Badania laboratoryjne

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Badania laboratoryjne

Postautor: Ri » 2013-01-22, 22:01

Witajcie,

Z góry przepraszam jeśli podobny wątek już isnieje, ale nie udało mi się go odnaleźć. Proszę o ewentualną zssyłkę ;)

Neurolog, którego odwiedziłam - specjalista od SMu powiedział, że nie wie na co choruję - albo jest to łagodna postać SMu nie dająca typowych objawów albo inna nieokreślona choroba.
Skierował mnie na inne badania, z wynikami mam się u niego pojawić.
Badania mają być prywatne i stąd moje pytanie czy może ktoś z Was Drodzy Forumowicze wykonywał je i mógłby polecić jakieś sprawdzone, dobre acz z rozsądnymi cenami laboratorium w Warszawie, gdzie możnaby je przeprowadzić? Wskazane badania to:
ANA1, ANA2
ANCA
Poziom wit. B12
Poziom wit. D3
TSH
Przeciwciała antykardiolipinowe
Borelioza met. Western Blot
ACE (chyba w moczu - nie jestem pewna zapisu)
Kochani, możecie pomóc gamoniowi? :) nie chcę iść do pierwszego lepszego laboratorium, zapłacić kolosalnych kwot, które wyrzucę w błoto bo okaże się, że wybrałam złe miejsce.
Czy do wymienionych badań należy się jakoś przygotować? Pytałam lekarza, powiedział, że nie. Czytałam, że np. do badania na boreliozę należy pić Citrosept, czy to prawda? Co z pozostałymi badaniami?

Pozdrawiam,
Ri
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2013-01-22, 23:46

Ri, przeciwciała antykardiolipinowe miałam pobrane i oznaczane w Instytucie Hematologii, natomiast boreliozę (PZH ul. Chocimska) i ANA (NZOZ Diagnostyka ul. Joteyki) wysyłał oddział; na pewno nie ma problemu z TSH, bo wykonuje je większość laboratoriów.
Jeśli lekarz nie podał Ci żadnego adresu proponuję poszukać w sieci- wiele przychodni ma stałe umowy i podaje jakie badania wykonują. W kwestii przygotowania większość badań wymaga bycia na czczo; o citrosepcie przed badaniem boreliozy tylko słyszałam, więc się nie wypowiadam.
Powodzenia i daj znać po wynikach, pozdrawiam :)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

magdana83
Posty: 17
Rejestracja: 2012-04-27, 23:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: magdana83 » 2013-01-23, 10:28

No rzeczywiście pomogło UŚMIECH od ucha do ucha :lol:
Pozdrawiam :588:

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-01-23, 20:29

a_g_n_e_s, dziękuję! przyznam, że chciałabym zrobić badania w możliwie najmniejszej liczbie placówek, żeby nie biegać od jednego laboratorium do drugiego. No i mam cichą nadzieję, że nie puszczą mnie z torbami ;)
Szukałam w sieci, ale jest tyle miejsc, że nie mając żadnej wiedzy na ten temat to w zasadzie dla mnie ruletka.
Twoje adresy na pewno mi pomogą :)
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

grazyna60
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-31, 16:45
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postautor: grazyna60 » 2013-01-24, 22:15

Ri jeśli chodzi badania przeciwciał ANA to adres, który podała Agnieszka nam poleciła też reumatolog z Lublina aby tam właśnie zrobić to badanie, podobno nawet oni wykonują tam badania jeśli mają jakieś trudniejsze przypadki. My co prawda zrobiliśmy badanie w Lublinie i są przeciwciała ale w celu sprawdzenia zrobimy jeszcze badanie właśnie w tym laboratorium.

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-05-22, 19:45

Dziewczyny,

Zrobiłam badania poza wit D3. Odebrałam dziś wyniki.
Wszystko jest OK poza witaminą B12, której u mnie poziom wynosi 145 (norma jaką wskazuje lab 197-866) i ANA1.
ANA1 wyszło dodatnie i w związku z tym mam zrobić ANA2 (podczas badania powiedziano mi, że najpierw robią ANA1 a później dopiero ANA2 jeśli 1 wyjdzie dodatnie).
W wyniku ANA1 napisano:
dodatni. STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych. Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) na komórkach Hep-2. Wartość referencyjna miano: <1:100.

Wiem, że muszę zrobić tą wit D3 i teraz ANA2.

Czy macie jakiekolwiek pojęcie co mogą oznaczać takie wyniki? Co znaczy zbyt niski poziom Wit B12? Żyję normalnie, żywię się normalnie, nie nadużywam alkoholu (nie piję praktycznie w ogóle) ;)
O czym mogą świadczyć przeciwciała w ANA1? Powinnam się martwić? I tak się martwię, ale co tam - zapytam ;)
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-05-22, 20:24

jesli mogę spytać jaki koszt tych wszystkich badań które robiłaś ?

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-05-22, 20:36

Dla mnie duży. W sumie wszystkie badania wychodzą niestety koło 1000 zł :(
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-05-23, 11:32

O kurcze to faktycznie sporo... Jakbym miała zrobić mri prywatnie i te badania to wyjdzie 2000 a składki się płaci... Paranoja. To ANA2 widziałam, zedrozsze bo ponad 100 zł. Życzę pozytywnych wyników!

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2013-05-23, 19:20

Ri taki wynik ANA1 1:100 to nic strasznego-nie martw się :-) dużo zupełnie zdrowych ludzi taki ma.Mam nadzieję,że u Ciebie też nie jest zwiastunem niczego złego i życzę negatywnych wyników ANA2!

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-05-24, 10:51

jaszczurka Dzięki :) Wiesz, w połączeniu wszystkie moje wyniki dają mi sporo do myślenia. Ciągle coś wyłazi i to właśnie tak niejednoznacznie. Albo coś na granicy normy, albo nie wiadomo dlaczego, skąd i po co...
"Bujam się" z tym wszystkim już kilka lat i prawdę mówiąc mam dosyć. Skoro te badania zlecono mi teraz, to można było to zrobić równie dobrze właśnie kilka lat temu. Wiem, że jest tu wiele osób żyjących "w zawieszeniu", wielu w dużo gorszej sytuacji, ale to trudne, podejrzewam, że dla każdego. Wszystkim mówię, że mam do tego dystans, nie denerwuję się itd. a prawda jest zupełnie inna. Niestety należę do tych, których stwierdzenie "proszę czekać na rzut" nie satysfakcjonuje.
Dzięki za słowa otuchy! :)
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-06-14, 18:28

Odebrałam pozostałe wyniki badań. I tak:

Wit. 25-OH D3 12,4 ng/ml (wartość prawidłowa 30-100)

1,25 dihydroksy D3 42,2 pg/ml (wartość prawidłowa 30-80)

ANA2 - dodatni (wartość referencyjna miano <1:100).
Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:1000 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty.
Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF). Metodą Elisa nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciw rozpuszczalnym antygenom jądrowym (SS-A, SS-B, nRNP, Sm, Scl-70, Jo-1). Interpretacja wyników badania uzależniona jest od całosci obrazu klinicznego pacjenta.


Jak jeśli chodzi o wit. D mniej więcej wiem na czym stoję, tak wyniku ANA2 kompletnie nie rozumiem. Wizyta u neuro dopiero za dwa tygodnie :/ Co może oznaczać taki wynik ANA2?
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości