SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-29, 11:12

czytam cpnhelp i thisissm z racji zainteresowania SM vs cpn /bb

mylisz dwie sprawy. leczenie bezobjawowej boreliozy (wykrytej testem), a wątpliwosc co do obecnosci zywego lub martwego dna bb wykrytego testem pcr.

te sprawy sie nie łączą.

bezobjawowej boreliozy (czyli takiej, gdzie tylko dodatni test ją potwierdza) sie nie leczy.

natomiast, kwestia martwego dna jest stawia przez niedouczonych , ktorzy probuja w ten sposob zdyskredytowac test.

gdyby znali biologie, to wiedzieli by, ze kazde obce DNA jest usuwane z organizmu w ciagu krotkiego czasu.

nie ma wiec dylematu, czy DNA pochodzi z martwej czy zywej bakterii. bo jesli nawet z martwej, to znaczy, ze najdaliej kilka tyg. temu byla zywa, co oznacza zakazenie.


nie ma czegoś takiego jak DNA martwej bakteri plywajace we krwi od 15 lat. organizm usuwa tego typu ciala obce w krotkim czasie.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-08-29, 11:37

Hm, :lol: :lol:
quba pisze:gdyby znali biologie, to wiedzieli by, ze kazde obce DNA jest usuwane z organizmu w ciagu krotkiego czasu.

nie ma wiec dylematu, czy DNA pochodzi z martwej czy zywej bakterii. bo jesli nawet z martwej, to znaczy, ze najdaliej kilka tyg. temu byla zywa, co oznacza zakazenie.


nie ma czegoś takiego jak DNA martwej bakteri plywajace we krwi od 15 lat. organizm usuwa tego typu ciala obce w krotkim czasie.


co by nie powiedzieć wreszcie w miarę zrozumiały dla mnie język chociaż biologię zakończyłam w szkole podstawowej ale później tylko chemia, chemia, ;-)

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-31, 14:05

Quba - hehe..czytam czytam i juz się pogubiłam:)
Raczej nie herksowałam..czułam sie podobnie na i bez antybiotyków;/
Ciąża nie może poczekać, bo neurolodzy mówią, aby jak najszybciej zachodzić..bo cokolwiek to by było i trzeba by leczyć, tpo lepiej juz z bobasem na świecie. Poza tym 30 zaraz będzie, mąż 32...czas najwyższy! Potem sił nam może brakować:)
No i nadal nie wiem czy iść do tego zakaźnego na punkcje i badania..:/
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-09-08, 01:09

Kochani:)
Wybywam na urlop - do usłyszonka za 15 dni:P
Buziaki!
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

sans
Posty: 41
Rejestracja: 2008-02-12, 17:22
Lokalizacja: podkarpackie
Kontaktowanie:

Postautor: sans » 2009-09-10, 22:22

witam

mam prośbę, chciałbym skontaktować się z dr Wielkoszyńskim w celu ustalenia paru szczegółów badania moczu. czay macie jakis kontakt oprócz maila ze strony
numer tel?

prosiłbym o opis waszego badania tzn kontaktu z dr Wielkoszyńskim, jak to sie robi? :)

pozdrawiam

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-09-24, 01:19

Widze, ze znalazło sie jeszce kilka osób ,które znaja zagadnienia BB jak równiez cpn, co mnie bardzo cieszy.
sam od prawie 20 lat mam rozpoznane SM ale , ze jestem łapczywy to sobie jeszce wyszukałem BB oraz cpn, wiec starałem sie troche te zagadnienia tu przedstawiic.
Widze, ze mam teraz wsparcie i to moze pomoże niektórym zrozumiec, z warto diagnozowac sie w tym kierunku.

Pozdrawiam wszystkich i abysmy nie musieli sie z tymi chorubskami tyle meczyc :lol:
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-09-24, 13:18

Ircuś - a ja nadal nie wiem co robić;/ PCR oczywiście wyszło dobrze..kobitka z zakaźnego w Wawie chce mnie wziąć na punkcję, by zrobić z płynu WB + jakieś inne badania z krwi...no i nie wiem czy się godzić czy olać;/
Buziak
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-09-24, 14:01

zgodzic się i wysłać próbkę pmr na PCR do Poznania i na WB do dra Wielkoszyńskiego.

WB robione w przypadkowym labie moze byc niewiele warte, rózne cuda wyprawiają.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-09-24, 14:40

Ech...no to pewnie będę musiała;/
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-09-30, 18:46

Witam,
jak wiecie mam stwierdzone SM, wykluczoną borelke etc, ale postawnowilam sie upewnic i powtorzyc po prawie roku badania. Mam duza prosbe o pomoc w ich interpretacji. W skrocie to wyglada tak:

- elisa (2008) ujemna, w plynie mozgowo-rdzeniowym przeciwcial tez nie znaleziono. Przy okazji prazkow tez nie znaleziono
- PCR (tez grudzien 2008) – negatywny
- badanie euroimmun, cokolwiek to jest, podobno porownywalne do WB (dzis odebralam) – w klasie igM wszystko ujemne, a w klasie igG wynik pozytywny, scan ponizej.

Mam zmiany w rezonansie, stan neurologiczny bardzo dobry, objawow typowych dla borelki absolutnie brak. I teraz pytanie – przebylam borelke w przeszlosci? (obecnie jej nie mam, tak? Bo igM ujemne). Jezeli tak, moglo spowodowac zmiany w MRI? Mam dwa chorobska? Czy nie panikowac?:) Juz nic nie kumam.

Przy okazji zrobilam ANA (160). Za pierwszym razem bylo 360, za drugim 0, a teraz 160, ale komentarz profesor opisujacej badania jest taki: kontrola za rok.
Zrobilam tez CCP (zapalenie stawow?), norma 0-5, mam 5,9, ale tym sie nie martwie...
CRP podwyzszone, OB tez, temp. jak zwykle 37,1

bede wdzieczna za podpowiedzi:)
Ania
Obrazek
pozdrawiam,
Ania

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2009-09-30, 19:01

najlepiej spróbuj poprosić o interpretację piotra kurkiewicza- zalogował się tytaj na forum napewno chętnie Ci wytłumaczy- jest lekarzem zajmującym się bb i dodatkowo sam leczy się na nią
...

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-09-30, 19:32

no to w takim razie usmiecham się i do pana Piotra:)
pozdrawiam,
Ania

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-10-01, 00:53

Aniu - z tymi badania na borelkę to jakiś koszmar jest :/ Robisz masę badań, wychodzą ujemnie..a borelkę i tak możesz mieć:/ Ja niedługo pewnie idę do zakaźnego na badania - punkcja i z niej WB..elisa była negatywna, ale WB z krwi wyszło w 1 specyficznym prążku dodatnie:/
Stan podgorączkowy też mam nieprzerwanie od 1,5 roku...chyba już się przyzwyczaiłam, a napewno nie mierzę już temperatury:) Chociaż z kolei jak byłam na urlopie i zwiedzałm całymi dniami, to po paru dniach z osłabienia mieliśmy z mężem temperaturę 35,8...:/

Ja będę się badać niedługo również w kierunku chorób reumatologicznych - pod koniec października idę do szpitala na całodniowe badania - chcę wszystko inne powykluczać, bo z końcem roku chcemy pomyśleć o ciąży:)
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-10-01, 09:34

no wiem, wiem:) ale rzecz w tym, ze zgodnie z zalaczonym scanem wyszlo mi pozytywnie w igg...
pozdrawiam,
Ania

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-10-01, 11:28

Ja miałam robione chyba tylko IgM albo co...;/ Nie wiem..chyba to olewam:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości