ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

snoopy
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-27, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: snoopy » 2010-03-27, 21:28

Witaj
Jak odbiorę wynik na tężyczkę i będzie ujemy i pójdę do neurologa to chcę o tym porozmawiać. Miałam tez kiedys bardzo silne niedotlenienie mózgu, lezałam pod respiratorem i zapomniałam o tym powiedzieć neurologowi takze jak teraz pójde to zapisze sobie na kartce co mam spytac i co powiedzieć hahaha.
Pozdrawiam
"Dzień, w którym przestajemy ryzykować to dzień, w którym kładziemy się, aby umrzeć. "

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2010-03-28, 10:55

Faktycznie najlepiej zapisywać na kartce.ja też tak robię,bo jak człowiek wejdzie już do lekarza,to głupieje :shock:

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-03-29, 08:44

Człowiek głupieje, albo lekarz wpisuje głupoty. I potem, jak się zwraca uwagę, że się co insze mówiło, to patrzą na pacjenta jak na wariata;) Mnie takie bzdury z wywiadu w epikryzie wpisali, że płakać się chce;)
Na marginesie rozpoznanie- G37.
Czekam na wyniki prążków a w tym tyg. mam jeszcze MRI kręgosłupa szyjnego. w mózgownicy podobno nic nie mam, co rzecz jasna cieszy. Głównie mnie, bo lekarze już by woleli, żeby coś się znalazło,to by po problemie z diagnozą było;)

rzynusia
Posty: 23
Rejestracja: 2010-03-22, 10:24
Lokalizacja: poznań

Postautor: rzynusia » 2010-03-29, 13:31

Awaniu to napisz co z prazkami bo ja nic w rezonansie nie mialam, plyn w badaniu ogolnym ok igg ok ale prazki w tym szczegolowym wyszly, dla mnie te prazki to koszmar jakis
rzynka

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-03-29, 16:21

jak będę wiedziała, to napiszę. Myślę, że u Ciebie te prążki surowicy i w płynie to raczej nie demielinizacja, tylko faktycznie jakaś infekcja może...
Z tego co znalazłam:
"Obecność prążków oligoklonalnych może wskazywać na stwardnienie rozsiane, kolagenozę CNS, guza mózgu, zespół paraneoplastyczny, lub neuroinfekcję, a także jest stwierdzana w niektórych chorobach wrodzonych takich jak ataksja-teleangiektazja (u 20% pacjentów) czy adrenoleukodystrofia (100% pacjentów) – w związku z tym interpretacja tego badania powinna być przeprowadzona w ścisłym związku z obrazem klinicznym choroby u pacjenta, jak również powinno się przeprowadzać każdorazowo badanie szczelności bariery krew-mózg oceniając współczynnik albuminowy i porównywać wzór prążków w płynie i w surowicy krwi."
Na pewno możesz wykluczyć adrenoleukodystrofię, myślę że także ataksję-teleangiektazję, na pewno guza mózgu. Reszcie powinien przyjrzeć się lekarz.
Jednak wszędzie jest napisane, że jeżeli prążki są w płynie i surowicy, to nie świadczy o SM, bo prz Sm musi być stierdzona "obecność w płynie mózgowo-rdzeniowym dwóch lub więcej dodatkowych prążków IgG nieobecnych w surowicy".

moriarae
Posty: 44
Rejestracja: 2010-03-23, 12:07
Lokalizacja: Białystok

Postautor: moriarae » 2010-03-29, 16:24

rzynusia, spokojnie... napisałaś niedawno, że prążki wyszły też we krwi:

mam te prazki tez we krwi bo robiaz w tym samym dniu badanie na prazki i w plynie i we krwi

otóż jeśli wychodzą one w płynie mózgowo-rdzeniowym oraz we krwi to oznacza to najpewniej tylko tyle, że w Twoim organizmie jest jakiś stan zapalny... Pozdrawiam serdecznie.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-03-30, 07:55

Ja jestem po wizycie u mojej "starej" neurolożki, po dwóch latach nieobecności. Ogólnie w badaniu neurologicznym dominują objawy z pnia mózgu. Także będą mu się bardziej przypatrywać. Mam donieść jutro płytki z ostatnich badań MRI główy i kr. szyjnego, bo chcą to jeszcze dokładnie obejrzeć, a głównie sprawdzić czy te zmiany opisane jako naczyniopochodne, rzeczywiście są naczyniipoachodzne.

Mam też rozważyć leczenie Mitoksantronem.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-03-31, 17:24

Persefona, ile masz czasu na podjęcie decyzji? Daj znać, co i jak, gdy "doktory" zakończą medytacje nad Twoimi wynikami.
Ja od 9 lutego czekam na wyniki badań hematologicznych (jeszcze miesiąc) i mam już serdecznie dość diagnostyki, a końca nie widać... :-(
Trzymaj się, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-01, 07:47

a_g_n_e_s pisze:Persefona, ile masz czasu na podjęcie decyzji? Daj znać, co i jak, gdy "doktory" zakończą medytacje nad Twoimi wynikami.
Ja od 9 lutego czekam na wyniki badań hematologicznych (jeszcze miesiąc) i mam już serdecznie dość diagnostyki, a końca nie widać... :-(
Trzymaj się, pozdrawiam


Jak narazie jestem na nie jeśli chodzi o Mitoksantron. Za dobrze się czuję ;) Wczoraj dostarczyłam płytki ze zdięciami, myślę, że po świętach może coś się dowiem.
Ale myślę o podowaniu Solu Medrolu częściej, niektórzy biorą 1 g miesięcznie, lub 2 g co dwa miesiące i dobrze się czują.

Straaaaaasznie długo czekasz na te wyniki. A myślałaś bt zrbić to USG żył szyjych? Ja mam termin na wrzesień.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-04-01, 21:16

Persefona, myślałam o badaniu żył, ale na razie dałam sobie spokój, bo obawiam się, że z moim "szczęściem" kolejne badanie znowu tylko skomplikuje diagnostykę, poza tym przeżywam okres "buntu diagnostycznego". Ew. zwężenie żył mogłoby co prawda wyjaśnić objawy, ale nadal pozostaje pytanie o przyczyny. Trzymam za Ciebie kciuki :-) Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-02, 08:13

a_g_n_e_s pisze:Persefona, myślałam o badaniu żył, ale na razie dałam sobie spokój, bo obawiam się, że z moim "szczęściem" kolejne badanie znowu tylko skomplikuje diagnostykę, poza tym przeżywam okres "buntu diagnostycznego". Ew. zwężenie żył mogłoby co prawda wyjaśnić objawy, ale nadal pozostaje pytanie o przyczyny. Trzymam za Ciebie kciuki :-) Pozdrawiam


A może jednak warto? Może akurat to by nam pomogło :)

Ja się tylko jedno obawiam - te stentowanie stało się dla niektórych życiowym biznesem. I mam obawy co do obiektwyności badania. Chciałabym być pewna, że wynik jest w 100% obiektywny. No ale mam jeszcze czas do USG aż do września, więc będę pilotować sprawę. U mnie wszelkie problemy zaczęły się po urazie kr. szyjnego, więc może coś w tym jest.

Pytałam się moich rehabilitantów wczoraj, jak oceniają mój ewentualny progres choroby w ciągu ostatnich dwóch lat. No i uznali, że się bardzo pogorszyłam - mimo, że ja tego aż tak nie odczuwam. W sumie to się powoli przyzwyaczajam do różnycyh problemów.

Za to byłam wczoraj na badaniach o przedłużenie prawa jazdy - z oczami fatalnie - na lewe oko nic już z tej tablicy nie przeczytałam. Na prawe - 4 linijkę od dołu z trudem dałam radę, ale to na szczęście mi wystarczyło, by podbili badania. Na pytanie czy mam rozpoznaną jakąś poważną chorobę - mogłam z czystym sumieniem odpowiedzieć, że NIE!! :)Przynajmniej raz się przydał brak pewnej diagnozy :) Dostałam przedłużenie na 10 lat.

beata244
Posty: 11
Rejestracja: 2010-04-04, 16:27
Lokalizacja: bydgoszcz

witam serdecznie

Postautor: beata244 » 2010-04-04, 18:32

Witam serdecznie. Od kilku miesięcy zaglądam tutaj regularnie. Chyba dobrze trafiłam. W październiku 2008 trafiłam do szpitala ponieważ bardzo rozbolała mnie głowa w części potylicznej, było to coś w rodzaju "odrętwienia"połowy głowy. Zrobiono mi wówczas tomograf i wyszło, że mam zaniki korowe obejmujące również móżdżek. Neurolog stwierdził że trzeba to zbadać i zostałam zapisana na oddział. Od tego czasu mam pulsowanie za uchem, słabiej słyszę, drętwieją mi ręce, w palcach jakby czuje jakby prądy, ciągle jestem zmęczona. Jestem już po pobycie w szpitalu. Stwierdzono :ślad dysmetrii przy próbach móżdżkowych, rezonans głowy oprócz zaników korowych bez zmian, rezonans kręgosłupa szyjnego , centralna przepuklina na poziomie C6/C7. Próba tężyczkowa żywo dodatnia. Stwierdzono, że zaniki to wynik antykoncepcji i palenia papierosów i wypisano do domu. A ja od kilku lat cierpię z powodu bezsenności ogólnego przemęczenia(do 12-13 jeszcze jakoś funkcjonuje), mrowienia, drętwienia, często się potykam, " uciekam mi lewa noga". W związku z bezsennością zalecono konsultację psychiatryczną. (Jeszcze nie byłam). Na wyciszenie zapisano mi Nolicin. Proszę o informacje czy jest ktoś kto ma podobne objawy. Ja czuję, że coś się rozwija. Lekarz zapytał mnie tylko czy boje się sm?. Odpowiedziałam, że nie i już więcej do tego nie wrócił. Następny rezonans dopiero w październiku a 15-04-2010 wizyta u neurologa. Proszę jeżeli jest ktoś kto ma podobne objawy odezwijcie sie do mnie. Dajcie znać co dalej robić jak to było w Waszym przypadku. Dziękuje. Pozdrawiam

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-04, 18:37

Witaj w naszym gronie ;)

Beatko Nolicin to lekt bakteriobójczy, stowany głównie w przypadku zakażeń układu moczowego. Także raczej na bezsenność nie działa ;), no chybaże zmniejsza ilość chodzenia do WC w nocy.

A co z tą próbą tężyczkową? Coś więcej Ci powiedzili? Bo to może mieć duży wpływ na Twoje problemy.

beata244
Posty: 11
Rejestracja: 2010-04-04, 16:27
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: beata244 » 2010-04-04, 18:41

no tak pomyliłam lek to oczywiście Orfiril long. A Nolicin oczywiście na drogi moczowe :)

beata244
Posty: 11
Rejestracja: 2010-04-04, 16:27
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: beata244 » 2010-04-04, 18:45

Lekarz prowadzący w szpitalu powiedział, że sm nie wyklucza i to wszystko. 15-04-2010 mam wizytę u neurologa. Mam nadzieje, że czegoś się dowiem bo przez 7 dni pobytu niczego nadal nie wiem i obserwuj objawy.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości