Jak "wyglada" podwójne widzenie?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Anutka
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-18, 00:32
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Anutka » 2010-02-18, 23:53

Ja widziałam jakby przez mgłe i jakbym ciągle miała taka zaparowana szybę przed sobą.Chciałam zamknięciem powiek to zredukować ale nie dało się.Poszłam do okulisty który stwierdził ironicznie szkoda,że na ostry dużur nie pojechałam.Zbadał mi wzrok i wyszło -2,75 diptrii czy jak to sie tam pisze,traz mam -0,5 lub -o,75.Czasem jednak mam pogorszenie wzroku ale juz nie takie.To fatalne bylo przy pierwszym objawie choroby.

mink87
Posty: 16
Rejestracja: 2010-01-21, 16:23
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: mink87 » 2010-02-19, 12:12

tak juz to czytalam- nie wyglada optymiastycznie bo wychodzi na to ze to juz zostanie..
a w przeciwienstwie do owej pani doktor nie uwazam ze to nic takiego tylko cos co znacznie pogarsza jakos zycia...eve25 czy jakos z tym walczysz? i o co chodzi z konturami i okularami-zwykle okulary czy jakies specjalne?

EvE25
Posty: 67
Rejestracja: 2010-01-13, 18:37
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: EvE25 » 2010-02-19, 13:10

Pogarsza oj pogarsza :evil: Ale lekarka powiedziała że może mi przepisać kropelki nie pam. jak się nazywały(takie na zaćmę)i albo pomogą albo nie ale są drogie więc mój wybór. No i nie kupiłam i postanowiłam się przyzwyczaić :lol: Rok juz się przyzwyczajam i coraz mniej mnie wkurza ;-) Męty są jakie były ani mniej ani więcej.A te kontury są jak mrurze oczy lekko albo dopiero wstane a oczy mi jeszcze śpią ;-) Okulary mam normalne i mam mała wadę bo -0,5 i -0,75 ale ja już nic bez nich nie widziałam bo mi się wszystko co jasne właśnie tak dziwnie dwoiło jakby miało taka aurę :-? Okulista powiedział że oczuwanie wady to sprawa indywidualna i ze takie efekty są czeste przy wadach ;-) Zauważyłam prawidłowość że jak jestem zmęczona chora albo mam Kaca :-P to odczuwam to intensywniej i wtedy okulary też nie bardzo pomagają :-(
Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniała to, co mogę zmienić i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-02-19, 13:29

EvE25 pisze:Okulista powiedział że oczuwanie wady to sprawa indywidualna i ze takie efekty są czeste przy wadach Zauważyłam prawidłowość że jak jestem zmęczona chora albo mam Kaca to odczuwam to intensywniej i wtedy okulary też nie bardzo pomagają

No sie nie umartwiaj, tylko dobierz okulary tak, żeby dobrze widzieć. W okularach na co dzień ( a nawet na cały dzień) też mozna żyć i da się to nawet potraktować jako swego rodzaju biżuterię. :lol:


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości