Czy to stwardnienie rozsiane?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

karolina78
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-15, 14:41
Lokalizacja: paryz

Czy to stwardnienie rozsiane?

Postautor: karolina78 » 2012-11-15, 15:29

Witam

Proszę napiszcie co sądzicie o tych objawach, bardzo się martwię.
Mam skierowanie na rezonans magnetyczny, strasznie się boję, ale to dopiero za 1 miesiąc. Do tego czasu chciałabym zasięgnąć Waszej opinii, czy wygląda to na stwardnienie rozsiane?

Codziennie mam uciskowe bóle głowy (jakby uczucie obręczy na głowie),
- dziwne napięcie w oczach,
- sztywność karku ( jakby gorset ),
- bóle obręczy barkowej i żuchwy,
- drętwienie języka, prawej stopy,
- czasami kołatanie serca i dziwny ścisk w żołądku,
- podczas ziewania nie mogę się ** wyziewać** do końca jakby coś blokowało i ścisk w gardle co kończy się osłabieniem w nogach, dodatkowo ręce jak z ołowiu, ciężkie i osłabione.
Podczas ataków jestem jakaś taka ogłupiała, mam dziwne uczucie nieralności.
Co najgorsze, każdego wieczora ogromne lęki i niepokój bez zdefiniowanej przyczyny,
w nocy zrywam się kilkakrotnie w strasznym stresie, mam wrażenie, że nie widzę na oczy ( ale to tylko wrażenie )

Większość objawów pojawiła się już w 2007 roku, za wyjątkiem osłabionych rąk i problemów z ziewaniem.

Objawy te nie występują stale i nie wszystkie w jednym momencie lecz na przemian.
Potrafię mieć kilka dni spokoju, a potem wszystko wraca.

Lekarz ogólny przepisał mi Xanax - lek przeciwlękowy, po którym natychmiast wszystko przechodzi, tak sobie myślę, że gdyby to było stwardnienie rozsiane to leki tego typu nie działaby na odrętwienia i osłabienia kończyć i pozostałe objawy.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez karolina78, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-11-15, 21:16

Nikt tutaj nie odpowie na pytanie czy to Sm czy nie, bo nie jesteśmy lekarzami a to oni są od stawiania diagnozy.

Nie szukaj też w sieci odpowiedzi na to pytanie, bo to nie jest tak, że taki objaw to nie Sm, a taki to już Sm.

Żeby potwierdzić Sm trzeba zrobić kilka badań, MRI jest jednym z nich, nie bój się tego badania, bo jest ono jednym z kilku i może, ale nie musi coś potwierdzić.

Na twoją korzyść działa to, że masz już dosyć długo te objawy (5 lat) i w miarę stabilny stan oraz to, że po lekach antydepresyjnych czujesz się dobrze.
Poza tym zacznij bardziej dbać o zdrowie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

karolina78
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-15, 14:41
Lokalizacja: paryz

Postautor: karolina78 » 2012-11-19, 15:46

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez karolina78, łącznie zmieniany 1 raz.

fabien
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-16, 22:46
Lokalizacja: niemcy

Postautor: fabien » 2012-12-16, 23:19

Od roku wiem ze mam ms ! i z ziewaniem tez man takie Same Problemy jak Ty! i do tego czuje sie paskudnie i jestem oslabiona, ale poczekaj na wyniki, moze tez byc niedotlenienie mozgu? Pozdrawiam! :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez fabien, łącznie zmieniany 1 raz.
Schneider

karolina78
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-15, 14:41
Lokalizacja: paryz

Postautor: karolina78 » 2012-12-17, 08:43

Witam
Zrobilam w zeszlym tygodniu rezonans magnetyczny mozgu, wszystko w porzadku, nie mam zadnych guzow i stwardnienia rozsianego. ,Lekarz powiedzial, ze nie mam sie czym martwic:)
Wyglada na to ze to jednak na tle nerwowym :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez karolina78, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości