Strach przed chorobą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

tim
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-26, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Strach przed chorobą

Postautor: tim » 2009-05-26, 14:37

Witam wszystkich, jestem Łukasz, mieszkam w Warszawie :)

Jakoś w styczniu przez kilka dni odczuwałem zawroty głowy, zamroczenie i generalnie objawy związane z oczami, do tego ból głowy. Dostałem skierowanie do neurologa, a ten skierował mnie na badanie MR z kontrastem, z wyniku którego wynikło, że "w istocie białej obu płatów czołowych występują pojedyncze, drobne ogniska lokalizujące się przy zarysie górnym rogów przednich". Neurolog powiedział, żebym poszedł na badanie płynu mózgowo-rdzeniowego i pomimo strachu wybrałem się do szpitala, z którego mnie odesłano, jako zdrowego. Fakt- rzeczywiście od paru dni od wizyty w szpitalu czułem się już dobrze, ale neurolog mówił "to tak będzie- będzie wracać z przerwami".

Teraz, od dwóch dni mam podobne objawy, lekkie zamroczenie bez zawrotów głowy, nic poważnego, ale obudził się we mnie strach z tamtego okresu :/ Nic poza tym mi nie dolega. Strasznie się boję iść znowu do neurologa, na rezonans i dowiedzieć się, że jestem chory. Myślicie, że to może być SM? :(

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-05-26, 15:19

Cześć Łukasz :-) Myślę, że 3/4 osób trafiających do neurologa z powodu zawrotów głowy, drętwienia etc. od razu myśli o SM (jakby nie było gorszych chorób;-) ) i stąd Twój strach. Do ew. rozpoznania daleka droga, bo objawy, o których piszesz może dawać wiele innych chorób, a w przypadku SM są jeszcze określone kryteria. Jeśli czujesz się źle- zmykaj do lekarza zamiast zadręczać się domysłami. Głowa do góry, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-05-26, 15:20

Nie wiem czy masz SM. Na to pytanie powinni Ci odpowiedzieć lekarze.
Ja mogę Ci tylko powiedzieć, że jesli masz SM to nie oznacza końca świata. Informacja o tym że jestem chory na SM bardzo mnie załamała i dochodziłem do siebie przez kilka miesiący. Moim błędem było odizolowanie sie od świata. Do "normalnego" życia pomogli mi wrócić najbliżsi i znajomi. Życzę Ci by w Twoim otoczeniu znaleźli się przychylni ludzie.
Na chwilę obecną trzymam kciuki by to nie było SM ani jakieś inne paskudztwo.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-05-27, 00:03

Tim - a co wyszło z punkcji? Bo jeśli zmiany w MRI drobne i zaburzenia neurologiczne...to daleko jeszcze do diagnozy SM! Więc narazie nie nastawiaj się na złe! Jednak z problemami to bym się przeszła do lekarza..może to też zmiany nerwicowe? Jakiś stres
Trzymaj się ciepło!
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-05-27, 02:32

Uwazam podobnie jak Me_Lilo, powinienes isc do neuro z tymi nowymi objawami. Bo jednak jepiej jest wiedziec co ci dolega. I to wcale nie musi byc SM ;) Bolerioza np. bierzesz antybiotyki i po klopocie :) Takze na spokojnie wszystkoz dysnansem ;)

pozdro
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-05-27, 06:26

Tim, dolegliwości nieneurologiczne też dają często zwroty głowy więc jeśli neurolog nie może znaleźc powodu to może czas do dobrego internisy?

MonikaB
Posty: 20
Rejestracja: 2009-03-24, 08:49
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: MonikaB » 2009-05-27, 19:11

:-) Cześć !
Myślę, że się martwisz na zapas. Zawroty głowy są często wynikiem przemęczenia, stresu, zaburzeń odżywiania, itp. Poczekaj cierpliwie na pełna diagnostykę a dopiero wtedy można rozmawiać o ewentualnym sm. A teraz nie myśl o tym, tylko żyj normalnie.
Jesteśmy w kontakcie wrazie czego..... Pozdrawiam.
Monika.

greg5
Posty: 205
Rejestracja: 2009-03-27, 19:25
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: greg5 » 2009-05-29, 16:45

tim, Rozumiem twoje obawy ale gdybanie nic w twoim przypadku nie da potrzebna jest pewność a takie nie masz więc nie masz SM.I tak trzymaj.Pozdro
Zwyciężyć i lec na laurach to K l ę s k a/SM/, Być zwyciężonym a nie ulec to Z w y c i ę s t w o/ to My/

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-05-31, 22:30

Nie martw się chłopie, ja też miałam takie objawy, po tygodniowym pobycie na oddziale neurologicznym zostałam wypisana do domu z diagnozą: zdrowa ze skłonnościami do zawrotów głowy. Te nasze głowy są pełne tajemnic,ktorych lepiej nie odkrywac.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-05-31, 22:35

pablo.photo pisze:Bolerioza np. bierzesz antybiotyki i po klopocie

oj zeby to bylo takie piekne :)
Ale dobrze mowisz im szybciej wykryte tym latwiej to wyleczenia :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Re: Strach przed chorobą

Postautor: stratus » 2009-10-08, 19:55

tim pisze:Witam wszystkich, jestem Łukasz, mieszkam w Warszawie :)

Jakoś w styczniu przez kilka dni odczuwałem zawroty głowy, zamroczenie i generalnie objawy związane z oczami, do tego ból głowy. Dostałem skierowanie do neurologa, a ten skierował mnie na badanie MR z kontrastem, z wyniku którego wynikło, że "w istocie białej obu płatów czołowych występują pojedyncze, drobne ogniska lokalizujące się przy zarysie górnym rogów przednich". Neurolog powiedział, żebym poszedł na badanie płynu mózgowo-rdzeniowego i pomimo strachu wybrałem się do szpitala, z którego mnie odesłano, jako zdrowego. Fakt- rzeczywiście od paru dni od wizyty w szpitalu czułem się już dobrze, ale neurolog mówił "to tak będzie- będzie wracać z przerwami".

Teraz, od dwóch dni mam podobne objawy, lekkie zamroczenie bez zawrotów głowy, nic poważnego, ale obudził się we mnie strach z tamtego okresu :/ Nic poza tym mi nie dolega. Strasznie się boję iść znowu do neurologa, na rezonans i dowiedzieć się, że jestem chory. Myślicie, że to może być SM? :(


I jak po 5 miesiacach ? Jakies postepy w diagnozie ?

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-10-09, 01:27

Właśnie...też jestem ciekawa:)

U mnie np. bez zmian...diagnozy na 100% nie ma:/
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości