Pomóżcie proszę...

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-27, 10:23

a_g_n_e_s pisze:
candyman pisze:A co ma wspólnego wysokie ciśnienie i wysoki cholesterol do objawów neurologicznych ?? Bo u mnie z cholesterolem kiepsko 280 a i ciśnienie mam skaczące bywa normalnie ale czasem jest nawet 170/110 rzadko bo rzadko ale jest. a na brak objawów neurologicznych nie narzekam.

Cholesterol zatyka naczynia krwionośne, nadciśnienie bardzo osłabia ich ścianki, a zaburzenia krążenia- np. niedokrwienie mózgu, kończyn- może być przyczyną objawów neurologicznych. Podobnie jest np. przy cukrzycy, która również ma negatywny wpływ na układ krążenia, a dotyczy coraz młodszych osób. Pozdrawiam


Witam!
A wiec dalej jest zle...zeszły w duzej mierze dretwienia i sztywnosc z twarzy i rak..ale za to gorzej jest z nogami...szczególnie jak chodze..mam je całe jakby w zakwasach jak dotkne miesni to bola..wszedzie łacznie z posladkami...
Musi byc dobrze!!

catscradle
Posty: 29
Rejestracja: 2012-08-21, 15:53
Lokalizacja: Lublin

Postautor: catscradle » 2012-12-27, 11:38

Daniel to w końcu cię bolą czy nie? Bo takie bóle to raczej nie Sm? A masz osłabienie siły mięśni? Badałeś poziom elektrolitów? Boreliozę? Może być wiele powodów takiego stanu, a nie od razu Sm - fakt, że lekarze wszystko olewają i nie szukają przyczyn. Musisz na pewno zmienić dietę, zdrowo się odżywiasz? Widzisz, jesteś młody, a już masz taki cholesterol i ciśnienie. A co lekarz ci mówił o tym, nic nie zalecił? Kup sobie Asparginian, pozażywaj troche i zobaczysz i przestań się wkręcać, bo ci psycha wysiądzie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez catscradle, łącznie zmieniany 2 razy.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-27, 17:26

catscradle pisze:Daniel to w końcu cię bolą czy nie? Bo takie bóle to raczej nie Sm? A masz osłabienie siły mięśni? Badałeś poziom elektrolitów? Boreliozę? Może być wiele powodów takiego stanu, a nie od razu Sm - fakt że lekarze wszystko olewają i nie szukają przyczyn, musisz na pewno zmienić dietę, zdrowo się odżywiasz? Widzisz, jesteś młody, a już masz taki cholesterol i ciśnienie. A co lekarz ci mówił o tym, nic nie zalecił? Kup sobie Asparginian, pozażywaj trochę i zobaczysz i przestań się wkręcać, bo ci psycha wysiądzie


Dretwiały mi stopy i tak jakby piszczele...teraz nogi mnie bola w taki sposób, ze jak chodze to czuje miesnie albo jak je dotkne ...cos w rodzaju siniaka czy zakwasów...tylko, ze na całym ciele (nogi i posladki)...nie wiem czy takie sa objawy w sm..nie badałem sie na borelioze, bo nie chca mnie przyjac do szpitala...lekarze mówia, ze jest ok, bo odruchy mam w normie, ale nie wiedza jak sie czuje...mam nadzieje, ze to nie sm, ale mrowienia twarzy i rak pozostały z tym, ze nie utrzymuja sie stale ...a psycha to juz mi siadła chyba...

Od kilku dni odzywiam sie zdrowo, pije olej lniany, biore witaminy, staram sie nie jesc tłusto..
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

catscradle
Posty: 29
Rejestracja: 2012-08-21, 15:53
Lokalizacja: Lublin

Postautor: catscradle » 2012-12-27, 20:22

Niestety boreliozę musisz badać we własnym zakresie-poczytaj o tym, jest cały duży wątek na tym forum. Dziwne te twoje bóle, rzeczywiście nie pasują za bardzo do Sm-zwłaszcza piszczele. Musisz pamiętać, ze jest bardzo dużo różnych chorób podobnych lub częściowo podobnych do Sm np. kolagenozy, choroby nerwowo mięśniowe. Dużo ich, ale lekarze wszystko olewają tak, że nie licz na nich, to twoje zdrowie. A jak elektrolity? A zdrowe odżywianie musisz wprowadzić na stałe :->
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez catscradle, łącznie zmieniany 1 raz.

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-12-27, 22:14

SDaniell83, też bym w pierwszej kolejności sprawdziła elektrolity. Poza tym, objawy które opisujesz, szczególnie te bole nóg, bardzo mi pasują do nerwicy, napadu paniki. Dodatkowo piszesz, że psyche siada. Może kup sobie jakieś środki bez recepty, uspokajające ziołowe, pobierz trochę, wyśpij się, postaraj się wyciszyć. Być może to nerwica, a być może nie, tyle że nerwy nasilają ci objawy. Oczywiście nie odwodzę Cię od badań, drążenia tematu, diagnozę nerwicy i objawów somatycznych na jej tle można postawić jedynie po wykluczeniu przyczyn organicznych. Ale... być może próba wyciszenia się pomoże i poczujesz się trochę lepiej? Wiem o czym pisze, nawet nie masz pojęcia co ze mną potrafią zrobić nerwy i panika. SM czy też BB mojego M to przy tym bezobjawowy pryszcz ;)

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-28, 09:47

Karusiap pisze:SDaniell83, też bym w pierwszej kolejności sprawdziła elektrolity. Poza tym, objawy które opisujesz, szczególnie te bóle nóg, bardzo mi pasują do nerwicy, napadu paniki. Dodatkowo piszesz, że psyche siada. Może kup sobie jakieś środki bez recepty, uspokajające ziołowe, pobierz trochę, wyśpij się, postaraj się wyciszyć. Być może to nerwica, a być może nie, tyle że nerwy nasilają ci objawy. Oczywiście nie odwodzę Cię od badań, drążenia tematu, diagnozę nerwicy i objawów somatycznych na jej tle można postawić jedynie po wykluczeniu przyczyn organicznych. Ale... być może próba wyciszenia się pomoże i poczujesz się trochę lepiej? Wiem o czym pisze, nawet nie masz pojęcia co ze mną potrafią
zrobić nerwy i panika. SM czy też BB mojego M to przy tym bezobjawowy pryszcz ;)

kiepsko...nie pomagaja...
Witam, krew miałem badaną i wszystkie skladniki wyszły ok (chyba ze inaczej bada sie poziom elektrolitów)..biore środki uspakajające po których i tak jest kiepsko....Po dzisiejszej przespanej nocy dzieki niestety %%% ból miesni pozostał w posladkach..byc moze od kregosłupa i mrowieje mi prawa stopa jezeli chodzi o nogi...rece i twarz umiarkowanie ...lepiej niz na poczatku, jednak nadal sie utrzymuje...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-12-28, 11:33

Jakie środki przyjmujesz? I od kiedy? Od kiedy masz objawy neurologiczne?
Badanie krwi ogólne nie obejmuje badania elektrolitów. To co opisujesz słabo przystaje do SM. To w sumie dobra wiadomość ;)
Nie poddawaj się, jeśli nie ten lekarz to następny. Do szpitala kładą niechętnie, zresztą, lepiej badania robić ambulatoryjnie, pobyt w szpitalu to naprawdę wątpliwa przyjemność ;)

Pytam o leki uspokajające, bo one też czasem potrafią "dziwnie działać". Ja po jednych p. depresyjnych miałam bardzo nasiloną somatykę. U mnie nerwica objawia się własnie drętwieniem kończyn, sztywnością stawów, bólami mięsniowymi, katarem, zawrotami głowy, dzwonieniem w uszach, dziurami w pamięci... I te objawy mam ciągle, stale, czasem silniejsze, czasem słabsze. Czasem napadowe, bardzo silne. Mam też boreliozę, tyle że te objawy nie reagują na jej leczenie.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-28, 12:57

Karusiap pisze:Jakie środki przyjmujesz? I od kiedy? Od kiedy masz objawy neurologiczne?
Badanie krwi ogólne nie obejmuje badania elektrolitów. To co opisujesz słabo przystaje do SM. To w sumie dobra wiadomość ;)
Nie poddawaj się, jeśli nie ten lekarz to następny. Do szpitala kładą niechętnie, zresztą, lepiej badania robić ambulatoryjnie, pobyt w szpitalu to naprawdę wątpliwa przyjemność ;)

Pytam o leki uspokajające, bo one też czasem potrafią "dziwnie działać". Ja po jednych p. depresyjnych miałam bardzo nasiloną somatykę. U mnie nerwica objawia się własnie drętwieniem kończyn, sztywnością stawów, bólami mięsniowymi, katarem, zawrotami głowy, dzwonieniem w uszach, dziurami w pamięci... I te objawy mam ciągle, stale, czasem silniejsze, czasem słabsze. Czasem napadowe, bardzo silne. Mam też boreliozę, tyle że te objawy nie reagują na jej leczenie.

Jadłem Hydroxyzyne, ale niestety nie pomaga ...teraz jem Relanium i tez srednio pomaga....cały czas mysle o tym dniu, ze wszystko rozwalilem sobie przez kregoslup, a potem ze stresu zachorowałem na sm..wczesniej byłem zdrowym chlopakiem chodzacym na imprezy i ciezko pracujacym fizycycznie...ta obawa, a raczej jaka utrata zdolnosci fizycznej mnie przeraza.
I naprawde dziekuje za wszystkie odpowiedzi..wiem,, ze szukam pocieszenia a wy mi to dajecie...dziekuje!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-29, 08:32

no i dalej jest podobnie...podobnie bo miesnie nóg juz mnie nie bola czuje osłabione nogi od piszczeli do samego dołu...oko boli ale mniej albo sie przyzwyczaiłem...podobnie z rekami sa sztywne ale juz nie tak jak na poczatku z tym ze nadal jest zle i sie zastanawiam czy to minie bo chyba tak mi juz zostanie...
Musi byc dobrze!!

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-12-29, 10:51

SDaniell83, umówiłeś się do jakiegoś specjalisty? Może idź prywatnie, lekarz będzie miał dla Ciebie więcej czasu. Nie wiem co Ci poradzić. Tu na forum nie postawimy Ci diagnozy. Trzymaj się i nie mysl, że coś Ci zostanie. Ludzki organizm jest naprawdę niesamowity i chce być zdrowy. Czasem niektóre mechanizmy naprawcze dzialają powoli, ale np. układ nerwowy lubi się regenerować. Powodzenia!

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-29, 11:39

Karusiap pisze:SDaniell83, umówiłeś się do jakiegoś specjalisty? Może idź prywatnie, lekarz będzie miał dla Ciebie więcej czasu. Nie wiem co Ci poradzić. Tu na forum nie postawimy Ci diagnozy. Trzymaj się i nie mysl, że coś Ci zostanie. Ludzki organizm jest naprawdę niesamowity i chce być zdrowy. Czasem niektóre mechanizmy naprawcze dzialają powoli, ale np. układ nerwowy lubi się regenerować. Powodzenia!


Byłem na prywatnych wizytach u neurologów, którzy powiedzieli, ze obraz nie jest jednoznaczny i przepisujac witaminy odsylali do domu..zglosze sie do szpitala po nowym roku (bo teraz nie przyjmuja), zrobia mi punkcje i moze bede wiedział na czym stoje..mam nadzieje jak kazdy, ze minie, ale coraz bardziej uswiadamiam sobie, ze nie..moze napiszecie jakie objawy ile was trzymaly i czy odpuscily?? Bardzo prosze i pozdrawiam..
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-12-29, 22:08

SDaniell83, Zamiast podpisywać się załamany(co pewnie oddaje tylko stan duszy) ogarnij się i diagnozuj pomału.Same objawy nie muszą być eSmemem.Jest masa innych nie opisanych w google,imitujących sm.Tylko,lekarze o nich nie informują, wolą zwalać na nerwice.Chociaż czasem emocje i psyche,mieszają nam w głowie.Musisz się pozbierać i przestać myśleć o chorobach wtedy zobaczysz sam na sobie co masz dalej robić.Pójść do neuro czy naczyniowca czy reumatologa czy psychologa?
Obrazek

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-30, 16:54

A napiszcie prosze czy mieliscie kiedys problem ze sciegnami Achillesa?? Czy przy ruszaniu piekły lub rwały was stopy?? A może Wam stopy mrowiały?
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 18:04 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-01-04, 10:17

Współczuje wszystkim którzy choruja. Ja juz mam dosyc...słabe stopy i dziwne łydki nie pozwalaja mi wierzyc, ze bedzie dobrze...O rękach juz nie wspomne..taka miałem nadzieje, ze przejdzie...Niestety do pracy nie wracam..Mam czarne mysli..Chyba nie mam tyle siły co wy tutaj...przepraszam i zycze powrotu do zdrowia...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-01-04, 10:31

SDaniell83 pisze:Chyba nie mam tyle siły co wy tutaj...przepraszam

SDaniell83, masz dużo siły, tylko przestałeś w to wierzyć. Nie przepraszaj, tylko bierz się do roboty ;-) Mam tu na myśli Twoją psychikę. Uwierz mi, da się coś z tym zrobić. Przejrzyj sobie inne tematy na forum, ale te w dziale Pogaduszek. Znajdziesz tam wiele "tabletek", które nas często wyciągają z dołka.
Pozdrawiam i głowa do góry. ;-)
Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości