Doradzcie mi prosze

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Doradzcie mi prosze

Postautor: Panikara » 2013-01-25, 18:13

Czesc wszystkim:-) czytam wpisy na tym forum od chwili gdy lekarz skierowal mnie na rezonans w celu mam nadzieje wykluczenia sm, czyli od miesiaca. Powod skierowania- zawroty glowy + bol z tylu glowy, uczucie niestabilnosci.Podobny epizod mialam 3 lata temu przez 3 dni wirowal mi swiat ale lekarz powiedzial ze to wirus 3 dniowy i ze przejdzie i faktycznie jak reka odjal po 3 dniach przeszlo.Od dluzszego czasu dretwieja mi rece czy nogi ale zazwyczaj przy dluzszym zgieciu czy odlezeniu.w tym samym czasie jak zaczely mi sie te zawroty nabawilam sie zapalenia dziasla- dostalam metronidazol. Przy pierwszej dawce dostalam strasznych mrowien na calym ciele wiec odstawilam go. Niestety od tego czasu te mrowienia sa czesto, do tego przechodza mi jakby male pradki po nogach.od zeszlego tygodnia mam dziwne uczucie podniebienia i jezyka- jakby uczucie znieczulenia, laty na podniebieniu, wygladzenia- ciezko mi to opisac. Smarowalam jezyk czyms na grzybice bo pomyslam ze moze to po antybiotykach ktore w tym samym czasie bralam jak nie na dziaslo erytromycyne zaraz po tym nabawilam sie zapalenia pluc i bralam clarytromycyne. Podczas zapalenia pluc ani nie mialam zawrotow glowy ani dretwien, mozna by powiedziec ze czulam sie swietnie. Teraz czesto czuje mrowienia na jezyku, od wczoraj jakby lewa strona twarzy,i reka jest mniej czula na dotyk. Przepraszam ze tak pisze bez skladu i ladu, ale balagan w glowie mam z powodu tych objawow i nie wiem czy to od tego ze naczytalam sie o objawach sm i panikuje czy naprawde mam sm. Czekam na rezonans, jak dotad tylko neurolog mi badal odruchy i ok. Doradzcie cos prosze, bo panikuje juz
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Panikara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-01-25, 18:40

Panikara pisze:w tym samym czasie jak zaczely mi sie te zawroty nabawilam sie zapalenia dziasla- dostalam metronidazol. Przy pierwszej dawce dostalam strasznych mrowien na calym ciele

Witaj :-)
Podobne wpisy często czytałam w tem "SM czy borelioza."
Jest to podobno nasilenie objawów bb. po metronidazolu.
Nie znam się na tym ale może coś jest na rzeczy.
pozdr. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-01-25, 18:53

A na czym polega badanie na borelioze? Czy robi sie to z krwi?

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-01-26, 09:20

Tak z krwi. W tym temacie ludzie piszą o tym dużo, poczytaj :-)
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... start=2070
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-01-26, 12:52

Dzieki, juz poczytalam sporo na ten temat. Mimo wszystko bardzo sie martwie bo dzis w nocy znow zdretwiala mi lewa strona ciala, trzyma do tej pory, mniej ale trzyma- kupilam kalms na uspokojenie i moze jakos dotrwam do rezonansu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-01-26, 15:37

Nie panikuj ;-) :-)
Na takie drętwienia pomaga magnez i potas. Kup sobie np. aspargin albo lepszy jest Chela Mag B6 i potas do tego (ja tak biorę) i czekaj cierpliwie na wynik.
Dobry lekarz poprowadzi Cię dalej.
Trzymaj się :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Poziom ŻELAZA we krwi

Postautor: Panikara » 2013-02-15, 12:07

Witam wszystkich. Chcialabym Was zapytac czy mieliscie robiony poziom zelaza we krwi. Ja od jakiegos czasu borykam sie z podejrzeniem Sm-u. Objawy standardowe - chroniczne zmeczenie, parestezje, obnizone libido, depresja, problemy hormonalne, problemy ze wzrokiem itp. Ostatnio pani dr. zlecila mi poziom zelaza we krwi i okazalo sie, ze mam go mocno za duzo. Norma to od 30 do 140, a ja mam 300. Jestem teraz w trakcie dalszych badan, ale juz wiem, ze wysoki poziom zelaza we krwi daje objawy, ktore wyzej wymienilam. Poczytalam sporo o chorobie, jej nazwa to chemochromatoza, charakteryzujaca sie wlasnie wysokim stezeniem zelaza we krwi. Ponoc to bardzo poularnie wystepujaca choroba i nawet mowi sie, ze co 10 osoba choruje na to. Co o tym sadzicie? Ja u siebie zauwazylam, ze jak ostatnio mialam pobierana bardzo duza ilosc krwi to caly dzien czulam sie swietnie, bo ponoc regulacja poziomu zelaza we krwi opiera sie na upuscie krwi. Nie wiem zobaczcie czy mieliscie robione to zelazo i prosze nie krytykujcie mnie - ja po prostu mowie o swoich doswiadczeniach. Pozdrawiam cieplo:)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Panikara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2013-02-15, 14:21

Panikara, nie przepraszaj. To co piszesz o żelazie, to dla mnie na przykład jest interesujące. Co prawda nie miałam takich badań, ale zaciekawiło mnie po prostu :)
Pozdrawiam
SylwiU

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-02-15, 17:40

No ja jestem w trakcie dalszych badan, dlaczego mam tak wysoki poziom zelaza, ale jak przeczytalam artykul o tym, ze pierwszym zazwyczaj objawem przeladowania organizmu zelazem jest wlasnie ciagle zmeczenie, obnizone libido, problemy neurologiczne, psychiczne to jakby mi to pasuje do mnie,- nie wiem, byc moze jestem w bledzie i byc moze tego zelaza musi byc bardzo, bardzo duzo, ale wiem, ze warto to sprawdzic :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Panikara, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości