ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2013-11-23, 00:16

Dzisiaj pytałam panią radiolog po badaniu i niestety niczego nie chciała mi powiedzieć, więc może tak być, że i Tobie nie powiedzą. Różnie bywa.

A co do WPW, zrób koniecznie. Neurolog powinien Cię skierować, jeśli poprosisz, a jak nie, to zrób prywatnie. Badanie kosztuje zwykle 70-90 zł.

paulina_sm
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-22, 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: paulina_sm » 2013-11-23, 14:15

Jestem już po rezonansie. Wynik dopiero w poniedziałek, ale juz wiem,że nie ma w głowie żadnych zmian. Czysto. A dowiedziałam się tego podczas dość nie miłej wymiany zdań z panem robiących badanie-który mimo skierowania na rezonans z kontrastem nie podał mi go, argumentując to tym,ze kontrast nie jest do końca bezinwazyjny i powinnam sie cieszyć,że nie ma powodów do podania go, a mianowicie nie ma zmian w głowie. Tylko ciekawa jestem czy jesli mam jakieś niewidoczne zmiqany, które uaktywnia się pod wpływem kontrastu? skoro prawdopodobnie mam wczesny początek sm? Ale widocznie pan radiolog jest mądrzejszy i idąc jego tokiem myslenia odpuszczam temat stwardnenia, którego przecież nie mam :-) Widocznie prązki w płynie i ognisko w rdzeniu to za mało. No cóż trzeba sie cieszyc:-)Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i zycze powodzenia!
paula

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2013-11-23, 14:28

Wczoraj miałam MRI kręgosłupa i lekarz robiła ze mną przed badaniem wywiad chorobowy. Kiedy powiedziałam, że mam podejrzenie SM, powiedziała, że w takim razie od razu zakładamy wenflon, bo inaczej, czyli bez podania kontrastu, NIE DA SIE mnie zbadać. Nie wiem... Musisz się upewnić, czy świeże zmiany są widoczne bez kontrastu, czy nie.

I jeszcze raz napiszę, zrób badanie potencjałów. Jeśli wyjdzie OK, odpuść i kontroluj się powtarzając badania co jakiś określony czas zalecony przez lekarza.

Pozdrawiam !

paulina_sm
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-22, 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: paulina_sm » 2013-11-23, 14:32

Dziękuje motylku, tylko że ja na skierowaniu i zleceniu badania miałam napisane, że mam podejrzenie sm i i uzasadnienie podania kontrastu, a mimo to nie podali i znowu neurolog sie mnie zapyta dlaczego mi nie podali kontrastu, a ja powiem, że nie wiem mimo, że sie kłóciłam o to. Idioci sa wszedzie i ludzi z podejrzeniem sm maja gdzieś dopóki kogos nie wykreci tak, ze wyląduje w szpitalu. Przeciez nie pojde po drugie skierowanie na to samo badanie. Mam dość. A ten facet był bezczelny. Widocznie radiolodzy są madrzejsi w kwestii sm niż neurolodzy specjalizujący się w nim. :20:

W ogole pozwole sobie na pewna dygersje-uwazam, ze to paranoja, że w Polsce nie mozna byc godnie traktowym, ze z podejrzeniem sm trzeba sie samemu dobijac od lekarza do lekarza. Przeciez mi nie chodzi o to, żeby MIEC ta chorobe, po prostu kazdy z nas wie, że im szybciej zdiagnozowana we czesnym stadium pozwoli byc moze na szybsze zahamowanie jej. Jakbym wiedziala co moge a czego nie, jakie kroki podjać, byłoby mi dużo lżej i byc może uniknełabym w jakiś sposob tej okropnej choroby, a tak mam tylko podejrzenie-i tak mam zapalenie pecherza-to na pewno od sm-mam bole i zawroty glowy-to na pewno od sm-bola mnie miesnie i pali skora w jednym miejscu-to na pewno od-mam spastycznosc szyi-to na pewno do sm.... Nikt nie chce mnie na nic innego leczyc, ale zeby było paradoksalnie, nikt tez nie chce leczyc na sm, bo nie ma podstaw... Ale na moja prosbe, aby usunac informacje o podejrzeniu sm skoro nic sie nie dzieje od paru lat w mri nic nie ma-tez nikt tego usunac nie moze. Paranoja! Trzeba wyjezdzac z tego kraju albo umierac.
Ostatnio zmieniony 2013-11-23, 15:27 przez paulina_sm, łącznie zmieniany 2 razy.
paula

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-11-23, 15:03

paulina_sm,
paulina ,kontrast podaje się w celu sprawdzenia czy zmiana którą WIDAć w obrazie mri -jest nowa czy też aktywna,wówczas pojawia się obrączka czyli zmiana wzmacnia się po kontraście.skoro NIE MA zmian,faktycznie szkoda podawać kontrast,bo nie jest on jednak obojętny dla organizmu.
jeżeli nie ma zmian,nic się po kontraście wzmacniać nie będzie ,bo po prostu nic nie ma-tylko się cieszyć!!!!
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

paulina_sm
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-22, 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: paulina_sm » 2013-11-23, 15:09

no tak tylko sie cieszyc-hurraa nie mam sm!! :-D
paula

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-11-23, 15:24

no i prawidłowa postawa :mrgreen:
pamiętaj ,że nie u wszystkich którzy mają cis rozwinie się potem choroba
ja w ten sposób dostałam 14 cudownych spokojnych lat
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-11-26, 11:33

joanna_nick i ana1212 dzięki!
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-11-26, 22:52

Paulina u mnie
1 rezonans maj 2013 bez kontrastu - czysto
2 rezonans pazdziernik 2013 z kontrastem - zmiana widoczna

Przez caly ten czas bujanie ciala i oczoplas... Od kwietnia do dzis.
Neurolog widzac moje 1 mri stwierdzila, ze bez kontrastu to badanie jest niewazne.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-11-26, 23:13

Widać zmieniają się te standardy... albo jest ich tyle, że co neurolog, to się innym kieruje. Ja pierwszy kontrast miałam dopiero w Toruniu, parę lat od diagnozy... i po kilku rezonansach. Tylko że u mnie, już na tym pierwszym były już duże i wyraźne zmiany.
Ale przychylam się do tego, że warto zrobić wzrokowe potencjały wywołane.

paulina_sm
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-22, 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: paulina_sm » 2013-11-28, 22:41

ana1212 pisze:Paulina u mnie
1 rezonans maj 2013 bez kontrastu - czysto
2 rezonans pazdziernik 2013 z kontrastem - zmiana widoczna

Przez caly ten czas bujanie ciala i oczoplas... Od kwietnia do dzis.
Neurolog widzac moje 1 mri stwierdzila, ze bez kontrastu to badanie jest niewazne.


To ciekawe powiem Ci,bo ja mam "wrazenie",ze cos tam moze byc, ale skoro radioolog mi powiedzial,ze ,,glupia" kjestem i powinnam sie cieszyc ze nic nie ma i ze nie ma podstaw do podania kontarstu i uznal ze jego zdanie jest wazniejsze od neurolga?... Ale nic wiecej nie moge. Kolejne skierowanie na badania moge dostac za najwyzej rok i to jesli cos sie na prawde bedzie dzialo.. a jak na razie jest to idiotyczne podejrzenie, na ktorym bazuje reszta lekarzy. W ogole ostatnio sie dowiedzialam od okulisty,ze mialam w dziecinstwie zeza:-D o czym nie wiedzialam,i ze teraz mam jedno oko mega slabsze od drugiego ale tak to bez niepokojów.
paula

motylek
Posty: 91
Rejestracja: 2013-11-07, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Postautor: motylek » 2013-12-01, 20:51

Paulina, a rozmawiałaś na temat badania z lekarzem zlecającym ? - jeśli radiolog faktycznie popełnił błąd, to myślę, że będzie zobowiązany, by go naprawić. Zapytaj koniecznie neurologa o jego opinie w tym temacie.
Ja miałam niedawno MRI kręgosłupa i podano mi kontrast, chociaż nie było żadnych zmian demielinizacyjnych w tym odcinku. Chyba więc coś w tym jednak jest, jakiś sens być musi.
Zrób te potencjały ! ;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez motylek, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-12-02, 07:12

Dziewczyny z tym kontrastem to tak naprawdę zależy od światopoglądy radiologa.
Niestety w naszych niezdiagnozowanych głowach powoduję to masę wątpliwości,no a gdyby ........Całe szczęście ,że można co jakiś czas powtarzać badania ;-) i tego należy się trzymać :-D

Ja niestety chyba wybitnie nie lubię zimy,przynajmniej mój organizm.
Cały poprzedni tydzień chodziłam na pyralgince ,bo noga boli +co 5 min toaleta+silne zaburzenia równowagi i rozmazany wzrok.Bolały mnie tez plecy ,nie wiem czy od kręgosłupa od korzonków czy od nerek.
W pt poszłam do lekarza dostałam mydocalm i skierowanie na badanie moczu.L4 nie wzięłam umówiłam się z lekarzem ,że jak nie przejdzie to mam się dziś po nie zgłosić.
Teraz biję się z myślami co robić z jednej strony nie czuję się zbyt dobrze,a z drugiej szkoda mi. :13: Tymbardziej ,że w styczniu szpital i zapewne dłużej mnie nie będzie.Problem zapewne zniknie po drodze, jak dojadę do pracy tzn ,że oki dam radę, jak nie, po drodze wysiadam do lekarza ;-) Myślę też o wizycie u neuro,ale tylko myślę :->

pozdrawiam
Obrazek

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-12-02, 14:04

I jestem w domu do pracy dojechała ,ale wytrzymałam raptem do 12.Szefowa zawiozła mnie do domu ,bo sama bym nie była wstanie dotrzreć.Jutro po l4
Obrazek

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-12-02, 21:53

Sabri to dobrze, ze masz taka tolerancyjna szefowa. Szkoda, ze pogoda tak Cię nie oszczedza.

Czytam to forum i czytam i nie do konca rozumiem. Wielu z Was pisze, ze ma zaburzenia rownowagi. Czy to sie objawia tym, ze stojac Wasze cialo się kiwa?
Jesli tak to czy jest to "stały punkt programu" i macie to non stop kazdego dnia czy tylko czasami?


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości