę w poradni neurologicznej zwłaszcza, że koniec roku tuż tuż i generalnie terminów brak :8: Wynik badania neurologicznego będzie decydujący w kwestii dalszej diagnostyki.
Witaj na forum :-)
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2012-10-12, 11:35

Zrobicie jak zechcecie, ale ja zachęcam do przebadania jamy brzusznej i klatki piersiowej, bo jak się dochowacie (odpukać - oby nie) diagnozy neurologicznej to dopiero zaczynają się schody!!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości