ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-04, 18:54

beata244 pisze:Lekarz prowadzący w szpitalu powiedział, że sm nie wyklucza i to wszystko. 15-04-2010 mam wizytę u neurologa. Mam nadzieje, że czegoś się dowiem bo przez 7 dni pobytu niczego nadal nie wiem i obserwuj objawy.


Tężyczka może dawać wiele różńych objawów, równie te które podajesz. Jeśli próba wyszła dodatnio to warto może to podrążyć?

Poza tym co z tą przepukliną? Masz dokładny opis MRI kr. szyjnego? czy ta przepuklina na coś uciska?

beata244
Posty: 11
Rejestracja: 2010-04-04, 16:27
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: beata244 » 2010-04-04, 19:02

opis:"na poziomie C6/C7 obniżenie krążka mk. Centralna przepuklina krążka mk ogranicza rezerwę płynową rdzenia."

beata244
Posty: 11
Rejestracja: 2010-04-04, 16:27
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: beata244 » 2010-04-04, 19:22

Persefona widzę, że jesteś tutaj bardzo aktywna. Napisz prosze co wiesz o próbie tężyczkowej. Jak interpretować wynik "żywo dodatni". Czy zaniki móżdżku i tężyczka to są objawy sm, bo klinicznie wszystko mi pasuje.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-04, 20:04

beata244 pisze:Persefona widzę, że jesteś tutaj bardzo aktywna. Napisz prosze co wiesz o próbie tężyczkowej. Jak interpretować wynik "żywo dodatni". Czy zaniki móżdżku i tężyczka to są objawy sm, bo klinicznie wszystko mi pasuje.


Poczytaj sobie ten artykuł:
http://www.emg-neurolog.pl/tezyczka2.pdf

Tężyczka może dawać niektóre z tych objawów, które są u Ciebie. Jeśli piszą, że wynik jest dodatni, to jest to potwierdzenie problemu.
Poza tym przepuklina na tym poziomie może dawać wiele objawów. Również te co podajesz.

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-04-09, 10:51

Zaczynam szczerze wątpić w moją domniemaną demielinizację...
Mam wyniki MR kręgosłupa szyjnego i brak zmian demielinizacyjnych, za to liczne zwyrodnienia z uciskiem na rdzeń włącznie. Tłumaczy to niedowłady, ale nie tłumaczy białka w płynie M-R. Zaczynam się zastanawiać nad chorobą tkanki łącznej, tym bardziej, że mam objawy pozaneurologiczne, które mogłyby na to wskazywać. Czekam na ANA, ciekawe jaki będzie wynik...

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-04-09, 12:02

awania, jakie masz objawy pozaneurologiczne, bo mnie tez nie wyszlo w mr a objawy sa. :-/
ooooo

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-04-09, 12:09

- nadruchliwość stawów i silne przeprosty;
- wiotkość i "pergaminowatość" skóry;
- częste zasinienia w miejscach przebiegu naczyń krwionośnych (tworzą mi
się "siatki" na skórze, szczególnie kończyn dolnych);
- zasinienia palców u stóp przy najmniejszym chłodzie;
- strzelanie (przeskakiwanie)wielu stawów przy ruchu;
- dziwne zmiany skórne (dermatolodzy rozłożyli ręce) na nadgarstkach, po
wewnętrznej stronie ramion, na stopach, brzuchu pod postacią grudek w
skupiskach. Grudki są na ogół w kolorze skóry, czasem czerwienieją. Są
dni, że są bardziej widoczne, lub mniej. Zmiany nie są bolesne ani
swędzące za to niezmiennie znikały w każdej ciąży i pojawiały się
ponownie, stopniowo kilka miesięcy po tym, jak zakończyłam karmienie;
- bardzo duża nadwrażliwość na światło (liczne zmiany skórne, szczególnie
na nogach i tułowiu, na nogach czasem wręcz tworzą mi się pęcherze z
surowicą, więc unikam ekspozycji na słońce);
- tendencja do częstych (nawet do kilkunastu w roku) zapaleń dróg
moczowych, czasem przebiegających z krwiomoczem i niemal zawsze z
biegunką;
- bóle oczu;
- częste nadżerki w jamie ustnej;
- arytmia przy prawidłowym zapisie EKG;
- niskie ciśnienie - mój "rekord" to 75/49;
- wypadanie włosów (intensywne)
a ostatnio wyszło mi białko w moczu (bez objawów infekcji), ale w badaniu kontrolnym po 2 dniach już go nie było, więc lekarz uznał, że to "przypadek".

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-04-09, 12:16

awania, czesc objawow podobnych, ale nigdy nie laczylam tego jakos, np stawy, wiem, ze mam malo chrzastki, mialam juz dwie operacje na kolano, powinnam isc znow, przeprosty, bole stawow, np w palcach, nadgarstkach, wypadanie wlosow, pryszcze ropne, opryszczka, czasem kilka razy w m-cu, sine paznokcie to w rekach, nadzerki w jamie ustnej, oprocz tego szum w uszach, bol oka, koncentracja, pamiec, to masakra, ogolne oslabienie, mrowki i dretwienia konczyn, moze juz to pisalam, ale z moja pamiecia..... :-|
ooooo

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-09, 18:45

awania pisze:Zaczynam szczerze wątpić w moją domniemaną demielinizację...
Mam wyniki MR kręgosłupa szyjnego i brak zmian demielinizacyjnych, za to liczne zwyrodnienia z uciskiem na rdzeń włącznie. Tłumaczy to niedowłady, ale nie tłumaczy białka w płynie M-R. Zaczynam się zastanawiać nad chorobą tkanki łącznej, tym bardziej, że mam objawy pozaneurologiczne, które mogłyby na to wskazywać. Czekam na ANA, ciekawe jaki będzie wynik...


Witaj

Warto pomyśleć o porządnej konsultacji neurochirurgicznej. Ucisk na rdzeń rzeczywiście może wiele problemów sprawić :(. A z samego rdzenia sygnały w porządku?

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-04-09, 19:56

Persefona pisze:Witaj

Warto pomyśleć o porządnej konsultacji neurochirurgicznej. Ucisk na rdzeń rzeczywiście może wiele problemów sprawić :(. A z samego rdzenia sygnały w porządku?


hej;)
jasne - przygotowania do wizyty u neurochirurga trwają. zwyrodnienia są zbyt poważne, żeby to zignorować. oprócz ucisku jeszcze dwa przewężenia, zniiesiona lordoza, kyfoza no i wielopoziomowe zmiany degeneracyjno-zwyrodnieniowe dysków. sygnał z rdzenia ok, dlatego wątpię w chorobę demielinizacyjną.

beata244
Posty: 11
Rejestracja: 2010-04-04, 16:27
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: beata244 » 2010-04-09, 22:10

Witajcie. Pojawił się następny problem od dwóch dni boli i łzawi mi lewe oko. Jest to dziwne odczucie ponieważ po kilku minutach przestaje. Wraca jak tylko muszę na czymś skupić wzrok np. coś przeczytać albo patrzę na telewizor. Uświadomiłam sobie również że od kilku lat nie mogę siedzieć na słońcu bez okularów słonecznych. Myślałam, że tak już ze mną jest zawsze okulary słoneczne i już :).A po za tym w ubiegłym roku byłam na wakacjach w Turcji dostałam strasznego uczulenia od słońca. Każde wyjście z hotelu to była porażka pieczenie, swędzenie nie do wytrzymania brałam wapno ale nic nie pomagało. Wróciłam do domu i po kilku dniach wszystko zeszło. Napiszcie proszę co o tym myślicie?

beata244
Posty: 11
Rejestracja: 2010-04-04, 16:27
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: beata244 » 2010-04-18, 20:33

To znowu ja.:) Po wizycie u neurologa (Pani doktor bardzo nie miła. Zapisała rehabilitację,:dużo ruchu, obserwacja i Mir w październiku). Po za tym legła w gruzach teoria, że zaniki korowe móżdżka to wynik antykoncepcji i palenia papierosów. Obserwacja , obserwacja itp.Żadnych konkretów a u mnie pojawił się nowy objawy. Puchną mi ręce, dokładnie stawy. Nie mogę nawet zbyt długo pisać na klawiaturze bo "mdleją mi ręce" no i nogi takie jakieś ciężkie mam. Tak od kilku dni. Okulista dopiero w czerwcu. Rehabilitacja terminy....! Nie wiem co robić .Chyba znowu się zarejestruję do Pani doktor?Napiszcie proszę czy macie też problem ze stawami?

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-04-18, 22:03

beata244, a byłaś u reumatologa?

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-04-19, 07:03

Beata przebadaj się także w kierunku niewydolności żylnej, zaburzeń limfatycznych. Jak nie masz krążenia, nogi są zimne, może wstąpić opuchlizna.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-04-19, 10:30

Byłam u reumatologa,mam ciepłe stopy i ręce i puchną.
nikt na to nie potrafi znaleźć odpowiedzi.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości