mój dziwny przypadek

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-04-16, 09:12

Voyteck to czekamy na wieści po rezonansie :-)

Jeśli chodzi o hemoglobinę, to u mężczyzn normą jest od 14-18, u kobiet 12-16......wiem tylko że zwiększona wartość może świadczyć o zaburzeniach gospodarki wodno - elektrolitowej (odwodnienie). Ale moim zdaniem masz ją w normie......

Pozdrawiam :-)

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-04-16, 10:12

To czekamy na wieści,mam nadzieję,że rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

voyteck
Posty: 22
Rejestracja: 2010-03-21, 01:17
Lokalizacja: Białystok

Postautor: voyteck » 2010-04-20, 20:55

Witam ponownie - mam już wyniki rezonansu głowy. Badanie było przeprowadzone bez kontrastu...

i w końcu chyba dobre wieści :) bo rezonans nie wykazał żadnych zmian, wszystko prawidłowe, nie ma ognisk zapalnych w żadnej postaci...


mimo tego, że czasami rezonans żadnych zmian nie ujawnia, czuję się dość uspokojony, chociaż moje dolegliwości nie ustąpiły...

Dalszy plan działania:
1. RTG kręgosłupa szyjnego (kark ostatnio dość mocno mi dokucza, jeżeli tylko popracuję pochylony, np. nad laptopem, ręce czasami rano drętwieją, ale ostatnio jest jakby lepiej, 3 noce miałem bez żadnych drętwień). Może tu być przyczyna i podrażnienia nerwu twarzowego?

2. Pantonogram (może ząb mądrości po prawej stronie uciska jakiś nerw?)

3. Szukanie przyczyn w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego (stwierdzony bruksizm, zębiska dość mocno pościerane), czasami rano, szczególnie na początku śniadania czuję króciutki, bolesny skurcz w tym stawie, który po chwili puszcza...
Poza tym czuję jakiś ucisk właśnie w okolicy ucha, np. jak ruszam szczęką i mam nieodparte wrażenie że drętwienie tej mojej górnej wargi może być z tym związane w jakiś sposób...


Jeżeli nic nie wyjdzie w ww. tematach:

4. Borelioza raz jeszcze - tym razem bardziej dokładnie....

5. Badanie ucha (uczucie zatykania)

W każdym razie diagnostyka pełną gębą..... :) Co do SM to raczej nie to - rezonans czysty, brak objawów ze strony kończyn, oczy ok (no może czasami rano męty latają, ale jak się słabo wyśpię, to tak mam odkąd pamiętam) , drętwienie rąk typowo związane z kręgosłupem, brak zawrotów głowy - tą sprawę póki co zostawiam w spokoju i szukam dalej....

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za wasze ciepłe słowa otuchy i rozsądku.... czekam na wasze komentarze i życzę dużo zdrówka.... :)

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-04-20, 22:02

Dłuuuuuuuuuuuuuuuuga droga przed Tobą,ale twój optymizm(tak czuję)i determinacja znajdą światełko w tunelu. trzymam kciuki.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-04-20, 22:17

To dobrze i cieszę się, że zmian i ognisk brak, ale tak jak pisało Sylwiątko, przed Tobą długa droga w poszukiwaniu diagnozy.....
Powodzenia :-) Trzymam kciuki :-)

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-04-21, 09:58

powodzenia i witam w klubie poszukiwaczy diagnoz;)
Ja przedwczoraj byłam u "polecanego" lekarza. Makabra. Nie mogę do dziś uwierzyć, że można być ordynatorem w szpitalu i mieć tak zawężone horyzonty...


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości