Proszę o pomoc:)

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

sunniva
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-15, 22:32
Lokalizacja: W-w

Proszę o pomoc:)

Postautor: sunniva » 2010-03-15, 22:58

Witam!!
Wiem że już nie jeden taki post czytaliście i pewnie powtórzę się po wielu osobach.
Nie jestem internetową hipochondryczką i nie uważam że potrafię się sama zdiagnozować.
Po prostu lekarz nie ma pojęcia co mi jest i bada mnie we wszystkich kierunkach więc ja wzięłam sprawy w "swoje ręce" i zaczęłam szperać i natknęłam się na artykuły o SM.
Mam więc do was proźbę byście obiektywnie spojrzeli na sprawę i pomogli mi stwierdzić czy to może być SM.

Tak więc moje objawy:)
2 lata temu gdy przez prawie pół roku chodziłam na siłownie zaczęły mi się pierwsze objawy (nieostre widzenie i sztywność mięśni łydek,kurcze nóg) lecz nie bardzo się przejęłam byłam na komputowym badaniu wzroku i okazało się że wyszła dość duża wada nie adekwatna do mojego wzroku(nie wiem czy to ma coś wspólnego)
i niedawno właściwie 3 miesiące temu objawy zaczęły się nasilać \
Mam:
-zaburzenia równowagi(kołysze sie stojąc na 2 nogach z zamkniętymi oczami)
-zaburzenia wzroku( nieostrość i ostatnio czasem podwójnie widzę)
-ciągłe zmęczenie i osłabienie
-od 2 tyg codzienne bóle głowy
-drętwienie rąk i nóg zwłaszcza gdy śpię
-ciągłe "mrowienie " łydek i częste rąk od nadgarstków do łokci
-sztywność mięśni łydki rozluźniają mi się dopiero gdy płasko leże
-gdy zepnę mięśnie łydki czuję przeraźliwy ból
-ostatni też mam uczucie strasznego gorąca jak zasypiam
m
Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc, bo jeżeli to może być SM to chciałabym wiedzieć jak je można najszybciej zdiagnozować i jak rozmawiać z lekarzami:)

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-03-15, 23:25

Witaj sunniva :-) Nie napisałaś pod opieką jakiego lekarza jesteś i jakie ew. miałaś robione badania, ale myślę, że tu przydałby się dobry neurolog. Nie trzeba od razu robić MRI czy punkcji, na początek wystarczy zwykłe badanie neurologiczne i na jego podstawie dalsze postępowanie diagnostyczne. Nie nastawiaj się, proszę, na SM, bo przyczyn może być wiele. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-03-16, 07:53

No ale czemu przymierzasz sie do SM. Jak dla mnie, nawet gdyby taka diagnoza padła to absolutnie nie należy kończyć w tym momencie diagnostyki. Zwłaszcza, że wzasadzie o SM wiadomo niewiele, a coraz częściej zwraca sie uwagę na związek z wadliwym funkcjonowaniem ukladu krążenia.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-03-16, 10:35

Naprawdę, trudno tu cokolwiek doradzić,dobry neurolog, potem pytaj nas.Badaniem, które robi się diagnozując sm, jest MRI głowy, nie jest to jedyne badanie i nie daje 100% pewności,pozdrawiam
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-03-17, 10:22

A jak nie chcesz iść od razu do neurologa,to dobry internista też powinien wiedzieć co z Tobą zrobić.Głowa do góry-będzie dobrze!!
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości