ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

kovi29
Posty: 349
Rejestracja: 2009-05-09, 19:15
Lokalizacja: Żnin
Kontaktowanie:

Postautor: kovi29 » 2009-06-18, 15:03

...no samochody mają to do siebie że wiecznie coś chcą i wołają pieniędzy :-/ ...współczuję Persefonko :-( ..

Kitka
Posty: 80
Rejestracja: 2009-06-11, 18:08
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 2009-06-19, 09:00

Dobrze że Ty cała jesteś ,,,,,
pozdrawiam,,, :-)
I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę.

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2009-06-19, 16:52

Persefono, bardzo współczuję z powodu kraksy. Ja w lutym podobnie straciłam autko, ale mnie nic się nie stało.
Jeśli masz kłopoty z kręgami - to zgłoś do Ubezpieczyciela. Przynajmniej wypłacą ci jakąś kasę, będziesz miała na swoje wydatki. Nie zwlekaj.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-06-23, 07:22

ewa m pisze:Persefono, bardzo współczuję z powodu kraksy. Ja w lutym podobnie straciłam autko, ale mnie nic się nie stało.
Jeśli masz kłopoty z kręgami - to zgłoś do Ubezpieczyciela. Przynajmniej wypłacą ci jakąś kasę, będziesz miała na swoje wydatki. Nie zwlekaj.


3 lata temu dostałam prawie 3 tysiące z tego tytyłu. Ale teraz nie zgłosiłam się na czas do lekarza. Bedę dziś u mojego neurologa to zobaczę.

Ciekawa jestem czy neurolog da mi skierowania na MRI głowy i kr. szyjnego, bo takie zalecenie mam w wypisie.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-06-26, 09:04

Neurologa nie było.... pojechała sobie na urlop. Kolejny termin wyzyty - 4 sierpień. Także poszłam do rejonu, bo z tą szyją nieciekawie. Narazie zrobiłam RTG - dziś wynik odbiorę. Ale i tak MRI trza zrobić, aby dobrze ocenić zmiany. W poniedziałek umówiłam się z lekarką w poradni leczenia bólu, że da mi skierowanie na MRI - także teraz to tylko kwestia terminu... bo ponoć są bardzo odległe.
Ubezpieczyczalnia zaakceptowała kwotę 6200 do naprawy auta. Auta zastępczego mi nie dali.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-06-26, 10:50

Kurczę - najważniejsze, że jesteś cała! Z samochodem tak to już jest - jak nie stłuczka, to zepsucie itp itd..trzymaj sie!Buziak
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-06-27, 07:22

Robi się ciekawie...

Odebrałam wynik RTG. Nie jest gorszy niż poprzednio... ale.... opisali mi tam zespół Kimmerlego. To anomalia rozwojowa C1. Która w sprzyjających okolicznościach może dawać szerek objawów neurologicznych (głównie bóle głowy, zawroty, nudności z wymiotami, zaburzenia gałkoruchowe, nieprawidłowości w EEG nawet w POTENCJAŁACH WZROKOWYCH0). Ogólnie ta anomalia polega na dodatkowej kostce, która może uciskać tętnice zaoptrujące mózg w krew.
Wiem, że ta anomalia nie wyjaśnia wszystkich moich problemów - ale bardzo wiele z nich - TAK.

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-06-27, 10:56

To chyba bardzo dobra wiadomość. Jeśli Twoje MRI nie spełnia kryteriów SM i brak prążków w płynie - to może bedziesz mogła skreslić SM z 'listy podejrzanych'. Trzymam kciuki, zeby do tego doszło :-)

Kitka
Posty: 80
Rejestracja: 2009-06-11, 18:08
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 2009-06-28, 00:26

hej :-) byłam w czwartek u lekarza i co powiedziała mi że za dobrze wyglądam żebym trafiła na oddział na powtórke badań a jak jej mówiłam jak sie czuje to patrzyła ma mnie jak bym była z kosmosu :-/
I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę.

teska
Posty: 125
Rejestracja: 2009-06-26, 22:17
Lokalizacja: łodz

Postautor: teska » 2009-06-29, 09:31

No to i ja sie tu chyba moge dopisac :roll:
moje objawy to;drzenie prawej reki,lewej mnie,puchniecie rak,lekkie puchniecie stawow drobnych,parestezje konczyn gornych i dolnych,mrowienia glowy,zmiany demielinizacyjne w platach czolowych i ciemieniowych nie ulegajace wzmocnieniu po kontrascie-podobno naczyniopochodne :roll: ogolne oslabienie prawej strony(reka i noga-;zamiatanie noga;,pecherz neurogenny,bol prawego bidra podczas dluzszego chodzenia,i w nocy,ubytki w polu widzenia raczej dolne gorne i przy nosowe,niewyrazne widzenie,czasem(usuwanie obrazu w oczach-jesli to tak moge ujac),bole kregoslupa szyjnego i ledzwiowego,oprocz tego wiencowka ,astma,choroba niedokrwienna,cisnienie,lecze sie tez gastrologicznie i na depresje :roll: na poczatku padlo SM-ta djagnoza powalila mnie psychicznie ale szybko sie oswoilam i stwierdzilam ze moze bede miala postac lagodna :8:
mam podwyzszone globuliny,przeciwciala o ziarnistym typie swiecenia,zmiany w rtg dloni-i teraz padla djagnoza RZS-a ja juz jestem tym wszystkim bardzo zdeterminowana- i juz zaczynam sie bac-ze zadlugo z tym wszystkim nie pozyje-narazie jestem leczona arechina i przeciwbolowymi lekami,sterydy na astme ktore ponoc troche maskuja objawy rzs,i mase innych lekow neurologicznych i nasercowych :evil:
oczywiscie,ani jedna djagnoza ani druga mnie nie cieszyla obie prowadza do kalectwa-ale znowu chyba mi zostaje nadzieja ze nie bedzie az tak-i tego sie chyba musze trzymac :8:

napewno Was troche zanudzilam bo takich historii jest tu duzo-ale chociaz wirtualnie moglam sie troche wyzalic :-?
lubie deszcz ,bo w deszczu nie widac łez

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-29, 20:48

teska, nie zanudzilas wiele osob boryka sie z podobnymi objawami i nie maja do konca postawionej diagnozy...ja do nich tez naleze. Dopadlo mnie to nagle i walcze z tym juz od pol roku. Trzymaj sie i nie poddawaj a z rutyny zapytam testy na borelioze zrobilas ?

teska
Posty: 125
Rejestracja: 2009-06-26, 22:17
Lokalizacja: łodz

Postautor: teska » 2009-06-30, 08:40

Ciesze sie ze nie zanudzilam,i dziekuje :-)
Stratus tak robilam na bolerioze-wyszlo ujemnie,robilam sobie prywatnie bo zadnego lekarza nie moglam sie doprosic skierowania na to badanie :roll:
pozdrawiam.
lubie deszcz ,bo w deszczu nie widac łez

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-06-30, 12:17

Witaj Teska w naszym atypowym gronie ;)

A masz dobrego reumatologa? Bo wiele u Ciebie by pasowało do tła reumatologicznego. Niekoniecznie RZS, może też być coś innego. Niektóre choroby reumatyczne dają podobne do SM zmiany w MRI głowy.

Ja jutro idę do neurologa, udało się załatwić wizytę z trybie pilnym z powodu tej szyi.

teska
Posty: 125
Rejestracja: 2009-06-26, 22:17
Lokalizacja: łodz

Postautor: teska » 2009-06-30, 22:12

Do tej pory bylam w poradni kolagenoz ale teraz pani dr.przekierowala mnie do poradni reumatologicznej gdzie wizyte mam dopiero 30 wrzesnia-moze sie cos wtedy wyjasni,moja neurolog twierdzi ze moga byc tez takie uszkodzenia w rzs ale to by wtedy wskazywalo na podloze genetyczne :8: -chyba sie nie doczekam do wrzesnia i pojde prywatnie gdzies :8:
pozdrawiam.
lubie deszcz ,bo w deszczu nie widac łez

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-06-30, 23:08

a ja jutro na pare dni do szpitala ide wiec sie zegnam :-D


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości