Jak "wyglada" podwójne widzenie?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-01-22, 08:35

mink87 pisze:Szylkretowa, czy to podwojne widzenie u Ciebie to tylko kontury czy dwa przedmioty obok siebie.bo nie wiem co zrobic z tym faktem. lekarz jak uslyszal to sie szczegolnie nie przejal, ja w odroznieniu od beci i eve25 mam zmiany w MR cholera jasna. i teraz rozkminiam czy podwojne kontury, taka poswiata wokol wszystkiego to podwojne widzenie i czy moge to uznac za rzut.twa kilka dni.ale pozatym to w sumie nic, jakas slabosc w rekach ale nie chce miec paranoi.zyje, studiuje, nic dramatycznego.


Witaj na placu boju :)

W tym momencie powinien Cię zbadać neurolog lub Ktoś kto się zna na zaburzeniach gałkoruchowych i ocenić to obiektywnie. Czyli wodzi się wzrokiem za jakiś długopisem lub młoteczniek, a lekarz ocenia czy obydwoje oczu podąrza równocześnie, czy są jakieś zaburzenia.

Ja miewam często podwóje widzenie, a u mnie się ujawnia dopiero po patrzeniu w boki (wtedy lewe oko nie dociąga się do końca)

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-01-22, 08:41

mink87 pisze:Szylkretowa, czy to podwojne widzenie u Ciebie to tylko kontury czy dwa przedmioty obok siebie.bo nie wiem co zrobic z tym faktem. lekarz jak uslyszal to sie szczegolnie nie przejal, ja w odroznieniu od beci i eve25 mam zmiany w MR cholera jasna. i teraz rozkminiam czy podwojne kontury, taka poswiata wokol wszystkiego to podwojne widzenie i czy moge to uznac za rzut.twa kilka dni.ale pozatym to w sumie nic, jakas slabosc w rekach ale nie chce miec paranoi.zyje, studiuje, nic dramatycznego.

Proponuję wizytę u okulisty; dobry okulista poodpowiednim badaniu wychwyci, czy to co opisujesz to podwójne widzenie czy "tylko" wada wzroku nadająca sie do korekcji okularami.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-01-22, 10:41

tylko ten okulista musi być dobry,bo ja poszłam do takiego,który też ma sm i na wiele moich skarg usłyszałam:ja też tak mam. A na koniec powiedział mi,że mam nie szukać na siłę.jak coś mnie niepokoi to komu mam to powiedzieć jak nie lekarzowi?
Raz potraktował mnie poważnie na początku jak zaczęłam ślepnąć i miałam PZNW.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

mink87
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-21, 16:23
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mink87 » 2010-01-22, 11:08

Dziekuje kobitki kochane. mialam juz dosc lekarzy i jestem nimi wykonczona ale pojde jeszcze, zapisalam sie na jutro do prywatnego.swoja droga mozna zbanrutowac. mam nadzieje ze to wada wzroku no jednakowoz taka mam al tylko -1,5

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2010-01-22, 11:16

ja mam lewe oko +4 a prawe +1,25 :| i z tym lewym jest nie halo, bo cos tam z nim mialam, tak jak persefona pisala mi tez nie nadazalo podczas badania :)
a widzene podwojne hmm czasem sa tylko w;lasciwie kontury a czasem dwa przedmioty i wtedy lewe oko ucieka o wiele bardziej :-/

mink87
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-21, 16:23
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mink87 » 2010-01-23, 15:15

bylam u okilistki, zbadala dno oka- jest ok.wiec ona twierdzi ze to nie podwojne widzenie i mam sie uspokoic.ale przeciz widze podwojnie (co prawda w olukarach rzadko sie to zdarza ale jednak).czy podwojne widzenie jakos objaw sm musi isc w parze ze zmieniami w dnie oka/nerwie wzrokowym? badanie pola widzenia mialam 2 misiace temu i wyszlo w normie.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-01-23, 15:21

A dobrze dobrane masz okulary?

mink87
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-21, 16:23
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mink87 » 2010-01-23, 16:23

zdaje sie ze tak. dziwne to wszystko.wczesniej bez okularow (bo tak chodze bez nich po domu) nie widzialam podwojnie,a teraz nagle tak

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-01-23, 17:03

moje badanie okulistyczne jest ok,nie ma się czego przyczepić. A to co się dzieje z oczami to sprawa czysto neurologiczna. I niestety okulary nie pomogą!
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2010-01-23, 17:20

Hej,
u mnie SM zaczęło się od podwójnego widzenia. Tylko, że ja widziałam wyraźnie dwa takie same przedmioty (nie było żadnych poświat) z tym, że ten drugi obraz był przesunięty trochę do góry i w bok, a różnica między nimi wynosiła od 1 cm - ... (w zależności od tego pod jakim kątem patrzałam).
Okulistka chyba od razu się zorientowała co się święci po tym jak powiedziałam o moich objawach to najpierw usłyszałam proszę iść natychmiast do neurologa, a dopiero potem przystąpiła do badania. Próbowała jeszcze dobierać mi szkła, chyba miała jednak nadzieję, że to coś da ale niestety obrazy nie chciały się nałożyc :(

(o SM nie wspomniała ale i tak słowa"proszę iść natychmiast do neurologa!!!" mocno wystraszyły)

a potem lawina ruszyła: neurolog powiedział też tylko natychmiast zrobić rezonans magnetyczny no i potwierdzone SM :(
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

mink87
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-21, 16:23
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mink87 » 2010-01-23, 20:23

malina, a co wyszlo w rezonansie? zmiany byly jednoznaczne? przykro mi.

sylwiatko ja wiem, tylko wlasnie jak nakladam okulary to te kontury albo zuplenie znikaja albo sie zmniejszaja duzo. no ale zobaczymy co bedzie dalej, narazie i tak chyba nic z tym nie zrobie.

mink87
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-21, 16:23
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mink87 » 2010-01-23, 20:31

aha i jak zakrywam jedno oko to kontury nie znkikaja.

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2010-01-23, 22:08

tak mink87 rezonans był jednoznaczny ehh minęło 14 miesięcy od diagnozy a nadal to takie trudne :/

zapomniałam dopisać, że jak zakryłam jedno oko to wtedy obraz był normalny, nie widziałam podwójnie.

a co do badań okulistycznych to u mnie też były w porządku wszystkie dno oka, pole widzenia itp pod względem okulistycznym było ok i jak leżałam w szpitalu to badali powtórnie i również było ok

co do pozostałości po rzucie to są niewielkie i tylko lekarz jest w stanie je zauważyć :) mówią, że nie dociągam lewego oka do końca, ale ani ja ani nikt ze znajomych tego nie widzi, więc nie wiem ile w tym prawdy heh trzeba chyba lekarzom uwierzyc na słowo :)
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

ewa
Posty: 553
Rejestracja: 2008-10-28, 20:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: ewa » 2010-01-23, 22:20

Ostatni rzut u mnie to było tylko podwójne widzenie.Objawiało się to tak, że nie ważne gdzie patrzyłam to zawsze był to podwójny obraz. Tak jakby każe oko widziało osobno i nie chciały z sobą współpracować. Dość długo starałam się z tym funkcjonować przysłaniając sobie jedno oko jak pirat. Jak w końcu poszłam do neurologa, to wylądowałam w szpitalu na solu. Po pięciu dawkach cofnęło się podwójne widzenie, ale oczopląs niestety został. W zasadzie go nie odczuwam, ale przy każdym badaniu potwierdzają że nadal jest.
Nic nie boli tak jak życie

mink87
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-21, 16:23
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mink87 » 2010-01-23, 22:22

Dziekuje Ci za odpowiedz.domyslam sie ze to trudne,ja jestem w trakcie oczeiwania- moze i mi przyjdzie uslyszec diagnoze. niepwenosc tez nie jest przyjemna.no a powiedz, co sie dzialo potem, mialas kolejne rzuty?jak aktualnie sie czujesz?


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości