ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-26, 19:27

becia pisze:Właśnie biorę od trzech dni i jakoś efektów nie widzę :-/
A w nocy wybudza mnie drżenie mięśni i wszystkiego ogólnie :-(


Leki antydepresyjne zazwyczaj działają z opóźnieniem, czasem po paru tygdoniach kuracji. Co dostałaś konkretnie?

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-26, 20:44

Rexetin 20 mg. oraz Nasen na noc. Ale co noc wybudza mnie to drżenie. w dzień też mi mięśnie drżą w spoczynku.Mimo tych tabletek,branych na noc,nie śpię prawie wcale. Nie wiem,czy mu wierzyć w tą nerwicę.Trzęsę się,jak galareta.Kłuje mnie w różnych częściach ciała i duszno mi.
becia

andzelina1
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-27, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: andzelina1 » 2009-11-27, 12:56

Witam!
Chciałam sie przywitac! Czytam Was od kilku dni jestem w czasie diagnostyki. Mam zmiany w MRI dwie zmiany ogniskowe w istocie bialej, kilka lat bylam leczona na kregoslup teraz jak doszly klucia i bole rąk nog i twarzy wyslano mnie na rezonans no i teraz mam byc diagnozowana.Czuje sie strasznie z mysla ze cos mi mozg zjada.Mieszkam pod Warszawa, widzialam ze jest tutaj jedna Pani z Wawy nick Me_Lilo napisalam maila na priva do niej .Mam nadzieje ze sie odezwie zeby doradzic do kogo warto sie udac w stolicy.Pozdrawiam Was wszystkich.Ania

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-11-27, 13:16

Witaj Aniu!!!
Nadzieja umiera ostatnia ...

andzelina1
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-27, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

szpital w Międzylesiu

Postautor: andzelina1 » 2009-11-27, 13:49

Wiecie cos moze o szpitalu w Międzylesiu?? chodzi mi o neurologię?? bo jestem umowiona na wizyte do ordynatora tego oddzialu i chcialabym znac jakies opinie??Pozdrawiam Ania

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2009-11-27, 15:02

Czesć Aniu :-)
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

czarna1412
Posty: 29
Rejestracja: 2009-08-03, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: czarna1412 » 2009-11-27, 16:09

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, czy wszystkie objawy jakie mam może powodować jakaś jedna choroba autoimmunologiczna? Wiem na pewno, że objawy neurologiczne ręki nie są spowodowane przez zmianę w śródpiersiu. Neurolog nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi co spowodowało uszkodzenie mięśni lewej ręki. Czy to dyskretne skrzywienie kręgosłupa mogło spowodować uszkodzenie korzeni rdzeniowych?

Objawy:
- nawracające bardzo silne bóle głowy po lewej stronie, z silnym bólem i łzawieniem oka, ból przechodzi za okiem i jakby wychodził z tyłu w okolicy karku; ostatni atak w październiku zaczął się w środę ok 23 a zakończył w piątek ok. 15. W tym czasie kilka przerw i nawrotów bólu.
- problem z III i IV palcem lewej ręki, które z luźnym ułożeniu dłoni zachodzą na siebie,
- przy zgięciu lewej ręki w łokciu silne drżenie, szczególnie przy dotknięciu np. brody,
- drgania mięśni widoczne pod skórą w różnych miejscach,
- na przestrzeni ostatnich 7 lat nawrotowe bóle lewego kolana, lewego barku, lewego kciuka,
- osłabienie, bardzo złe samopoczucie pod wpływem ciepła - po ostatniej wizycie w solarium bardzo silne bóle nóg, latem to samo.
- osłabienie nóg - przy napięciu mięśni zaczynają drżeć.

Wyniki badań:
- EMG - w badaniu neurograficznym nie wykazano cech neuropatii nerwu łokciowego i pośrodkowego po stronie lewej. Zarejestrowano czynność spoczynkową odnerwienną w mięśniu dwugłowym ramienia i mięśniu odwodzicielu kciuka po stronie lewej. Całość badania przemawia za uszkodzeniem korzeni rdzeniowych na poziomie C5-C6 i C8-Th1.

- zmiana w śródpiersiu tylnym górnym ku tyłowi od przełyku na poziomie trzonów Th3 i Th4 o gęstości płynowej 5jH (2,7cmx1,3) - zalecenia lekarza - po 3 miesiącach kontrolna TK, trudny dostęp do zmiany, w razie konieczności operacji konieczne rozcięcie klatki na pół, zmiana wygląda na łagodną,

- RTG kręgosłupa - dyskretne skrzywienie kręgosłupa w stronę lewą na pograniczu szyjno-piersiowym. Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w stawach Luschki. Przestrzenie m-k poza nieci niższą C4-5 odpowiednie do osi,

- wynik ANA1 - metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) na komórkach HEp-2, stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych.

- badanie ANA2 - wynik za dwa tygodnie.

- podejrzenie zespołu Raynauda - nie potwierdzone,

- badanie okulistyczne - nie stwierdzono nieprawidłowości,

- USG tętnic podobojczykowych, pachowych, ramiennych i tętnic przedramion bez patologii z zachowanym prawidłowym przepływem. Bez zwolnienia przepływu w tętnicach podobojczykowych przy zmodyfikowanej próbie Langa.

- w badaniu neurologicznym odruchy prawidłowe, odruchy brzuszne osłabione na granicy zniesienia.

dante
Posty: 98
Rejestracja: 2009-10-09, 20:16
Lokalizacja: Świecie

Postautor: dante » 2009-11-27, 19:55

Witaj Aniu. :->
nowa internautka

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-11-27, 23:54

Witaj Aniu :-) Z Neurologią w Międzylesiu miałam jednorazowy kontakt 2 lata temu, więc niewiele mogę napisać. Natomiast pana ordynatora raczej odradzam: strasznie zaganiany, rozkojarzony itd. Diagnozował mnie ponad 10 lat- wcześniej na Sobieskiego- bezskutecznie, więc dałam sobie spokój. To tylko moja opinia, może Tobie będzie odpowiadał, spróbuj i daj znać po wizycie. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-28, 01:37

Aniu - zaraz odpiszę Ci na priv:) O Międzylesiu słyszałam pozytywne opinie, natomiast sama "leczę się" i diagnozuję w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Sobieskiego - to bardzo dobry szpital i lekarze:) Szczerze polecam!
Becia - a mówiłam! a mówiłam!!!! Ja sama ja czytałam o objawach chorób to miałam prawie każdy objaw! Pojawiał się znikąd, a im bardziej wsłuchiwałam się w swój organizm, tym więcej różnych nieprawidłowości znajdywałam:) Leczyłam się zatem na nerwicę lękową...pomagało:P W tej chwili odstawiam powolutku leki tzn. schodzę małymi kroczkami z dawki Seroxatu - nie jest źle:) Odnośnie antydepresantów - pamiętaj, że one zaczynają działać minimum po 3-6 tygodniach! A przez pierwsze dni, tygodnie czujemy się gorzej! Wiem coś o tym, bo parę razy zaczynałam je brać! Zatem musisz przetrwać, ale myśl pozytywnie...że lada moment pomogą:P
Czarna - leżałam ostatnio na chorobach tkanki łącznej w szpitalu! Jeśli masz ANA1 na plusie, to to świadczyć może z dużym prawdopodobieństwem o chorobę autoimmunologicznej związanej z tkanką łączną! Patrząc na Twoje objawy może to być zapalenie skórno-mięśniowe, toczeń czy inne cholerstwo jak RZS.
Idź do dobrego reumatologa - pokieruje Ciebie na dalszą diagnostykę! Możesz mieć również nakładanie się chorób czy objawów od choroby autoimmunologicznej no i od kręgosłupa! Trzymam kciuki!
Jeju - ale ja przez te szpitale, poznanie ludzi z różnymi chorobami, obserwację itp itd. zrobiłam się znawca..ha ha ha:)
Chociaż musze przyznać, że ostatnio żyję pozytywnie:) I to wcale nie dlatego, że czuję się świtnie, bo objawy się pojawiają..raz lepiej, raz gorzej...ale mniej marudzę, więcej się uśmiecham...nawet A_g_n_e_s zauważyła:P Nadal nie mam wyników badan na tocznia, zaraz w planach usg piersi po zabiegu, usg brzucha bo boli + rezonans kręgosłupa..diagnozy nadal nie ma...ale ja uważam, że będzie dobrze i już!
Buziaki dla wszystkich!:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-28, 09:32

A czy zdarzyło Ci się po antydepresantach plus lekach na sen(Lorafen),podwójne widzenie?Od trzech dni,po przebudzeniu,mam w łóżku dwóch mężów :shock: ,widzę dwie szklanki itp.Koszmarne uczucie,mija po jakiejś pół godzinie.
becia

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-11-28, 12:43

Szkoda tylko,że dwóch męzów jedną wypłatę do domu przyniosą!!

Leki plus Twoje wkręcanie się we wszystkie choroby świata mogą powodować różne objawy.Odpocznij, posłuchaj relaksującej muzyki,idźna spacer,dzisiaj taka piękna pogoda!!
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-28, 19:09

Becia tego typu leki mogą powodować zaburzenia widzenia, ale czy akurat typu podwójnego widzenia nie wiem. Nalepiej będzie jak to po prostu skontrolujesz u lekarza.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-11-28, 20:08

podwojne widzenie jak najbardziej tez moze byc po lekach, szczegolnie w ulotce. moja mama rowniez bierze lorafen od dobrych paru lat i wlasnie z widzeniem byly klopty z tego co wiem. jakies objawy uboczne.

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-28, 20:42

Faktem jest,że na ulotkach leków,które biorę,są wymienione zaburzenia widzenia,ale żeby aż tak? Normalnie miałam dziś rano stracha,że mi już tak zostanie :roll:
becia


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości